LOREM IPSUM DOLOR

Telefon: +48 22 870 39 38 | Mail: hermes@hermes-travel.pl

NIEMCY – LUXEMBURG – BELGIA – HOLANDIA
MIEJSCA NIEZNANE CUDAMI SŁYNĄCE - 6 DNI

1990 zł 70 EURO

Miejsca nieznane cudami słynące

TRASA

Kolonia – Trewir – Echternach – Luxemburg – Beauraing – Bruksela – Banneux – Maastricht – Akwizgran – Kevelaer

TERMIN

6 dni

PROGRAM PIELGRZYMKI

1 DZIEŃ: WYJAZD

Godz. 01.00 podstawienie autokaru przed parafię, godz. 01.30 wyjazd w trasę. Gorący posiłek w restauracji przy autostradzie. W godzinach wieczornych przyjazd do hotelu w okolicy Kolonii, zakwaterowanie, nocleg. Kolacja we własnym zakresie.

2 DZIEŃ: KOLONIA - TREWIR

Po śniadaniu w hotelu zwiedzanie KOLONII – tutejsza zdobna bliźniaczymi iglicami gotycka katedra Świętego Piotra i Najświętszej Marii Panny należy do najwspanialszych świątyń w Europie. Jest to imponująca pięcionawowa bazylika z witrażami z XIV w. i dębowym krucyfiksem sprzed 976 roku. Zwiedzanie bazyliki, spacer po starówce oraz krótki czas wolny. W drugiej części dnia zwiedzanie TREWIRU – jednego z najstarszych niemieckich miast z zabytkami z czasów rzymskich. W programie zwiedzanie warownej katedry z pięknym, barokowym wnętrzem. Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicy Trewiru, zakwaterowanie, gorąca obiadokolacja, nocleg.

3 DZIEŃ: ECHTERNACH - LUXEMBURGA - BEAURAING

Po śniadaniu przejazd do ECHTERNACH – tutejsze opactwo założone zostało przez irlandzkiego misjonarza Wilibrorda, który zasłynął z leczenia epileptyków. Szczególnie wielu pielgrzymów zbiera się tu zawsze we wtorek po Zielonych Świątkach, kiedy odbywa się wspaniała taneczna procesja. W dalszej kolejności zwiedzanie LUXEMBURGA – katedra Najświętszej Maryi Panny, plac Konstytucji, pałac książęcy (z zewnątrz), fragmenty cytadeli, spacer ulicą de la Corniche (nad dzielnicą Grund), czyli „najpiękniejszym balkonem Europy”. Ostatnim punktem dnia będzie Sanktuarium w BEAURAING. Tu w latach trzydziestych XX wieku pięciorgu dzieciom ukazała się Matka Boska, która czczona jest jako Matka Boża Królowa Niebios. Msza św. w kaplicy objawień. W godzinach wieczornych przyjazd do hotelu w okolicy Beauraing, zakwaterowanie, gorąca obiadokolacja, nocleg.

4 DZIEŃ: BRUKSELA - BANNEUX

Po śniadaniu przejazd do BRUKSELI – spacer po starówce: Grand Place z pięknym Hotel de Ville (ratusz miejski), symbol miasta – fontanna Manekin Pis. „Rzut oka” na miasto z okien autokaru: Atomium, Pałac Królewski, dzielnica Unii Europejskiej, Pałac Sprawiedliwości. W drugiej części dnia pobyt w BANNEUX – belgijskim narodowym sanktuarium Matki Bożej Ubogich. Maryja ukazała się tutaj jedenastoletniej Marietcie Beco, dokładnie w dniu 75 rocznicy objawień w Lourdes. Msza św. w kaplicy objawień. Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicy Liege, zakwaterowanie, gorąca obiadokolacja, nocleg.

5 DZIEŃ: MAASTRICHT - AKWIZGRAN - KEVELAER

Po śniadaniu przejazd do MAASTRICHT – nawiedzenie sanktuarium Maryi Gwiazdy Morza. W kaplicy, gdzie znajduje się średniowieczna rzeźba Maryi, wierni doświadczają wielu łask i cudów. Msza św. W drugiej części dnia pobyt w AKWIZGRANIE – w tutejszej katedrze Najświętszej Panny Maryi znajdują się liczne relikwie – m.in. szczątki Krzyża Chrystusa, suknia Maryi z żółtawo – białej bawełny, przesiąknięta krwią chusta na biodra z Krzyża Chrystusa. Na koniec wizyta w KEVELAER – drugim co do wielkości Sanktuarium Maryjnym w Niemczech (Kaplica Łask z cudownym wizerunkiem Maryi Pocieszycielki, Kaplica Świec, Bazylika Wniebowzięcia NMP). Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicy Essen, zakwaterowanie, gorąca obiadokolacja, nocleg.

6 DZIEŃ: WYJAZD

Po śniadaniu wyjazd w trasę; bezpośredni przejazd do Polski. Przyjazd przed parafię w późnych godzinach wieczornych, zakończenie pielgrzymki.

CENA

od 1 990 zł + 70 euro

ZAPYTAJ NAS O TĄ PIELGRZYMKĘ