LOREM IPSUM DOLOR

Telefon: +48 22 870 39 38 | Mail: hermes@hermes-travel.pl

PORTUGALIA – HISZPANIA
TAJEMNICA FATIMSKA - 7 DNI

3450 zł 60 EURO

Tajemnica fatimska

TRASA

Lizbona – Fatima – Batalha – Alcobaca – Nazare – Coimbra – Braga (Bom Jesus) – Santiago de Compostela – Porto – Obidos – Sintra – Cabo da Roca – Estoril – Cascais

TERMIN

7 dni

PROGRAM PIELGRZYMKI

1 DZIEŃ: WYLOT

Zbiórka na Lotnisku im. F. Chopina w Warszawie przy Kaplicy Lotniskowej, spotkanie z przedstawicielem biura, Msza św., odprawa bagażowa. Wylot do Lizbony. Po przylocie przyjazd do hotelu w okolicach Lizbony, zakwaterowanie, gorąca obiadokolacja, nocleg.

2 DZIEŃ: LIZBONA

Po śniadaniu zwiedzanie LIZBONY – dzielnica Belem (klasztor Hieronimitów, Wieża Belem, Pomnik Odkryć Geograficznych), dzielnica Alfama (katedra, kościół św. Antoniego, Msza św.), spacer po historycznym centrum stolicy Portugalii (Pombalińskie Dolne Miasto odbudowane po trzęsieniu ziemi w 1755 roku, Bairro Alto – dzielnica artystów, najpiękniejsze place Lizbony – Comercio, Rossio, Restauradores). Wieczorem przyjazd do hotelu w Fatimie, zakwaterowanie (2 noce), gorąca obiadokolacja. Wieczorem udział w procesji różańcowej ze świecami. Nocleg.

3 DZIEŃ: FATIMA - BATALHA - ALCOBACA - NAZARE

Po śniadaniu zwiedzanie FATIMY – pobyt w jednym z najsłynniejszych na świecie Sanktuariów Maryjnych, gdzie 13 maja 1917 roku trójce wiejskich dzieci objawiła się Matka Boża. W programie spacer do pobliskiego Aljustrel, gdzie znajdują się domy rodzinne Łucji, Hiacynty i Franciszka, wspólna modlitwa w miejscach objawień w Valinhos i Loca do Cabeco, zwiedzanie bazyliki. W drugiej części dnia zwiedzanie miejscowości BATALHA – klasztor Najświętszej Maryi Panny Zwycięstwa z XIV wieku oraz pobyt w ALCOBACA – Opactwo Cystersów z XII wieku. Na koniec dnia przejazd do miejscowości NAZARE – urocza i niezwykle malownicza wioska rybacka słynąca z pięknych plaż, wspaniałych widoków i restauracji, gdzie serwowane są doskonałe sardynki. Powrót do hotelu, gorąca obiadokolacja. Wieczorem udział w procesji różańcowej ze świecami. Nocleg.

4 DZIEŃ: COIMBRA - BOM JESUS

Po wczesnym śniadaniu przejazd do COIMBRY – najstarszego centrum uniwersyteckiego Portugalii. W programie dnia zwiedzanie Starej Katedry, kościoła św. Krzyża oraz przejazd wzdłuż muru klasztoru Klauzurowego. W dalszej części dnia przejazd do BOM JESUS (Braga) – usytuowanej na zalesionym zboczu, do której prowadzą liczne schody i kapliczki przedstawiające stacje Męki Pańskiej. Wieczorem przyjazd do hotelu w Santiago de Compostela, zakwaterowanie, gorąca obiadokolacja, nocleg.

5 DZIEŃ: SANTIAGO DE COMPOSTELA - PORTO:

Po śniadaniu zwiedzanie SANTIAGO DE COMPOSTELA (Hiszpania): średniowieczna katedra św. Jakuba z relikwiami zmarłego. W drugiej części dnia przejazd do PORTO – miasta pełnego kontrastów, położonego nad rzeką Duero. W programie wycieczka statkiem po rzece Duero oraz krótka wizyta w lokalnej winiarni. Wieczorem przyjazd do hotelu w Fatimie, zakwaterowanie, gorąca obiadokolacja. Wieczorem udział w procesji różańcowej ze świecami. Nocleg.

6 DZIEŃ: OBIDOS - SINTRA - CABO DA ROCA - ESTORIL - CASCAIS

Po śniadaniu krótki pobyt w OBIDOS – tradycyjnym portugalskim miasteczku, gdzie średniowiecze miesza się ze współczesnością (zamek, mury miejskie, zabytkowe uliczki z ukwieconymi balkonami). Przejazd do miejscowości SINTRA – miasto wypoczynkowe królów Portugalii, gdzie od wieków budowali swoje letnie rezydencje. W dalszej części dnia czas wolny na przylądku CABO DA ROCA – najbardziej na zachód wysuniętym punktem Europy z imponującym miejscem widokowym. Na koniec rzut oka na ESTORIL i CASCAIS – dwa malownicze kurorty, czas wolny na plaży. Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicach Lizbony, zakwaterowanie, gorąca obiadokolacja, nocleg.

7 DZIEŃ: WYLOT

Po śniadaniu przejazd na lotnisko; odprawa bagażowa, wylot do Warszawy. Przylot w godzinach popołudniowych, zakończenie pielgrzymki.

CENA

od 3 450 zł – 60 euro

ZAPYTAJ NAS O TĄ PIELGRZYMKĘ