LOREM IPSUM DOLOR

Telefon: +48 22 870 39 38 | Mail: hermes@hermes-travel.pl

MALTA
DO KRAJU SILNEJ WIARY - 8 DNI

3500 zł 110 EURO

Do kraju silnej wiary

Pielgrzymka do kraju silnej wiary. Malta to odpowiednie miejsce na duchową wyprawę.

Dlaczego warto wybrać się na pielgrzymkę na Maltę? Po pierwsze dlatego, że to bardzo głęboko wierzący naród. Żyjący tam ludzie wręcz uwielbiają celebrować wszelkiego rodzaju święta i wydarzenia sakralne. Może o tym świadczyć sam fakt, że na terenie państwa o powierzchni dużego miasta znajduje się ponad 300 kościołów. Praktycznie każde małe miasteczko posiada swoją własną świątynię. Malta nie jest najpopularniejszym obecnie celem pielgrzymek, ale zmienia się to z roku na rok.

Śladami Świętego Pawła

Święty Paweł spędził na Malcie 3 miesiące. Miało to olbrzymi wpływ na jej kulturowy rozwój. Proponujemy wyprawę jego śladami, która pozwoli lepiej poznać niesamowitą historię wyspy. W samej stolicy Malty, o wdzięcznej nazwie Valletta, zdecydowanie warte zobaczenia są prokatedra pod wezwaniem Świętego Jana Chrzciciela i kościół pod wezwaniem Świętego Pawła Rozbitka. Z kolei poprzednia stolica, Mdina, która podzielona jest na dwie części, ma do zaoferowania między innymi Grotę Świętego Pawła, w której w czasie swojej wizyty modlił się Jan Paweł II.

 

Pielgrzymka na Maltę dostarczy niezapomnianych, duchowych doznań. Kilkudniowa wyprawa po malowniczych miasteczkach pełnych religijnych symboli to znakomita okazja do przemyśleń i umocnienia swojej wiary. Oprócz tego, naprawdę warto poznać ciekawą historię tego państwa. Malta to przepiękne miejsce, a pielgrzymka tam pozwoli zapoznać się z jego religijnym dziedzictwem.

TRASA

Mellieha – Mdina – Mosta – Rabat – Wyspa Św. Pawła – Valletta – Rejs na Wyspę Gozo – Senglea – Cospicua – Vittoriosa – San Anton – Hagar Qim – Blue Grotto – Marsaxlokk – wypoczynek nad morzem

TERMIN

8 dni

PROGRAM PIELGRZYMKI

1 DZIEŃ: WYLOT

Zbiórka na Lotnisku im. F. Chopina w Warszawie. Wylot na Maltę. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, gorąca obiadokolacja, nocleg.

2 DZIEŃ: MELLIEHA - MDINA - MOSTA DOME - RABAT - WYSPA ŚW. PAWŁA

Śniadanie. Przejazd do MELLIEHA – nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej, następnie MDINA – dawna stolica Malty, zamieszkana przez najmożniejsze maltańskie rody. Prawdziwa perła w koronie Malty, jedno z najpiękniejszych średniowiecznych miast w Europie. Usytuowana na szczycie wzgórza i otoczona fortyfikacjami. Spacer ulicami obok najważniejszych pałaców oraz miejsc przesyconych historią. Dojście do bastionów, skąd rozpościera się wspaniały widok. Zwiedzanie barokowej Katedry św. Pawła z zegarem wskazującym dni i miesiące zamiast godzin. Następnie MOSTA DOME – kaplica ze słynną kopułą, trzecią na świecie pod względem wielkości, oraz miejscowość RABAT – kościół św. Pawła ufundowany w 1575 r., pod jego murami jest legendarna grota, gdzie apostoł został znaleziony po rozbiciu statku w 60 r. n.e. i mieszkał przez trzy miesiące. Wyprawa statkiem na WYSPĘ ŚW. PAWŁA, Msza św. Powrót na obiadokolację i nocleg.

3 DZIEŃ: VALLETTA - GRAND HARBOUR

Śniadanie. Zwiedzanie stolicy Republiki Malty, zbudowanej w XVI wieku przez zakon joannitów - VALLETTY: Konkatedra św. Jana – w oratorium świątyni można podziwiać m.in. obraz Caravaggia Ścięcie świętego Jana, a w Muzeum Katedralnym – flamandzkie arrasy; Ogrody Barracca, z których rozciąga się przepiękny panoramiczny widok na Wielki Port (Grand Harbour); Pałac Wielkiego Mistrza, który przez wieki był siedzibą władz zakonu oraz kościół św. Pawła z relikwiami świętego. Msza św. Czas wolny. REJS statkiem po GRAND HARBOUR. Wieczorem powrót do hotelu, gorąca obiadokolacja, nocleg.

4 DZIEŃ: WYSPA GOZO

Śniadanie. Rejs na WYSPĘ GOZO, zwiedzanie wyspy: ruiny prehistorycznej świątyni Ggantija, wpisane na Listę UNESCO, które stanowią najstarszą na świecie wolnostojącą budowlę, wzniesioną ok. 3600 r. p.n.e., Kościół Ta Pinu (sanktuarium słynne z licznych uzdrowień i wizyt papieży Jana Pawła II i Benedykta XVI) z cudownym wizerunkiem Maryi. Msza św. Przejazd do wspaniałego dzieła natury - gigantycznego łuku skalnego – Dwejra; stolica wyspy – Victoria oraz wioska rybacka Xlendi. Czas wolny na zakupy. Rejs powrotny na Maltę. Powrót do hotelu, gorąca obiadokolacja, nocleg.

5 DZIEŃ: SENGLEA - COSPICUA - VITTORIOSA - SAN ANTON

Śniadanie. Zwiedzanie Trzech Miast Grand Harbour: SENGLEA, COSPICUA i VITTORIOSA. Przejazd do Senglea. Postój w ogrodzie Veduta. Następnie ogrody botaniczne SAN ANTON. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6 DZIEŃ: HAGAR QIM - BLUE GROTTO - MARSAXLOKK

Śniadanie, zwiedzanie świątyń megalitycznych HAGAR QIM oraz Mnajdra, liczących ok. 5 tys. lat. Rejs łodzią do BLUE GROTTO - zespół jaskiń i grot skalnych, wyrzeźbionych przez wzburzone morskie fale. Największa i najbardziej imponująca jest Blue Grotto, gdzie woda ma wyjątkowy kobaltowy kolor, a biały piasek na dnie tworzy regularne wzory. Ściany pozostałych grot mienią się różnymi kolorami, od błękitów, po odcienie pomarańczowego i fioletowego. Cały spektakl możliwy jest do zobaczenia tylko przy słonecznej pogodzie, kiedy promienie słońca pod odpowiednim kątem oświetlają skalne ściany. Przejazd do wioski rybackiej MARSAXLOKK. Mijając pola uprawne i winnice - dojazd do malowniczej zatoki, gdzie małe kawiarenki, kolorowe łodzie luzzu kołyszące się przy nabrzeżu oraz rybacy naprawiający sieci przed wyruszeniem na połów tworzą niezapomnianą atmosferę. Spacer nad zatoką. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

7 DZIEŃ: Wypoczynek na plaży

Czas wolny, wypoczynek nad morzem.

8 DZIEŃ: WYLOT

Śniadanie, czas wolny, transfer na lotnisko. Wylot do Warszawy, zakończenie pielgrzymki.

CENA

od 3 500 zł + 110 euro

ZAPYTAJ NAS O TĄ PIELGRZYMKĘ