LOREM IPSUM DOLOR

Telefon: +48 22 870 39 38 | Mail: hermes@hermes-travel.pl

WŁOCHY
GUARDA CHE GARDA!

2450 zł 80 euro

Garda

TRASA


Werona – Monte Baldo – Bardolino – Lazise – Sirmione – Desenzano – Mantua – Cremona – rejs po Jeziorze Garda – Vicenza

TERMIN I CENA

30.09 – 7.10.2017 | 2 450 zł + 80 Euro

PROGRAM WYCIECZKI

1 DZIEŃ: WYJAZD

Zbiórka w godzinach wczesno porannych. Sprawdzenie listy, spakowanie bagaży i wyjazd w kierunku Włoch. Gorący posiłek na terenie Polski (płatny we własnym zakresie). Ciąg dalszy podróży. W trakcie jazdy – seanse filmowe. Przyjazd na obiadokolację i nocleg w alpejskim Tarvisio.

2 DZIEŃ: WERONA

Śniadanie. Zwiedzanie Werony – wyjątkowo zabytkowego miasta wpisanego na ekskluzywną Listę UNESCO. Wśród antycznych niezwykłości: starożytna Arena z I w. p.n.e. na 22 tysiące widzów i Łuk Triumfalny. Imponujące place miejskie – Piazza delle Erbe i Piazza dei Signori z pomnikiem Dantego – mieszkańca miasta. Zabytki średniowieczne, m.in.: unikalne, gotyckie sarkofagi rodu Della Scala. Spacer śladami Romea i Julii. Czas wolny. Przyjazd nad Jezioro Garda. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

3 DZIEŃ: MONTE BALDO - BARDOLINO - LAZISE

Śniadanie. Wyjazd na widowiskowy masyw Monte Baldo, gdzie na wysokości 774 m. wznosi się Sanktuarium Madonna della Corona. Świątynia sprawia wrażenie zawieszonej w powietrzu. Najstarsza jej część pochodzi z XIII wieku. Swą nazwę zawdzięcza niepozornej figurce Piety wykonanej z lokalnego kamienia. W 1988 r. miejsce to odwiedził papież Jan Paweł II. Przejazd do Bardolino – uroczego miasteczka nad Gardą, słynącego z czerwonego wina o tej samej nazwie oraz różowego wina Chiaretto. Udział w corocznym Festa dell’uva e del vino Bardolino. Krótki wypad do Lazise, którego Starówka - otoczona murami XIV – wiecznego, średniowiecznego zamku - zyskała sobie miano „Wenecji nad Gardą”. Powrót do hotelu na obiadokolację. Nocleg.

4 DZIEŃ: rejs po Jeziorze Garda

Śniadanie. Całodzienny rejs po Jeziorze Garda - największym i najczystszym jeziorze Włoch, położonym w samym sercu Dolomitów. Wokół jeziora położonych jest kilkanaście typowo włoskich, romantycznych miasteczek z wąskimi uliczkami, tarasami widokowymi i prawdziwie włoskimi restauracjami. Stateczek spacerowy wyrusza z Peschiera del Garda i zawija do małych nadjeziornych portów – m.in. Lazise, Bardolino, Malcesine czy Limone. Kulminacją rejsu jest Riva del Garda. Miasteczko szczyci się historycznym centrum i promenadą wzdłuż jeziora. Czas wolny. Rejs powrotny do Peschiery. Obiadokolacja i nocleg.

5 DZIEŃ: MANTUI - CREMONY

Śniadanie. Wycieczka do Mantui – wizytówki rodu Gonzagów – słynnych mecenasów sztuki. Paradny Palazzo Ducale z 500 komnatami i kilkunastoma dziedzińcami. Palazzo Te ze wspaniałą Salą Gigantów. Przejazd do Cremony - spacer szlakiem zabytków. W programie m.in.: romańsko – gotycka katedra z najwyższą we Włoszech kampanilą. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

6 DZIEŃ: SIRMIONE - DESENZANO DEL GARDA

Śniadanie. Wycieczka lokalnym autobusem do Sirmione – prawdziwej „perełki” nad Gardą. Historia tej miejscowości sięga IV-V w p.n.e. Jej najbardziej charakterystycznym punktem jest XIII - wieczny zamek. W Sirmione znajdują się też dwa zabytkowe kościoły oraz pozostałości rzymskich budowli. Odpoczynek. Czas wolny. Przejazd do Desenzano del Garda – kolejnego zabytkowego, malowniczego miasteczka. Obiadokolacja i nocleg.

7 DZIEŃ: VICENZA

Śniadanie. Pożegnanie z jeziorem. Wyjazd do Vicenzy - miasta zielonych placów i pięknych zabytków, pełnym gotyckich kościołów i renesansowych pałaców. Obiadokolacja i nocleg w alpejskim Tarvisio.

8 DZIEŃ: WYJAZD

Śniadanie. Wyjazd powrotny w kierunku Polski. Przejazd z przerwami co 2-3 godziny. W czasie podróży – seanse filmowe. Zakończenie wycieczki.

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE

  • transport komfortowym autokarem  (DVD, klimatyzacja)
  • 7 noclegów w hotelach *** na terenie Włoch ( Tarvisio – 2 , Peschiera del Garda – 5)
  • pokoje 2-os. z łazienkami
  • wyżywienie – śniadania i obiadokolacje zgodnie z programem
  • kompleksowe ubezpieczenie podróżne
  • opieka pilota podróżującego z grupą na całej trasie

OSOBA ODPOWIEDZIALNA ZA WYCIECZKĘ

Mariola Kęcka

TERMINY PŁATNOŚCI

  • Zaliczka w wysokości 1250 zł płatna do 10.08.2017
  • Dopłata do całości w wysokości 1200 płatna do 1.09.2017
  • Podana kwota 80 Euro płatna u pilota w dniu rozpoczęcia wycieczki.           

ZAPYTAJ NAS O TĘ WYCIECZKĘ

Print Friendly, PDF & EmailDRUKUJ