LOREM IPSUM DOLOR

Telefon: +48 22 870 39 38 | Mail: hermes@hermes-travel.pl

HISZPANIA - PORTUGALIA
O ŚWIĘTY JAKUBIE PROWADŹ NAS - 10 DNI

4560 zł 100 EURO

O Święty Jakubie prowadź nas

TRASA

Bilbao – Pamplona – Puente la Reina – Burgos – Leon – Astorga – Ponferrada – Santiago de Compostela – Braga – Fatima – Lizbona – Toledo – Madryt

TERMIN

10 dni

PROGRAM PIELGRZYMKI

1 DZIEŃ: WYLOT - BILBAO

Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie przy Kaplicy Lotniskowej, spotkanie z przedstawicielem biura, Msza św., odprawa bagażowa. Wylot do Bilbao (z przesiadką w jednym z portów europejskich). Przylot do BILBAO i krótkie zwiedzanie miasta. Wieczorem przejazd do hotelu w okolicy Bilbao, zakwaterowanie, gorąca obiadokolacja, nocleg.

2 DZIEŃ: PAMPLONY - PUENTE LA REINA -

Po śniadaniu przejazd do PAMPLONY – zwiedzanie gotyckiej katedry oraz PUENTE LA REINA („Most Królowej”) – jednej z głównych miejscowości na szlaku Św. Jakuba. Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicy Logrono, zakwaterowanie, gorąca obiadokolacja, nocleg.

3 DZIEŃ: BURGOS - LEON

Po śniadaniu przejazd do BURGOS – katedra Santa Maria oraz LEON – gotycka katedra Santa Maria de Regla, bazylika San Isidoro z Panteonem Królewskim pierwszych władców. Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicy Leon, zakwaterowanie, gorąca obiadokolacja, nocleg.

4 DZIEŃ: ASTORGA - PONFERRADA

Po śniadaniu przejazd do ASTORGA – katedra, Pałac Episkopatu; piesze przejście (około 10 km) do miejscowości PONFERRADA – miasteczka rozsławionego dzięki Templariuszom. Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicy Santiago de Compostela, zakwaterowanie, gorąca obiadokolacja, nocleg.

5 DZIEŃ: SANTIAGO DE COMPOSTELA

Po śniadaniu pobyt w SANTIAGO DE COMPOSTELA – zwiedzanie katedry Św. Jakuba z relikwiami zmarłego; Msza św., indywidualna modlitwa, czas wolny. Około godz. 14.00 wyjazd do Portugalii. Wieczorem przyjazd do hotelu w Bradze, zakwaterowanie, gorąca obiadokolacja, nocleg.

6 DZIEŃ: BRAGA - FATIMA

Po śniadaniu zwiedzanie BRAGI – obok Fatimy drugiego, religijnego centrum Portugalii – wizyta w Katedrze Sé (z XI w.), Pałacu Arcybiskupów; spacer po ogrodach Santa Barbara. Wczesnym popołudniem przyjazd do FATIMY – jednego z najsłynniejszych w świecie Sanktuariów Maryjnych. W programie spacer do pobliskiego Aljustrel, gdzie znajdują się domy rodzinne Łucji, Hiacynty i Franciszka; zakwaterowanie w hotelu w Fatimie (2 noce), gorąca obiadokolacja. Wieczorem udział w procesji ze świecami.

7 DZIEŃ: FATIMA

Po śniadaniu całodzienny pobyt w FATIMIE – Msza św., Droga Krzyżowa, zwiedzanie bazyliki, czas wolny. Wieczorem gorąca obiadokolacja; udział w procesji ze świecami.

8 DZIEŃ: FATIMA - LIZBONA

Po śniadaniu pobyt w FATIMIE – wspólna modlitwa w miejscach objawień w Valinhos i Loca do Cabeco, indywidualna kontemplacja w Kaplicy Objawień, Msza św. Późnym popołudniem przyjazd do LIZBONY – dzielnica Belem (klasztor Hieronimitów, Wieża Belem, Pomnik Odkryć Geograficznych), spacer po historycznym centrum stolicy Portugalii (Pombalińskie Dolne Miasto, Bairro Alto, najpiękniejsze place Lizbony – Comercio, Rossio, Restauradores). Gorąca obiadokolacja i nocleg w hotelu w okolicy Lizbony.

9 DZIEŃ: TOLEDO

Pyjazd z hotelu około godz. 5.00 (śniadanie w formie suchego prowiantu). W programie dnia zwiedzanie katedry w TOLEDO. Wieczorem przyjazd do hotelu w Madrycie, zakwaterowanie, gorąca obiadokolacja, nocleg.

10 DZIEŃ: MADRYT - WYLOT

Po wczesnym śniadaniu krótkie zwiedzanie MADRYTU – Plac Hiszpański, Puerta del Sol, pomnik Don Kichota i Sancho Pansy, Palacio Real – z zewnątrz. Około godz. 13.00 przejazd na lotnisko w Madrycie, wylot do Warszawy. Przylot w godzinach wieczornych, zakończenie pielgrzymki.

CENA

od 4 560 zł + 100 euro

ZAPYTAJ NAS O TĘ PIELGRZYMKĘ