LOREM IPSUM DOLOR

Telefon: +48 22 870 39 38 | Mail: hermes@hermes-travel.pl

CYPR
ŚLADAMI ŚW. PAWŁA I ŚW. BARNABY - 8 DNI

3600 zł

Śladami św. Pawła i Św. Barnaby

TRASA

Limassol – Omodos – Nikozja – Pafos – Kalopanayiotis – Kykko – Famagusta – Salamina – Kyrenia – Lefkara – Larnaka – Góry Troodos

TERMIN

8 dni

PROGRAM PIELGRZYMKI

1 DZIEŃ: WYLOT - LARNAKI

Zbiórka przy Kaplicy Lotniskowej na Lotnisku im. F. Chopina w Warszawie, spotkanie z przedstawicielem biura, odprawa bagażowa. Wylot do Larnaki. W programie dnia: zwiedzanie LARNAKI – Kościół i Grób Św. Łazarza; czas wolny. Transfer do hotelu w okolicach Limassol, zakwaterowanie (7 nocy), gorąca obiadokolacja, nocleg. Miejsce sprawowania Mszy św. do ustalenia.

2 DZIEŃ: LIMASSOL - OMODOS

Po śniadaniu spacer po Starym Mieście w LIMASSOL: Kourion – ruiny jednego z najważniejszych starożytnych państw – miast – „Domu Eustoliosa”, wczesnochrześcijańskiej bazyliki. Przejazd przez teren uprawy winnej latorośli i spacer po wiosce OMODOS – zwiedzanie klasztoru Krzyża Świętego. Wieczorem powrót do hotelu, gorąca obiadokolacja, nocleg. Miejsce sprawowania Mszy św. – do ustalenia.

3 DZIEŃ: NIKOZJA

Po śniadaniu wyjazd do NIKOZJI – zwiedzanie katedry św. Jana i Muzeum Bizantyjskiego, spacer po mieście. Wieczorem powrót do hotelu, gorąca obiadokolacja, nocleg. Miejsce sprawowania Mszy św. – do ustalenia.

4 DZIEŃ: PAFOS

Po śniadaniu przejazd wzdłuż południowego wybrzeża wyspy. Przystanek przy Petra tou Romiou – legendarnym miejscu narodzin Afrodyty. W dalszej kolejności zwiedzanie PAFOS: ruiny wczesnochrześcijańskiej bazyliki, Pręgierz św. Pawła, kościół Ayia Kyriaki, Zamek Bizantyjski, mozaiki w Domu Dionizosa. W drodze powrotnej zwiedzanie klasztoru św. Neofitosa. Wieczorem powrót do hotelu, gorąca obiadokolacja, nocleg. Miejsce sprawowania Mszy św. – do ustalenia.

5 DZIEŃ: KALOPANAYIOTIS - KYKKO

Po śniadaniu zwiedzanie klasztoru św. Jana w KALOPANAYIOTIS – miejsca, gdzie św. Paweł i Barnaba ochrzcili św. Heraclidiosa. W dalszej kolejności dnia KYKKO – największy i najbogatszy klasztor na wyspie; nawiedzenie grobu arcybiskupa Makariosa. Wieczorem powrót do hotelu, gorąca obiadokolacja, nocleg. Miejsce sprawowania Mszy św. – do ustalenia.

6 DZIEŃ: FAMAGUSTA - SALAMINA

Po śniadaniu przejazd do tureckiej (północnej) części Cypru. W programie: zwiedzanie pozostałości SALAMINY, dokąd przybyli Paweł i Barnaba; FAMAGUSTA z Klasztorem św. Barnaby – miejsce pochówku Apostoła. Powrót do hotelu, gorąca obiadokolacja, nocleg. Miejsce Mszy św. – do ustalenia.

7 DZIEŃ: GÓRY TROODOS

Po śniadaniu zwiedzanie kościołów bizantyjskich wpisanych na listę UNESCO w GÓRACH TROODOS: „Panayia tis Podithou”, „Ayios Nikolaos tis Stegis” oraz „Panayia tou Araka”. Wieczorem powrót do hotelu, gorąca obiadokolacja, nocleg. Miejsce sprawowania Mszy św. – do ustalenia.

8 DZIEŃ: WYLOT

Śśniadanie, transfer na lotnisko, odprawa bagażowa. Wylot do Warszawy. Zakończenie pielgrzymki.

CENA

od 3 600 zł

ZAPYTAJ NAS O TĘ PIELGRZYMKĘ