LOREM IPSUM DOLOR

Telefon: +48 22 870 39 38 | Mail: hermes@hermes-travel.pl

WŁOCHY
MIĘDZY NIEBEM A ZIEMIĄ - 10 DNI

2660 zł 120 EURO

Między niebem a ziemią

TRASA

Bolonia – Florencja – Siena – Rzym – Solfatara di Pozzuoli – Neapol – Pompeje – Matera – Alberobello – Bari – Cascia – Asyż – Ferrara

TERMIN

10 dni

PROGRAM PIELGRZYMKI

1 DZIEŃ: WYJAZD - TARVISIO

Godz. 05.30 wyjazd w trasę. W godzinach wieczornych przyjazd do hotelu w Tarvisio, obiadokolacja, nocleg.

2 DZIEŃ: BOLONIA

Śniadanie. Przejazd i zwiedzanie BOLONII: Piazza Maggiore, Piazza del Nettuno, dzielnica uniwersytecka, katedra Metropolitana di San Pietro, kościół San Domenico. Msza św. Przejazd do hotelu w okolicy Florencji, obiadokolacja i nocleg.

3 DZIEŃ: FLORENCJA - SIENA

Po śniadaniu zwiedzanie FLORENCJI: Kościół Św. Krzyża – najsłynniejszy kościół w mieście, znany z imponujących fresków i 270 kamiennych grobowców – w tym Michała Anioła; malowniczy Most Złotników, Katedra Santa Maria del Fiore, przykryta wspaniałą kopułą o średnicy prawie 50 m. oraz najstarszy budynek miasta – Baptysterium, do którego prowadzą słynne Rajskie Wrota. Msza św. W drugiej częsci dnia pobyt w SIENIE – zwiedzanie kościoła franciszkanów, w którym miał miejsce Cud Eucharystyczny oraz zachwycającej katedry z dziełami m.in. Michała Anioła i Donatella. Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicy Chanciano Terme, gorąca obiadokolacja, nocleg.

4 DZIEŃ: RZYM

Po śniadaniu wyjazd do RZYMU; udział w modlitwie Anioł Pański na Placu Św. Piotra oraz zwiedzanie: Forum Romanum, Koloseum – z zewnątrz, Kapitol – z zewnątrz, Panteon – z zewnątrz, Plac Wenecki, Piazza Navona, spacer do Fontanny di Trevi i Schodów Hiszpańskich. Czas wolny. Msza św. Wieczorem przejazd do hotelu w okolicach Rzymu, obiadokolacja, nocleg.

5 DZIEŃ: SOLFATAR - NEAPOL

Wczesne śniadanie. Wyjazd do Pozzuoli (obrzeża Neapolu), przejazd przez Pola Flegrejskie i spacer po SOLFATARZE kraterze wulkanu, możliwość obserwacji unikalnego na skalę światową zjawiska wygasania wulkanu. Następnie udamy się do NEAPOLU – nieoficjalnej stolicy całego włoskiego południa. Zwiedzanie: centrum monumentalne - Plac Plebiscytu, Galeria Umberta, Pałac Królewski, Teatr San Carlo, Baszta Andegaweńska (z zewnątrz), centrum historyczne, ulica Spaccanapoli, Capella Sansevero – kaplica grobowa rodziny Sangro, jeden z najbardziej niezwykłych zabytków miasta z niezwykłą dekoracją rzeźbiarską, katedra św. Januarego. Msza św. Przejazd do hotelu w okolicy Sorrento, obiadokolacja. Nocleg.

6 DZIEŃ: POMPEJE

Po śniadaniu wyjazd do POMPEI – antycznego miasta zasypanego przez pył podczas ogromnej erupcji wulkanu Wezuwiusz; dziś miejsce imponujących wykopalisk odsłaniających miasta Pompeje i Herkulanum w niemal niezmienionym kształcie – krótkie zwiedzanie. Nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Pompei – Msza Św. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w okolicach Miglionico.

7 DZIEŃ: MATERA - ALBEROBELLO - BARI

Insert your content

8 DZIEŃ: CASCIA - ASYŻ

Wczesne śniadanie. Przejazd do miejscowości CASCIA – miasta Świętej Rity – patronki spraw trudnych i beznadziejnych. W rocznicę jej śmierci – 22 maja po uroczystej Mszy św. następuje poświęcenie róż. Jest to nawiązanie do zdarzenia sprzed jej śmierci, kiedy to w zimie zakwitły róże. Poświęcone płatki różane przynoszą ulgę w cierpieniu i zdrowie w chorobie. Drugim punktem dnia będzie ASYŻ – miasto św. Franciszka i św. Klary z autentyczną średniowieczną zabudową; w programie: Bazylika Św. Franciszka z grobem Świętego – Msza św. Wieczorem obiadokolacja w hotelu w okolicach Asyżu, nocleg.

9 DZIEŃ: FERRARA

Pniadanie. Porcjunkula. Wyjazd w drogę powrotną. Krótka wizyta w FERRARZE: Piazza Trento-Trieste (Rynek) ze swoimi budynkami miejskimi: Ratusz przebudowany w XVIII w., wcześniej rezydencja rodu d'Este, katedra gotycka Św. Jerzego, dzwonnica zaprojektowana przez słynnego artystę Leon Battista Alberti, via Mazzini i część żydowskiego ghetta, Via delle Volte (Ulica Arkadowa) – jedyna w swoim rodzaju średniowieczna droga częściowo przykryta arkadami. Wieczorem obiadokolacja w hotelu w Tarvisio, nocleg.

10 DZIEŃ: POWRÓT

Po śniadaniu wyjazd do Polski. Przejazd przez terytorium Austrii i Czech, przyjazd przed parafię w późnych godzinach wieczornych.

CENA

od 2 660 zł + 120 euro

ZAPYTAJ NAS O TĘ PIELGRZYMKĘ