LOREM IPSUM DOLOR

Telefon: +48 22 870 39 38 | Mail: hermes@hermes-travel.pl

LIBAN
Do Kraju Sw. Charbela - 8 DNI

2 430 zł 580 USD

Do Kraju Sw. Charbela

TRASA

Bejrut – Batroun – Byblos – Bekaafra – Becharre – Rezerwat Cedrów – Wadi Qadisha (Święta Dolina) – Annaya – Jaabata – Kfifane – Harisa – Himlaya – Bikfaya – Bejrut – Magdouche – Sidon – Bejrut

TERMIN

8 dni

PROGRAM PIELGRZYMKI

1 DZIEŃ: WYLOT

Zbiórka na Lotnisku im. F. Chopina w Warszawie przy Kaplicy Lotniskowej, spotkanie z przedstawicielem biura. Msza św., odprawa bagażowa. Wylot do Libanu (przesiadka w jednym z portów europejskich).

2 DZIEŃ: BATROUN - BYBLOS

Po śniadaniu przejazd do JERASH – przylot do Bejrutu, transfer do hotelu w Byblos, zakwaterowanie (5 nocy), krótki wypoczynek. Po śniadaniu wyjazd do sanktuarium bł. Jakuba Kapucyna, Msza św., przejazd doBATROUN - kościół św.Szczepana, cerkiew Matki Bożej Pani Morza, umocnienia nadmorskie wybudowane przez Fenicjan (ok. 2000 p.n.e.). Przejazd do BYBLOS - mury obronne, stare miasto, kościół św. Jana, zamek krzyżowców. Czas wolny na starym bazarze tureckim. Powrót na kolację i nocleg.

3 DZIEŃ: BEKAAFRA - BECHARRE - REZERWAT CEDRÓW - WADI QADISHA

Śniadanie, wyjazd w kierunku Lasu Bożych Cedrów – postój w rodzinnej wiosce św. Charbela – BEKAAFRA, Msza św., zwiedzanie domu rodzinnego świętego Charbela, przejazd do BECHARRE, gdzie urodził się i tworzył Khalil Gibrane – libański poeta, nowelista i malarz. Przyjazd do REZERWATU CEDRÓW – 2000 m.n.p.m. (pod opieką UNESCO, najstarsze mają ponad 1500 lat). Wizyta w dolinie WADI QADISHA (Święta Dolina, pod opieką UNESCO), pełnej klasztorów i pustelni z XII wiecznymi freskami. Monastyry: św. Antoniego i Izajasza. Powrót na kolację i nocleg.

4 DZIEŃ: ANNAYA

Śniadanie, wyjazd do wsi ANNAYA – znane chrześcijańskie centrum pielgrzymkowe z relikwiami św. Charbela Makhlouf w miejscowym monasterze maronickim - udział we Mszy św., czas wolny na modlitwę przy grobie świętego i zakup pamiątek. Powrót na kolację i nocleg.

5 DZIEŃ: JAABATA - KFIFANE

Śniadanie, wyjazd do JAABATA – miejsce kultu św. Rafki – patronki osób przewlekle chorych. Wizyta w KFIFANE, gdzie św. Hardini i św. Charbel uczyli się w seminarium duchownym, Msza św., klasztor prawosławny Matki Bożej Światła oraz Matki Bożej Lasu nad brzegiem Morza Śródziemnego. Powrót na kolację i nocleg.

6 DZIEŃ: HARISA - HIMLAYA - BIKFAYA

Śniadanie, wyjazd do HARISA – ważnego ośrodka pielgrzymkowego chrześcijan libańskich i miejsce kultu maryjnego. Sanktuarium Matki Bożej Pani Libanu, Katedra Zakonu Paulistów zbudowana w stylu bizantyjskim. HIMLAYA – wioska św. Rafki. Msza św. w sanktuarium Matki Bożej Wyzwolenia w BIKFAYA. Przejazd do hotelu w Bejrucie, zakwaterowanie (3 noclegi), obiadokolacja i nocleg.

7 DZIEŃ: BEJRUT

Śniadanie, zwiedzanie BEJRUTU zwanego „Paryżem Bliskiego Wschodu” - Muzeum Narodowe, katedra maronicka św. Jerzego i spacer po odnowionym Down Town (Stare Miasto) przez wykopaliska z czasów rzymskich do kościoła Kapucynów z relikwiami świętych libańskich. Przejazd do Corniche - bulwaru nadmorskiego, skąd zobaczyć można Skały Gołębie – symbol Bejrutu. Powrót do hotelu, Msza św., kolacja i nocleg.

8 DZIEŃ: MAGDOUCHE - SYDON

Śniadanie, przejazd do MAGDOUCHE - Sanktuarium Matki Bożej Oczekującej, Msza święta w Grocie Oczekiwania. Przejazd do SYDONU, biblijnego miasta z zamkiem krzyżowców, karawanserajem oraz dobrze zachowaną mediną. Powrót na kolację i nocleg.

9 DZIEŃ: WYLOT

Po północy transfer z hotelu na lotnisko, wylot do Warszawy (przesiadka w jednym z portów europejskich), powrót do Polski w godzinach porannych, zakończenie pilegrzymki.

CENA

od 2 430 PLN + 580 USD

ZAPYTAJ NAS O TĘ PIELGRZYMKĘ