LOREM IPSUM DOLOR

Telefon: +48 22 870 39 38 | Mail: hermes@hermes-travel.pl

WĘGRY
ŚLADAMI ŚW. STEFANA I ŚW. WOJCIECHA - 7 DNI

1690 zł 70 EURO

Śladami Św. Stefana i Św. Wojciecha

TRASA

Andocs – Szekesfehervar – Veszprem – Budapeszt – Mariapocs – Tokaj – Miszkolc – Eger – Esztergom – Pannonhalma

TERMIN

7 dni

PROGRAM PIELGRZYMKI

1 DZIEŃ: WYJAZD

Godz. 04.00 podstawienie autokaru przed parafię, godz. 4.30 wyjazd w trasę, bezpośredni przejazd na Węgry. Około godz. 13.00 obiad w restauracji na terenie Polski. Wieczornych przyjazd do hotelu nad Jeziorem Balaton (2 noce), zakwaterowanie, nocleg. Kolacja we własnym zakresie. Miejsce Mszy św. – do ustalenia.

2 DZIEŃ: ANDOCS - SZEKESFEHERVAR - VESZPREM

Po śniadaniu przejazd do ANDOCS – sanktuarium z cudowną figurą Matki Boskiej; tu na znak dziękczynienia za wysłuchanie próśb, pielgrzymi ofiarowują Madonnie suknie, a nie wota – jak to ma miejsce w innych sanktuariach. W ten sposób figura przyozdabiana jest co dwa tygodnie nowa suknią. Msza św. W drugiej części dnia przejazd do SZEKESFEHERVAR – pierwsza stolica Węgier, pozostałości pałacu Gezy, Mauzoleum Św. Stefana, czas wolny na Starówce. Na koniec krótkie zwiedzanie jednego z najstarszych miast węgierskich VESZPREM – wzgórze zamkowe, Pałac Biskupi, Katedra św. Michała. Wieczorem powrót do hotelu, gorąca obiadokolacja, nocleg.

3 DZIEŃ: BUDAPESZT

Po śniadaniu przejazd do BUDAPESZTU, zwiedzanie miasta – Kaplica w Grocie, kościół św. Macieja (Msza św.), Baszta Rybacka, Bazylika Św. Stefana, Parlament, Góra Gellerta, Plac Bohaterów. Czas wolny. Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicach Budapesztu, gorąca obiadokolacja, nocleg.

4 DZIEŃ: MARIAPOCS - TOKAJ

Po śniadaniu w hotelu wyjazd w trasę. W programie dnia zwiedzanie MARIAPOCS – największe węgierskie sanktuarium, gdzie czczona jest XVII-wieczna ikona Matki Boskiej, z której oczu płynęły łzy. Msza św. W drugiej części dnia przejazd od TOKAJ – czas wolny w lokalnej winnicy. Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicach Miszkolc, zakwaterowanie, gorąca obiadokolacja, nocleg.

5 DZIEŃ: MISZKOLC - EGERU

Po śniadaniu czas wolny w MISZKOLC – kąpiel w gorących źródłach jaskiń. W drugiej części dnia zwiedzanie EGERU: Kościół Minorytów – najpiękniejszy barokowy kościół na Węgrzech (Msza św.) oraz bazylika – druga co do wielkości na Węgrzech; koncert organowy (organy z dzwoneczkami). Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicach Budapesztu, gorąca obiadokolacja, nocleg.

6 DZIEŃ: ESZTERGOM - PANNONHALMA

Po śniadaniu w hotelu wyjazd w trasę. W programie dnia zwiedzanie miejscowości ESZTERGOM – miejsce narodzin Św. Stefana i koronacji królów węgierskich, największa bazylika na Węgrzech oraz PANNONHALMA – Święta Góra Panonii – opactwo benedyktynów z X wieku. Wieczorem przyjazd do hotelu w Bratysławie, gorąca obiadokolacja, nocleg. Miejsce Mszy św. – do ustalenia.

7 DZIEŃ: POWRÓT

Po śniadaniu w hotelu bezpośredni przejazd do Polski, powrót przed parafię w godzinach wieczornych, zakończenie pielgrzymki.

CENA

od 1 690 zł + 70 euro

OSOBA ODPOWIEDZIALNA ZA PIELGRZYMKĘ

ZAPYTAJ NAS O TĄ PIELGRZYMKĘ