LOREM IPSUM DOLOR

Telefon: +48 22 870 39 38 | Mail: hermes@hermes-travel.pl

WLOCHY
DO ŹRÓDEŁ CHRZEŚCIJAŃSTWA - 5 DNI

1950 zł 70 EURO

Do źródeł chrześcijaństwa

Pielgrzymka do źródła chrześcijaństwa. Włochy i Watykan kierunkiem pątników.

Pomijając Jerozolimę Rzym to dla chrześcijan najważniejszy ośrodek kultu. Pielgrzymi z całego świata obierają Wieczne Miasto za cel pokutnych wędrówek. Jego historia pełna jest okrucieństwa i przelanej krwi, ale też cudów. Z racji tego, że Watykan jest jego enklawą, Rzym to nie tylko europejskie, ale i światowe centrum chrześcijaństwa dla wyznawców kościoła katolickiego, a pielgrzymka doń to wielkie przeżycie dla każdego pątnika.

Od Nerona do Papieża

Bezwzględność i okrucieństwo, z jakim Neron i jego żołnierze prześladowali chrześcijan, znane są każdemu wierzącemu. Jednak na przestrzeni wieków wiele się zmieniło. Włochy, a zwłaszcza Watykan, są obecnie drugim najpopularniejszym celem wypraw pielgrzymów. To tam swoją siedzibę, pod strażą Gwardii Szwajcarskiej, ma Papież. Pielgrzymka do Włoch to znakomity cel wędrówki dla każdego chrześcijanina.

 

Do zdecydowanie najczęściej uczęszczanych budynków sakralnych na terenie Włoch należą Bazylika Świętego Piotra, która zgodnie z podaniami stoi na grobie uznawanego za pierwszego papieża apostoła, oraz Kaplica Sykstyńska, zlokalizowana w Pałacu Watykańskim, w której to odbywały się konklawe. Włochy mogą się również pochwalić licznymi Bazylikami papieskimi.

 

Pielgrzymka do Italii to niezapomniane przeżycie dla każdego wędrowca. Bogata historia miast i sakralnych obiektów nadaje głębi duchowym doznaniom jej towarzyszących. Z pozoru to tylko kilka dni, ale dla pielgrzymów mają one olbrzymie znaczenie.

TRASA

Rzym – Watykan

TERMIN

5 dni

PROGRAM PIELGRZYMKI

1 DZIEŃ: WYLOT - RZYM

Zbiórka na Lotnisku im. F. Chopina w Warszawie przy Kaplicy Lotniskowej, spotkanie z przedstawicielem biura, Msza św., odprawa bagażowa. Wylot do Rzymu (czas przelotu 2 godz. 20 minut; na pokładzie samolotu nie jest serwowany żaden bezpłatny posiłek); w godz. popołudniowych przylot na lotnisko Fiumicino w RZYMIE; transfer do hotelu usytuowanego w nadmorskiej miejscowości oddalonej o około 40 km od Rzymu. W późnych godzinach popołudniowych przyjazd do hotelu, zakwaterowanie (4 noce), gorąca obiadokolacja, nocleg.

2 DZIEŃ: WATYKAN

Po śniadaniu w hotelu wyjazd do WATYKANU – zwiedzanie Bazyliki św. Piotra oraz nawiedzenie grobu Świętego Jana Pawła II. Na koniec dnia zwiedzanie Bazyliki Świętego Jana Chrzciciela na Lateranie. Wieczorem powrót do hotelu, gorąca obiadokolacja, nocleg.

3 DZIEŃ: WATYKAN - RZYM

Wyjazd z hotelu we wczesnych godzinach rannych (śniadanie w formie suchego prowiantu), w programie dnia pobyt w WATYKANIE – na początek udział w audiencji generalnej z Ojcem Świętym Franciszkiem. W drugiej części dnia zwiedzanie RZYMU: Bazylika Świętego Pawła za Murami oraz Bazyliki Matki Bożej Większej. Wieczorem powrót do hotelu, gorąca obiadokolacja, nocleg.

4 DZIEŃ: RZYM

Po śniadaniu w hotelu wyjazd do RZYMU. W programie podążanie śladami św. Pawła – kościół San Paolo alla Regola, stojący na miejscu, które tradycja pokazuje jako pierwsze mieszkanie Pawła z Tarsu w Rzymie; bazylika Santa Maria in Via Lata – uznawana jako drugie miejsce zamieszkania św. Pawła; kościół Santa Prisca na Awentynie – miejsce, gdzie miał się znajdować dom świętych małżonków Akwili i Priscili, uczniów i współpracowników św. Pawła; Opactwo Delle Tre Fontane – miejsce męczeństwa Apostoła; więzienie Mamertyńskie – tu, według tradycji, święci Piotr i Paweł mieli spędzić ostatnie dni życia przed męczeńską śmiercią. Wieczorem powrót do hotelu, gorąca obiadokolacja, nocleg.

5 DZIEŃ: WYLOT

Po śniadaniu w hotelu czas wolny; transfer na lotnisko Fiumicino w Rzymie; w godz. popołudniowych wylot do Warszawy (na pokładzie samolotu nie jest serwowany żaden bezpłatny posiłek); przylot we wczesnych godz. wieczornych, zakończenie pielgrzymki.

CENA

od 1 950 zł + 70 euro

ZAPYTAJ NAS O TĘ PIELGRZYMKĘ