LOREM IPSUM DOLOR

Telefon: +48 22 870 39 38 | Mail: hermes@hermes-travel.pl

INDIE
BARWY INDII - 13 DNI

6250 zł 300 USD

Barwy Indii

TRASA

Delhi – Jaipur – Fatehpur Sikri – Agra – Jhansi – Orchha – Khajuraho – Varanasi

TERMIN

13 dni

PROGRAM PIELGRZYMKI

1 DZIEŃ: WYLOT

Spotkanie na lotnisku Chopina. Msza św. w Kaplicy Lotniskowej. Przelot na trasie Warszawa – Delhi z przesiadką w jednym z międzynarodowych portów.

2 DZIEŃ: DELHI

Przylot do Delhi. Postój na zrobienie zdjęcia przy świątyni Lotosu. Transfer do hotelu w Delhi, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

3 DZIEŃ: BANGLA SAHIB GURUDWARA - LAXMI NARAYAN - JAMA MASJID - CZERWONY FORT - RAJ GHAT - QUTUB MINAR

Śniadanie. Zwiedzanie największej świątyni sikhijskiej - Bangla Sahib Gurudwara z XVII wieku. Świątynia potocznie nazywana jest „Chlubą Indii”. Następnie wizyta w świątyni Laxmi Narayan – według wierzeń lokalnych – miejsce bogów. Przejedziemy też obok oficjalnych budynków Indii – Parlamentu oraz kwater rządowych. Popołudniu odwiedzimy starą część miasta Delhi – największy meczet w Azji - Jama Masjid oraz Czerwony Fort – wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Następnie wizyta przy słynnym Raj Ghat – pomniku Ojca Narodu, Mahatmy Gandhiego, w otoczeniu pięknej zieleni. Chwila przerwy przy Bramie Indii oraz meczecie Qutub Minar. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 DZIEŃ: JAIPUR

Wczesne śniadanie. Przejazd do Jaipur – stolicy Radżastanu. Radżastan to mówiąc krótko: „kolorowe Indie” – miejsce słynące z przypraw, kadzideł, jedwabiu i przepięknych wszędobylskich kolorów. Czas wolny na lokalnym targu. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 DZIEŃ: HAWA MAHAL - FORT AMBER - JAL MAHAL

Śniadanie. Zwiedzanie Jaipur. Postój na zdjęcia przy imponującym pałacu Hawa Mahal, potocznie zwanym Pałacem Wiatrów. Wizyta w Fort Amber – imponującym radżpuckim kompleksie obronnym, gdzie panuje świetna atmosfera, następnie postój przy pałacu Jal Mahal – „Wodnym Pałacu”, położonym na jeziorze Man Sagar. Przejazd do Pałacu Miejskiego, po zwiedzaniu powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6 DZIEŃ: AGRY

Śniadanie. Wyjazd do Agry. Po drodze możliwość zakupienia pamiątek, przed dojazdem do Agry wizyta w Fatehpur Sikri – stolicy Imperium Mogolskiego, słynnego „miasta – widmo”. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

7 DZIEŃ: TAJ MAHAL

Śniadanie. Zwiedzanie Taj Mahal – jednego z najbardziej imponujących i rozpoznawalnych na świecie obiektów. Obiekt został nazwany „pomnikiem miłości” i jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych na świecie. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

8 DZIEŃ: JHANSI - KHAJURAHO

Po śniadaniu przejazd na stację kolejową, skąd udamy się w podróż pociągiem do oddalonej o ponad 230 km miejcowości Jhansi, a następnie w drodze do Khajuraho na terenie stanu Madhya Pradesh przejedziemy przez malowniczą wioskę Orchha z przepięknymi zabudowaniami w postaci świątyń i pałaców. Po dojeździe do Khajuraho, spacer po mieście, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

9 DZIEŃ: VARANASI

Śniadanie. Czas na krótki odpoczynek, następnie przejazd na lotnisko i przelot do Varanasi. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

10 DZIEŃ: VARANASI

Śniadanie. Zwiedzanie Varanasi – jedno z najstarszych miast na świecie. Wycieczka łodzią po Gangesie, skąd rozpościera się imponujący widok na ghaty, którymi wierni podążają każdego dnia do rzeki, aby obmyć swoje ciała. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

11 DZIEŃ: DELHI

Po śniadaniu przejazd na lotnisko. Lot do Delhi. Zakwaterowanie w hotelu, czas na odpoczynek, obiadokolacja i nocleg.

12 DZIEŃ: POWRÓT

Śniadanie. Lot powrotny do Polski.

13 DZIEŃ: WYLOT

Przylot do Polski.

CENA

od 6 250 zł/os + 300 USD

Dodatkowa opłata:
*300 zł – opłata za wizę i pośrednictwo wizowe

ZAPYTAJ NAS O TĄ PIELGRZYMKĘ