LOREM IPSUM DOLOR

Telefon: +48 22 870 39 38 | Mail: hermes@hermes-travel.pl

NORWEGIA
ŚWIĘTY OLAFIE – ZJEDNOCZ NAS - 7 DNI

3790 zł 450 NOK

Święty Olafie – zjednocz nas

TRASA

Mjosa – Gudbrands – Dovrefjell – Trondheim – Troll – Droga Orłów – Stigfossen – Sognefjord – Bergen – Oslo

TERMIN

7 dni

PROGRAM PIELGRZYMKI

1 DZIEŃ: WYLOT

Zbiórka na Lotnisku im. F. Chopina w Warszawie przy Kaplicy Lotniskowej, spotkanie z przedstawicielem biura, Msza św., odprawa bagażowa. Wylot do Oslo. Bezpośredni przejazd do hotelu w okolicach Oslo, zakwaterowanie, gorąca obiadokolacja, nocleg.

2 DZIEŃ: MJOSA - GUDBRANDS - DOVREFJELL

Po śniadaniu wyjazd w trasę – widok na największe norweskie jezioro MJOSA. Przejazd przez dolinę GUDBRANDS i górską drogę DOVREFJELL. Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicach miejscowosci Trondheim, zakwaterowanie (2 noce), gorąca obiadokolacja, nocleg.

3 DZIEŃ: TRONDHEIM

Po śniadaniu całodzienny pobyt w TRONDHEIM (niegdyś Nidaros) – mieście ze średniowiecznym sanktuarium Skandynawii. Związane ze św. Olafem – patronem kraju fiordów i królem XI-wiecznej Norwegii. Olaf Haraldsson rozpowszechnił chrześcijaństwo przyjęte przez wiernych za panowania jego poprzednika. Za jego działalności rozwinęła się chrześcijańska architektura, zaczęto chrzcić małe dzieci oraz wprowadzono równouprawnienie. Grób św. Olafa w katedrze św. Klemensa stał się jednym z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych w Skandynawii. Celebruje się do tej pory Festiwal św. Olafa, który przypada na 29 lipca – dzień jego śmierci. Zwiedzanie miasta: katedra św. Klemensa, Stare Miasto z Mostem Gamle Bybro. Wieczorem powrót do hotelu, gorąca obiadokolacja, nocleg.

4 DZIEŃ: TROLLI - STIGFOSSEN - DROGA ORŁÓW

Po śniadaniu wyjazd w trasę drogą TROLLI z majestatycznym widokiem na okoliczne góry i dolinę. Postój przy wodospadzie STIGFOSSEN (wysokość około 850 m n.p.m.). W drugiej części dnia przejazd drogą ORŁÓW z 11 serpentynami i punktem widokowym skierowanym na Geirangerfjord. Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicach Elveseter, zakwaterowanie, gorąca obiadokolacja, nocleg.

5 DZIEŃ: SOGNEFJORD - BERGEN

Po śniadaniu przejazd wzdłuż największego i najgłębszego norweskiego fiordu – SOGNEFJORD, czas wolny na zdjęcia. W drugiej części dnia przejazd do BERGEN – miasta zwanego „bramą do norweskich fiordów”. Zwiedzanie Bryggen – średniowiecznej zabudowy wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicach Bergen, zakwaterowanie, gorąca obiadokolacja, nocleg.

6 DZIEŃ: OSLO

Po wczesnym śniadaniu bezpośredni przejazd do OSLO – krótkie zwiedzanie miasta: Parlament, Ratusz, Pałac Królewski, Teatr Narodowy i Uniwersytet. Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicach Oslo, zakwaterowanie, gorąca obiadokolacja, nocleg.

7 DZIEŃ: OSLO - WYLOT

Po śniadaniu dalsza część zwiedzania OSLO – spacer przez Frognerparken z imponującą kolekcją 212 rzeźb autorstwa Gustava Vigelanda, czas wolny. Po południu przejazd na lotnisko, wylot do Warszawy, zakończenie pielgrzymki.

CENA

od 3 790 zł + 450 koron norweskich

ZAPYTAJ NAS O TĄ PIELGRZYMKĘ