LOREM IPSUM DOLOR

Telefon: +48 22 870 39 38 | Mail: hermes@hermes-travel.pl

AUSTRIA – NIEMCY
SANKTUARIA NIEMIEC I AUSTRII - 6 DNI

1690 zł 60 EURO

Sanktuaria Niemiec i Austrii

TRASA

Passau – Marktl Am Inn – Altoetting – Salzburg – Oberndorf – Maria Plain – Sankt Florian – Linz – Mariazell – Maria Taferl – Melk – Loosdorf – Wiedeń

TERMIN

6 dni

PROGRAM PIELGRZYMKI

1 DZIEŃ: WYJAZD

Godz. 05.30 podstawienie autokaru przed parafię; godz. 06.00 wyjazd w trasę. Bezpośredni przejazd do Niemiec. Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicy Passau, zakwaterowanie, gorąca obiadokolacja, nocleg.

2 DZIEŃ: PASSAU - MARKTL AM INN - ALTOETTING - SALZBURG

Po śniadaniu wyjazd w trasę. W programie dnia: PASSAU – miasto u zbiegu trzech rzek: Dunaj, Inn, Ilz; Msza św. w Sanktuarium Matki Bożej Passawskiej, zwiedzanie barokowej starówki: katedra św. Stefana, Skarbiec, kościół św. Michała; MARKTL AM INN – wizyta w kościele, w którym ochrzczony został Joseph Ratzinger (Papież Benedykt XVI); ALTOETTING – główny ośrodek kultu maryjnego w Niemczech z kościołem Matki Bożej Łaskawej, gdzie znajduje się cudami słynąca, drewniana figura Matki Bożej, zwana Czarną Madonną; SALZBURG – katedra i przyległe do niej place – Rezydencji, Katedralny, Kapitulny. Spacer po mieście Mozarta. Czas wolny. Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicy Salzburga, zakwaterowanie, gorąca obiadokolacja, nocleg.

3 DZIEŃ: OBERNDORF - MARIA PLAIN - SANKT FLORIAN - LINZ

Po śniadaniu wyjazd w trasę. W programie dnia: OBERNDORF – kaplica Cichej Nocy (tu po raz pierwszy w wigilię, 24 grudnia 1818 roku, przy akompaniamencie gitary odśpiewano kolędę pierwotnie zwaną pieśnią świąteczną); MARIA PLAIN – w ołtarzu głównym sanktuarium znajduje się cudowny obraz Matki Boskiej, trzymającej chustę, w którą zawija leżące przed nią Dzieciątko Jezus. Przybywający pielgrzymi modlą się tu przede wszystkim o dobrą śmierć; SANKT FLORIAN – barokowy klasztor, gdzie przechowywane były relikwie św. Floriana – patrona chroniącego od pożaru. W tutejszym opactwie pochowana jest m.in. polska królowa Katarzyna Habsburżanka; LINZ – Stary Ratusz, neogotycka katedra z przepięknymi witrażami, będąca drugą co do wysokości w Austrii i ustępująca tylko wieży katedry św. Stefana w Wiedniu. Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicy Linz, zakwaterowanie, gorąca obiadokolacja, nocleg.

4 DZIEŃ: MARIAZELL - MARIA TAFERL - MELK - LOOSDORF

Wyjazd we wczesnych godzinach porannych (śniadanie w formie paczki prowiantowej). W programie dnia: MARIAZELL – Sanktuarium Trzech Narodów – malowniczo położone (na wysokości 860 m n.p.m.) Sanktuarium Maryjne Austrii, Czech i Węgier z wyrzeźbionym w lipowym drzewie, cudownym wizerunkiem Maryi trzymającej na kolanach Dzieciątko Jezus. Msza św.; MARIA TAFERL – Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej; MELK – Opactwo Benedyktyńskie, jedno z największych barokowych zespołów sakralnych w Europie, uznawane za najpiękniejszy przykład baroku w Austrii; LOOSDORF – miejsce narodzin św. Urszuli Ledóchowskiej. Wieczorem przyjazd do hotelu w Bratysławie, zakwaterowanie (2 noce), gorąca obiadokolacja, nocleg.

5 DZIEŃ: WIEDEŃ

Po śniadaniu wyjazd w trasę. W programie dnia zwiedzanie WIEDNIA – Msza św. w kościele św. Józefa na Wzgórzu Kahlenberg. Miejsce to znane jest jako punkt początkowy potężnej szarży husarii Sobieskiego podczas odsieczy wiedeńskiej. W dalszej części dnia przejazd staromiejską obwodnicą zwaną „Ringiem”, przy której znajdują się budynki Muzeum Sztuki Naturalnej, Parlamentu, Ratusza, Teatru Zamkowego i kościoła Wotywnego; spacer przez Ogrody Belwederu (kompleks pałacowy zbudowany przez księcia Eugeniusza Sabaudzkiego) do kościoła Karola Boromeusza. Na koniec dnia spacer po starówce i zwiedzanie gotyckiej katedry św. Szczepana, słynnej ze swoich kolorowych dachówek. Wieczorem powrót do hotelu, gorąca obiadokolacja, nocleg.

6 DZIEŃ: WYJAZD

Po śniadaniu bezpośredni przejazd do Polski. Przyjazd przed parafię w godzinach wieczornych, zakończenie pielgrzymki.

CENA

od 1690 zł + 60 EURO

ZAPYTAJ NAS O TĘ PIELGRZYMKĘ