LOREM IPSUM DOLOR

Telefon: +48 22 870 39 38 | Mail: hermes@hermes-travel.pl

PORTUGALIA – FRANCJA – HISZPANIA
SANKTUARIA MARYJNE - 7 DNI

4220 zł 60 EURO

Sanktuaria Maryjne

TRASA

Lizbona – Fatima – Batalha – Alcobaca – Nazare – Toledo – Madryt – Saragossa – Lourdes – Montserrat – Barcelona

TERMIN

7 dni

PROGRAM PIELGRZYMKI

1 DZIEŃ: WYLOT

Zbiórka na Lotnisku im. F. Chopina w Warszawie przy Kaplicy Lotniskowej, spotkanie z przedstawicielem biura, Msza św., odprawa bagażowa. Wylot do Lizbony. Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicach Lizbony, zakwaterowanie, gorąca obiadokolacja, nocleg.

2 DZIEŃ: LIZBONA

Po śniadaniu całodzienne zwiedzanie LIZBONY – dzielnica Belem (klasztor Hieronimitów z zewnątrz, Wieża Belem, Pomnik Odkryć Geograficznych), dzielnica Alfama (katedra, kościół św. Antoniego, Msza św.), spacer po historycznym centrum stolicy Portugalii (Pombalińskie Dolne Miasto odbudowane po trzęsieniu ziemi w 1755 roku, Bairro Alto – dzielnica artystów, najpiękniejsze place Lizbony – Comercio, Rossio, Restauradores). Wieczorem przyjazd do hotelu w Fatimie, zakwaterowanie (2 noce), gorąca obiadokolacja. Wieczorem udział w procesji różańcowej ze świecami. Nocleg.

3 DZIEŃ: FATIMA - BATALHA - ALCOBACA - NAZARE

Po śniadaniu zwiedzanie FATIMY – pobyt w jednym z najsłynniejszych na świecie Sanktuariów Maryjnych, gdzie 13 maja 1917 roku trójce wiejskich dzieci objawiła się Matka Boża. W programie spacer do pobliskiego Aljustrel, gdzie znajdują się domy rodzinne Łucji, Hiacynty i Franciszka, wspólna modlitwa w miejscach objawień w Valinhos i Loca do Cabeco, zwiedzanie bazyliki, indywidualna kontemplacja w kaplicy Objawień, Msza św. W drugiej części dnia rzut oka na klasztor Najświętszej Maryi Panny Zwycięstwa w BATALHA oraz Opactwo Cystersów w ALCOBACA. W dalszej części dnia przejazd do NAZARE – uroczej i niezwykle malowniczej wioski rybackiej słynącej z pięknych plaż, wspaniałych widoków i restauracji, gdzie serwowane są doskonałe sardynki. Wieczorem powrót do hotelu, gorąca obiadokolacja. Wieczorem udział w procesji różańcowej ze świecami. Nocleg.

4 DZIEŃ: TOLEDO - MADRYT

Po śniadaniu przejazd do TOLEDO – zwiedzanie katedry, kościoła S. Tome (z obrazem El Greca „Pogrzeb Hrabiego Orgaz”), synagogi La Blanca, spacer po zabytkowej części miasta. W drugiej części dnia zwiedzanie MADRYTU: Palacio Real (z zewnątrz) – rezydencja królewska ze wspaniałą salą tronową, Puerta del Sol (centralny plac Madrytu z fontanną przedstawiającą herb miasta), Plaza Mayor, Paseo del Prado, czyli zielona promenada otoczona muzeami, galeriami i bogatymi rezydencjami, Plac Hiszpański z pomnikiem Don Kichota i Sancho Pansy. Wieczorem przyjazd do hotelu w Madrycie, zakwaterowanie, gorąca obiadokolacja, nocleg.

5 DZIEŃ: SARAGOSSA:

Po śniadaniu przejazd do SARAGOSSY – nawiedzenie bazyliki Matki Bożej na Kolumnie (El Pilar). Wieczorem przyjazd do hotelu w Lourdes, zakwaterowanie, gorąca obiadokolacja. Udział w procesji z lampionami. Nocleg.

6 DZIEŃ: LOURDES

Po śniadaniu pobyt w LOURDES – projekcja filmu w polskiej wersji językowej, Msza św., indywidualna kąpiel w wodzie z groty Massabielle, Droga Krzyżowa. Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicach Barcelony, zakwaterowanie, gorąca obiadokolacja, nocleg.

7 DZIEŃ: MONTSERRAT

Po śniadaniu wjazd na MONTSERRAT – sanktuarium z wizerunkiem Czarnej Madonny; Msza św. Przejazd na lotnisko w Barcelonie; odprawa bagażowa; wylot do Warszawy, zakończenie pielgrzymki.

CENA

od 4 220 zł – 60 euro

ZAPYTAJ NAS O TĄ PIELGRZYMKĘ