LOREM IPSUM DOLOR

Telefon: +48 22 870 39 38 | Mail: hermes@hermes-travel.pl

HISZPANIA-FRANCJA
160 ROCZNICA OBJAWIEŃ - MADONNO MIEJ NAS W SWOJEJ OPIECE - 6 DNI

3450 zł 50 euro

Hiszpania-Francja

TRASA

Montserrat – Saragossa – Lourdes (2 dni) – Carcassonne – Narbonne – Barcelona

TERMIN I CENA

26.09 – 02.10.2018 | 3 450 zł + 50 Euro/osoba (przy grupie min. 40 osób)

PROGRAM PIELGRZYMKI

1 DZIEŃ: WARSZAWA – BARCELONA

Spotkanie Pielgrzymów z Pilotem na Lotnisku im. F. Chopina w Warszawie przy Kaplicy Lotniskowej godz. 07:15. Odprawa lotniskowa. Wylot do Barcelony godz. 09:15. Planowany przylot o godz. 12:25. Po przylocie wjazd na MONTSERRAT – pobyt w Sanktuarium z wizerunkiem Czarnej Madonny. Msza św. Przejazd do hotelu w okolicach Barcelony. Obiadokolacja. Nocleg.

2 DZIEŃ: SARAGOSSA

Śniadanie. Przejazd do SARAGOSSY – nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej na kolumnie, największej barokowej świątyni Hiszpanii. Historia miejsca związana jest z objawieniem Maryi św. Jakubowi. Urodę bazyliki podkreślają freski Goyi. Msza św. Wyjazd do Lourdes. Późnym wieczorem zakwaterowanie w hotelu (2 noce), obiadokolacja. Procesja ze świecami. Nocleg.

3 DZIEŃ: LOURDES

Po śniadaniu pobyt w LOURDES – Msza św., nawiedzenie Sanktuarium – Bazyliki Niepokalanego Poczęcia, Bazyliki Różańcowej i Bazyliki św. Piusa X, projekcja filmu w polskiej wersji językowej. Wieczorem gorąca obiadokolacja, możliwość udziału w procesji z lampionami. Nocleg.

4 DZIEŃ: GROTA MASSABIEL

Śniadanie. Msza św. Nawiedzenie Groty Massabielskiej- miejsca 18 objawień Matki Bożej w 1858 roku. indywidualna kąpiel w wodzie z Groty Massabielle. Obiadokolacja. Nocleg

5 DZIEŃ: CARCASSONNE - NARBONA

Śniadanie. Msza św. Zwiedzanie CARCASSONNE – największy w Europie średniowieczny kompleks urbanistyczny z fortyfikacjami o podwójnym pierścieniu wałów i 53 wieżami. Zabytek wpisany jest na Listę Dziedzictwa UNESCO. Krótka wizyta w NARBONIE - najstarszym mieście południowo - wschodniej Francji z jedną z największych katedr Francji. Przejazd do hotelu w okolicach Barcelony, zakwaterowanie (2 noce). Obiadokolacja i nocleg.

6 DZIEŃ: BARCELONA

Śniadanie. Zwiedzanie BARCELONY – miasta Gaudiego; w programie: Park Guell (z zewnątrz), modernistyczne kamienice, Majestatyczna katedra św. Eulalii z “koronkowymi” iglicami, niedokończony kościół Sagrada Familia - zwiedzanie kościoła indywidualnie, po wcześniejszym przekazaniu informacji przez przewodnika miejscowego. Msza św. Obiadokolacja. Nocleg.

6 DZIEŃ: WYLOT

Śniadanie. Przejazd na Lotnisko w Barcelonie. Wylot do Warszawy godz. 13:15. Przylot do Warszawy godz. 16:20. Zakończenie pielgrzymki.

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE

 • bezpośredni przelot samolotem rejsowym na trasie Warszawa – Barcelona – Warszawa
 • ransport autokarem na całej trasie hiszpańsko – francuskiej
 • 6 noclegów w hotelach *** – pokoje 2-os. z łazienkami
 • wyżywienie – 6 śniadań, 6 gorących obiadokolacji
 • kompleksowe ubezpieczenie podróżne
 • opieka pilota podróżującego z grupą na całej trasie

DODATKOWE INFORMACJE

 • na realizację programu związaną z organizacja pielgrzymki na miejscu należy przeznaczyć około 50 EURO (wpłata u pilota w autokarze). Podana kwota za wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, taxy klimatyczne i inne wydatki ujęte w programie, jest integralną częścią ceny imprezy. Kwota nie podlega rozliczeniu i zwrotowi.
 • Napoje do obiadokolacji są dodatkowo płatne,
 • pilotom towarzyszącym grupie NIE WOLNO oprowadzać po muzeach i innych obiektach zamkniętych,
 • istnieje możliwość doubezpieczenia się od chorób przewlekłych w cenie około 80 zł/os. (cena uzależniona jest od dziennego kursu walut); ubezpieczenie można wystawić najpóźniej na tydzień przed wyjazdem,
 • istnieje możliwość ubezpieczenia się od kosztów rezygnacji z pielgrzymki – najpóźniej do 5 dni od daty zawarcia umowy; informacja o koszcie ubezpieczenia dostępna jest drogą telefoniczną w biurze.

OSOBA ODPOWIEDZIALNA ZA PIELGRZYMKĘ

Mariola Kęcka

TERMINY PŁATNOŚCI

 • I rata w wysokości 1000 zł w dniu zapisu
 • II rata w wysokości 1200 zł do dnia 04 .05.2018
 • Dopłata w wysokości 1250 zł do dnia 23.08.2018

ZAPYTAJ NAS O TĘ PIELGRZYMKĘ