LOREM IPSUM DOLOR

Telefon: +48 22 870 39 38 | Mail: hermes@hermes-travel.pl

MALTA
ŚLADAMI ŚW. PAWŁA - 8 DNI

3640 zł 160 euro

Malta

Państwo mniejsze niż Warszawa. Co sprawia, że Malta jest tak popularnym miejscem na spędzenie urlopu?

Malta to państwo złożone z kilku wysp, położonych na południe od Włoch. Trzy główne z nich to Malta, Gozo i wyłącznie turystyczne Comino. W ciągu dwutygodniowego urlopu bez trudu zobaczymy wszystkie najważniejsze zabytki i atrakcje, nie rezygnując przy tym z wypoczynku na plaży. Dlaczego Malta jest tak popularna wśród turystów?

Państwo-miasto kościołów

Na powierzchni niewiele ponad 300 kilometrów kwadratowych znaleźć można ponad 360 różnego rodzaju świątyń! Od skromnych, niewielkich kapliczek, przez miejskie kościoły, po wystawne, zdobione złotem katedry i bazyliki. Na wyspie, którą samochodem można przebyć w niewiele ponad godzinę, może to dziwić. Maltańczycy to jednak ludzie bardzo głęboko wierzący. Do najpopularniejszych konstrukcji sakralnych należą Bazylika św. Jerzego oraz Katedra św. Jana Chrzciciela.

Malta to nie tylko plaże, ale też architektura

Blue Lagoon to pocztówkowa zatoka, w której można się wykąpać w krystalicznie czystej wodzie. Na wyspie Gozo każdy miłośnik podwodnego świata może spróbować nurkowania. Woda jest przejrzysta, a wrażenia ze zwiedzania zatopionych wraków statków są trudne do wyrażenia słowami. Dla szukających samotności warto zobaczyć panwie solne – to niesamowity widok z dala od tłumów turystów.

Stolica Malty, Valletta, to – zwłaszcza nocą – bajeczne miejsce. Piękne, nowoczesne hotele, otwarte do późna muzea, liczne kluby z darmowym (w większości przypadków) wstępem – warto na to miasto poświęcić więcej niż jeden dzień. Wąskie uliczki i budynki w piaskowym kolorze tworzą niesamowity klimat. Do tego oczywiście widok z Upper Barrakka Gardens!

Kultura i kuchnia na Malcie potrafią zaskoczyć

Maltańczycy jedzą, na włoską modłę, bardzo dużo wszelkiego rodzaju makaronów, które popijają herbatą według angielskiego przepisu – z mlekiem. To jednak nie oddaje sprawiedliwości gospodyniom z tej uroczej wyspy. Jedne z najpopularniejszych potraw z Malty to:

 • Fenek, czyli znakomite mięso z królika, duszone lub pieczone z warzywami
 • Timpana, czyli zapiekanka makaronowa z najróżniejszymi dodatkami
 • Mqaret, czyli ciasteczka z daktyli przyprawione anyżkiem

Poza tym Maltańczycy jedzą ryby przyrządzane w każdej postaci, a popularną przystawką jest specjalny chleb maltański z oliwą. W radzeniu sobie z upałami pomaga Kinnie, czyli słodko-gorzki napój z dodatkiem pomarańczy chinotto i mieszanki ziół.

Sami mieszkańcy Malty to ludzie otwarci i przyjaźni dla turystów. Bez problemu można się z nimi porozumieć w języku angielskim, a nierzadko też włoskim. Oprócz tego posługują się też narodowym językiem maltańskim. Bardzo lubią świętować, więc masowe imprezy i wydarzenia to codzienność.

Malta to przepiękne miejsce, które naprawdę warto zobaczyć. Piękna pogoda, wysoka temperatura i przejrzystość wody oraz zapierające dech w piersiach skalne formacje to tylko kilka z wielu atrakcji oferowanych przez to malutkie państwo. Urlop na Malcie to gwarancja udanego wypoczynku, niezależnie od tego, czy szukasz atrakcji, czy chcesz po prostu leżeć na plaży.

TRASA

Rabat – Wyspa Św. Pawła – San Anton – Valletta – Rejs na Wyspę Gozo – Senglea – Cospicua – Vittoriosa – Marsaxlokk – Mellieha – Hagar Qim – Mdina – wypoczynek nad morzem – Mosta – Sliema

TERMIN I CENA

26.04-03.05.2018 | 3 640 zł przy 35 uczestnikach + 160 Euro

PROGRAM PIELGRZYMKI

1 DZIEŃ: WYLOT

Zbiórka na Lotnisku im. F. Chopina w Warszawie przy Kaplicy Lotniskowej godz. 14:30, spotkanie z przedstawicielem biura, Msza św., odprawa bagażowa. Wylot na Maltę godz. 16:55. Po przylocie transfer do hotelu w okolicach nadmorskiej miejscowości Mellieha, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

2 DZIEŃ: WYSPA ŚW. PAWŁA – RABAT – SAN ANTON

Po śniadaniu wyprawa na WYSPĘ ŚW. PAWŁA - statkiem. Następnie udamy się do miejscowości RABAT – w centralnej części miasta, znajduje się kościół św. Pawła ufundowany w 1575 r., pod jego murami jest legendarna grota, gdzie apostoł został znaleziony po rozbiciu statku w 60 r. n.e. i w której mieszkał przez trzy miesiące. Przejazd do miejscowości Attard, gdzie znajdują się ogrody botaniczne SAN ANTON. Jeden z wielkich mistrzów Antoine de Paule zbudował swoją wiejską rezydencję w połowie drogi między Vallettą a Mdiną. Pałac, w którym kiedyś mieszkał, jest dziś prywatną rezydencją prezydenta Malty. Natomiast ogrody, które do niego przylegają zostały udostępnione do zwiedzania. Można tu zobaczyć wiele subtropikalnych roślin i kwiatów. Spacer alejkami w cieniu monumentalnych drzew, szmer fontann oraz unoszące się w powietrzu zapachy kwitnących roślin to uroki tego miejsca. Popołudniu powrót do hotelu, gorąca obiadokolacja, nocleg.

3 DZIEŃ: VALLETTA

Po śniadaniu przejazd stolicy Republiki Malty – zbudowanej w XVI wieku przez zakon joannitów - VALLETTY - zwiedzanie: kościół św. Pawła z relikwiami świętego - Msza św., Katedra św. Jana – w oratorium świątyni można podziwiać m.in. obraz Caravaggia Ścięcie świętego Jana, a w Muzeum Katedralnym – flamandzkie arrasy; Ogrody Barracca, z których rozciąga się przepiękny panoramiczny widok na Wielki Port (Grand Harbour). Następnie – Pałac Wielkiego Mistrza, który przez wieki był siedzibą władz zakonu. Czas wolny – spacer główną ulicą, gdzie znajdują się sklepy i kawiarnie. Powrót do hotelu, gorąca obiadokolacja, nocleg.

4 DZIEŃ: WYSPA GOZO

Po śniadaniu rejs na WYSPĘ GOZO. Według mitologii to właśnie na Gozo mieszkała mityczna nimfa Kalipso – zwiedzanie wyspy: Kościół Ta Pinu (sanktuarium słynnego z licznych uzdrowień i wizyt papieży Jana Pawła II i Benedykta XVI) z cudownym wizerunkiem Maryi. Msza św.; ruiny prehistorycznej świątyni Ggantija, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO, które stanowią najstarszą na świecie wolnostojącą budowlę, wzniesioną ok. 3600 r. p.n.e. Przejazd do stolicy wyspy – Victoria oraz wioski rybackiej Xlendi. Czas wolny na zakupy. Gozo słynie nie tylko z wyrobów wełnianych i ręcznie robionych koronek. Ponieważ jest to również wyspa rolnicza, można tu nabyć lokalne produkty takie jak – oliwki, suszone pomidory, kapary, dżem z opuncji, miody. Późnym popołudniem rejs powrotny na Maltę. Wieczorem powrót do hotelu, gorąca obiadokolacja, nocleg.

5 DZIEŃ: SENGLEA – COSPICUA – VITTORIOSA – MARSAXLOKK

Po śniadaniu przejazd do Trzech Miast Grand Harbour: SENGLEA, COSPICUA i VITTORIOSA – zwiedzanie. Miasto Vittoriosa było dla joannitów bazą po przybyciu na wyspy w 1530 roku. Spacer pięknymi uliczkami, w cieniu zabytkowych budowli i kościołów. Zwiedzanie Pałacu Inkwizytora. Przejazd do miasta Senglea. Z zabytkowej strażnicy vedette rozciąga się widok na Wielki Port (Grand Harbour). Przejazd do największej na wyspie wioski rybackiej MARSAXLOKK. Mijając po drodze pola uprawne i winnice - dojazd do malowniczej zatoki, gdzie małe kawiarenki, kolorowe łodzie luzzu kołyszące się przy nabrzeżu oraz rybacy naprawiający sieci przed wyruszeniem na połów tworzą niezapomnianą atmosferę. Spacer nad zatoką. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6 DZIEŃ: MELLIEHA – HAGAR QIM – MDINA

Śniadanie, przejazd do MELLIEHA – nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej – Msza św. Następnie przejazd do HAGAR QIM – zwie - dzanie świątyń megalitycznych Hagar Qim, liczących ok. 5 tysięcy lat. Zostały one odkryte w 1839 r. Świątynie Hagar Qim zbudowane są na szczycie wzgórza, skąd rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na morze i malowniczą wysepkę Filfla. Stanowią jeden z najważniejszych zabytków prehistorycznej Malty. Przejazd do MDINA – dawnej stolicy Malty, zamieszkanej przez najmożniejsze maltańskie rody. Miasto jest prawdziwą perłą w koronie Malty, jednym z najpiękniejszych średniowiecznych miast w Europie. Usytuowana na szczycie wzgórza jest otoczona fortyfikacjami. Przejście ulicami obok najważniejszych pałaców oraz miejsc przesyconych historią. Dojście do bastionów, skąd rozpościera się wspaniały widok. Zwiedzanie barokowej Katedry św. Pawła z zegarem wskazującym dni i miesiące zamiast godzin. W drodze powrotnej zobaczymy Klify Dingli. Powrót na obiadokolację, nocleg.

7 DZIEŃ: WYPOCZYNEK NAD MORZEM

Śniadanie. Czas wolny, wypoczynek nad morzem. Obiadokolacja. Nocleg

8 DZIEŃ: MOSTA DOME – SLIEMA

Śniadanie, czas wolny, wykwaterowanie z hotelu ok. godz. 12:00. W programie: MOSTA DOME – Kościół Wniebowzięcia Matki Bożej, ze słynną kopułą, trzecią na świecie pod względem wielkości. Przejazd do SLIEMA –najbardziej popularnego wśród turystów miasta Malty, położonego na wschodnim wybrzeżu. Z promenady, która ciągnie się aż do miasta St. Julian's (San Giljan), rozciąga się malownicza panorama na zatokę i położoną po jej drugiej stronie stolicę wyspy – Vallettę. Znajduje się tutaj wiele restauracji, barów, butików, sklepów, a nawet jedyna na wyspie galeria handlowa – The Point. Czas wolny. Ok. godz. 17:00 transfer na lotnisko. Wylot do Warszawy godz. 20:20, przylot do Warszawy - godz.23:10, zakończenie pielgrzymki.

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE

 • na miejscu transport autokarem,
 • 7 noclegów – w hotelu **** – pokoje 2-os. z łazienkami,
 • wyżywienie – 7 śniadań, 7 obiadokolacji – napoje do obiadokolacji (woda, soki, wino, piwo),
 • kompleksowe ubezpieczenie podróżne,
 • opieka pilota podróżującego z grupą na całej trasie.

DODATKOWE INFORMACJE

 • na realizację programu na miejscu  (przewodnik, bilety wstępu, taxa klimatyczna, rejsy, promy etc.) należy obowiązkowo przeznaczyć około 150 EURO/160 EURO/170 EURO(wpłata u pilota pierwszego dnia);
 • na wyjazd potrzebny jest dowód osobisty;
 • walutą na Malcie jest EURO;
 • pilotom nie wolno oprowadzać po muzeach i innych obiektach muzealnych;
 • zalecamy wyrobienie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. Kartę taką można otrzymać bezpłatnie w wyznaczonych punktach NFZ. Karta EKUZ jest dokumentem ubezpieczenia w Narodowym Funduszu Zdrowia i uprawnia do świadczeń zdrowotnych w państwach członkowskich Unii Europejskiej. Szczegóły dostępne są na stronie www.nfz.gov.pl/ekuz;
 • w przypadku braku w grupie osoby tej samej płci na dokwaterowanie do pokoju 2-osobowego należy dokonać dopłaty do pokoju 1-osobowego (koszt dopłaty do pokoju jednoosobowego wynosi 500,00 zł) lub wyrazić zgodę na zakwaterowanie w pokoju dwuosobowym z dostawką w cenie podstawowej;
 • limit bagażu: waga pojedynczej sztuki bagażu rejestrowanego nie może przekraczać 20 kg.; bagaż podręczny o wymiarach nieprzekraczających 55×40×23 cm – max 10 kg,
 • istnieje możliwość doubezpieczenia się od chorób przewlekłych – ubezpieczenie można wystawić najpóźniej na tydzień przed wyjazdem; cena uzależniona jest od dziennego kursu walut; informacja o koszcie ubezpieczenia dostępna jest drogą telefoniczną w biurze przed jej wykupieniem;
 • istnieje możliwość doubezpieczenia się od kosztów rezygnacji z pielgrzymki – najpóźniej do 5 dni od daty zawarcia umowy; informacja o koszcie ubezpieczenia dostępna jest drogą telefoniczną w biurze przed jej wykupieniem.

OSOBA ODPOWIEDZIALNA ZA PIELGRZYMKĘ

Agata Wójcik

TERMINY PŁATNOŚCI

 • zaliczka w wysokości 1 100,00 zł /os. w terminie do 01.12.2017
 • II transza wysokości 1200,00 zł /os. w terminie do 05.02.2018
 • dopłata do całości 1 260 zł/ 1340 zł/1450 zł w terminie do 23.03.2018

ZAPYTAJ NAS O TĘ PIELGRZYMKĘ