LOREM IPSUM DOLOR

Telefon: +48 22 870 39 38 | Mail: hermes@hermes-travel.pl

HISZPANIA
DO ŚW. TERESY I JEJ SŁUŻBY BOGU - 8 DNI

3380 zł 100 EURO

Do św. Teresy i jej służby Bogu

TRASA

Madryt – Avila – Segovia – Dolina Poległych – Toledo – Kordoba – Sewilla – Ronda – wypoczynek na plaży – Granada

TERMIN

8 dni

PROGRAM PIELGRZYMKI

1 DZIEŃ: WYLOT - MADRYCIE

Zbiórka na Lotnisku im. F. Chopina w Warszawie przy Kaplicy Lotniskowej, spotkanie z przedstawicielem biura, Msza św., odprawa bagażowa. Wylot do Madrytu. Przyjazd do hotelu w okolicach Madrytu, zakwaterowanie (2 noce), gorąca obiadokolacja. Wieczorem spacer po MADRYCIE – nowoczesnej stolicy Hiszpanii: Plac Hiszpański, Puerta del Sol, pomnik Don Kichota i Sancho Pansy, Palacio Real – z zewnątrz. Nocleg.

2 DZIEŃ: AVILI - SEGOVIA - DOLINA POLEGŁYCH

Po śniadaniu zwiedzanie AVILI – miasta związanego ze św. Teresą; spacer po mieście, zwiedzanie romańsko-gotyckiej katedry i klasztoru Sióstr Karmelitanek – pierwszego klasztoru założonego przez św. Teresę. Msza św. w kościele św. Teresy. W dalszej części dnia przejazd do SEGOVII – zwiedzanie kościoła Karmelitów, gdzie znajdują się relikwie św. Jana od Krzyża; w programie również gotycka katedra i starożytne akwedukty, które uważane są za najcenniejszy zabytek architektury rzymskiej w Hiszpanii. Na koniec dnia zwiedzanie DOLINY POLEGŁYCH – pomnika, mauzoleum ofiar hiszpańskiej Wojny Domowej. Wieczorem powrót do hotelu, gorąca obiadokolacja, nocleg.

3 DZIEŃ: TOLEDO

Po śniadaniu zwiedzanie katedry w TOLEDO. Msza św. Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicach Kordoby, zakwaterowanie, gorąca obiadokolacja, nocleg.

4 DZIEŃ: KORDOBA

Po śniadaniu zwiedzanie KORDOBY, gdzie czas stanął w miejscu. Zwiedzanie: Mezquita (Wielki Meczet, budowany od VIII wieku), Alcazar de los Reyes Cristianos (pałac-twierdza Alfonsa XI) i Puente Romano, rzymski most na Gwadalkiwirze. Msza św. Wieczorem przyjazd do hotelu w Sewilli, zakwaterowanie, gorąca obiadokolacja. Wieczorny pokaz flamenco (wymagany zakup własnego napoju). Nocleg.

5 DZIEŃ: SEWILLA - RONDA

Po śniadaniu zwiedzanie SEWILLI – dzielnica El Arenal, Park Marii Luizy z przepięknym Plaza de Espana – wizytówką miasta oraz spacer najstarszą dzielnicą Santa Cruz, gdzie znajduje się ogromna gotycka katedra i mauretańska dzwonnica La Giralda. Msza św. W dalszej kolejności przejazd do miejscowości RONDA – niezwykle malowniczego górskiego miasteczka ze 100-metrowym wąwozem El Tajo, który został wydrążony przez rzekę Tag. Ogromną atrakcją miasta jest także XVIII-wieczny most, który zapewnia niezapomniane wrażenia. Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicach Torremolinos, zakwaterowanie (2 noce), gorąca obiadokolacja, nocleg.

6 DZIEŃ: Wypoczynek na plaży

Po śniadaniu całodzienny wypoczynek na plaży. Wieczorem gorąca obiadokolacja, nocleg.

7 DZIEŃ: GRANADA

Po śniadaniu zwiedzanie GRANADY – Alhambra (z zewnątrz), ogrody Generalife, katedra i Kaplica Królewska. Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicach Madrytu, zakwaterowanie, gorąca obiadokolacja, nocleg.

8 DZIEŃ: PRZYLOT

Po śniadaniu czas wolny, przejazd na lotnisko w Madrycie; odprawa bagażowa; wylot do Warszawy, zakończenie pielgrzymki.

CENA

od 3 380 zł + 100 euro

ZAPYTAJ NAS O TĘ PIELGRZYMKĘ