LOREM IPSUM DOLOR

Telefon: +48 22 870 39 38 | Mail: hermes@hermes-travel.pl

CHORWACJA – BOŚNIA I HERCEGOWINA
PIELGRZYMKA DO MEDJUGORIE - 10 DNI

2320 zł 80 EURO

Pielgrzymka do Medjugorie

TRASA

Jezioro Balaton – Split – Vepric – Zaostrog – Mostar – Medjugorie – Dubrownik – Neum – Park Narodowy Plitvickie Jeziora

TERMIN

10 dni

PROGRAM PIELGRZYMKI

1 DZIEŃ: WYJAZD

Godz. 03.00 podstawienie autokaru przed parafię; godz. 03.30 wyjazd w trasę. W godzinach wieczornych przyjazd do hotelu w okolicach Zagrzebia, zakwaterowanie, gorąca obiadokolacja, nocleg.

2 DZIEŃ: SPLIT

Po śniadaniu przejazd do największego miasta Dalmacji – SPLITU, zwiedzanie: stare miasto, którego zabudowa odzwierciedla burzliwe dzieje regionu (krzyżują się tu wpływy weneckie, węgierskie i austriackie), antyczny pałac cesarza Dioklecjana – jeden z najpiękniejszych w Europie przykładów rzymskiej architektury obronnej (IV-V w.), katedra, mauzoleum cesarza Dioklecjana i malowniczy port. Wieczorem przejazd do hotelu w okolicach miejscowości Neum (Bośnia i Hercegowina), zakwaterowanie (6 nocy), gorąca obiadokolacja, nocleg.

3 DZIEŃ: VEPRIĆ - ZAOSTROG - MOSTAR

Po śniadaniu przejazd do VEPRIC – Sanktuarium Matki Boskiej z Lourdes oraz ZAOSTROGU – klasztor Franciszkanów. W drugiej części dnia przejazd do MOSTARU, zwiedzanie zabytkowego centrum średniowiecznego miasteczka założonego przez Turków, przejazd Starym Mostem – jedną z najbardziej znanych budowli na Bałkanach, zwiedzanie meczetu Koski Mehmed-Paszy, domu tureckiego oraz dzielnicy Stara Carsija (tradycyjne warsztaty rzemieślnicze, restauracje z lokalną kuchnią, meczety, z których dobiegają głosy muezinów wzywających do modlitwy). Wieczorem powrót do hotelu, gorąca obiadokolacja, nocleg.

4 DZIEŃ: MEDJUGORIE

Po wczesnym śniadaniu przejazd do MEDJUGORIE, gdzie w 1981 roku objawiła się Matka Boska. Zwiedzanie Sanktuarium i Góry Objawień. Wieczorem powrót do hotelu, gorąca obiadokolacja, nocleg.

5 DZIEŃ: DUBROWNIK

Po śniadaniu przejazd do DUBROWNIKA – Perły Adriatyku, przepięknie położonego miasta, o wspaniałym klimacie, pełnego zabytków i niezwykłych uliczek. Zwiedzanie m.in. klasztoru franciszkanów z przełomu XIV i XV w., Muzeum Apteki oraz słynnych murów miejskich. Wieczorem powrót do hotelu, gorąca obiadokolacja, nocleg.

6-7 DZIEŃ: Wypoczynek - REJS STATKIEM Z FISH PICNIC

Dwa dni wypoczynku w Neum nad Morzem Adriatyckim. Śniadania i gorące obiadokolacje w hotelu. Drugiego dnia możliwość uczestnictwa w całodziennym REJSIE STATKIEM Z FISH PICNIC – pomiędzy wyspami Dalmacji z lunchem serwowanym na pokładzie (dodatkowy koszt około 35 EUR/os.).

8 DZIEŃ: PLITVICE

Po wczesnym śniadaniu przejazd do PARKU NARODOWEGO PLITVICKIE JEZIORA, gdzie na obszarach porośniętych przez buki, jodły, świerki i klony, na długości ponad 8 km, znajduje się 16 turkusowych jezior położonych tarasowo i połączonych ze sobą 72 wodospadami. Obszar parku zaliczany jest do światowego dziedzictwa naturalnego i jest chroniony przez UNESCO. Okolice Parku Narodowego słyną z wyrobu doskonałych serów i miodów, które będzie można zakupić podczas tej wyprawy. Wieczorem przyjazd do pensjonatu w okolicach Zagrzebia, zakwaterowanie, gorąca obiadokolacja, nocleg.

9 DZIEŃ: WYJAZD - ZAGRZEB

Po wczesnym śniadaniu rzut oka z autokaru na ZAGRZEB oraz bezpośredni przejazd do Polski.

10 DZIEŃ: PRZYJAZD

Przyjazd do przed parafię we wczesnych godzinach rannych, zakończenie pielgrzymki.

CENA

od 2 320 zł + 80 EURO

ZAPYTAJ NAS O TĘ PIELGRZYMKĘ