LOREM IPSUM DOLOR

Telefon: +48 22 870 39 38 | Mail: hermes@hermes-travel.pl

CHINY
NIEBIAŃSKIE CHINY - 8 DNI

6980 zł 300 EURO

Niebiańskie Chiny

TRASA

Pekin – Badaling – Xian – Lintong – Shanghai – Pekin

TERMIN

8 dni

PROGRAM PIELGRZYMKI

1 DZIEŃ: PRZYLOT

Zbiórka na Lotnisku im. F. Chopina w Warszawie. Spotkanie z przedstawicielem biura. Msza św. Wylot do Pekinu, stolicy Chin. Po przylocie transfer do hotelu, kolacja nocleg.

2 DZIEŃ: BADALING

Śniadanie. Przejazd – około 1,5 godziny do Badaling, gdzie zobaczymy Wielki Mur Chiński. Co roku na Wielkim Murze odbywa się bieg maratoński. W 1987 roku obiekt wpisano na listę UNESCO, a dokładnie 20 lat później na listę Siedmiu Nowych Cudów Świata. Przerwa na lunch, następnie powrót do Beijing. Po drodze zobaczymy słynny pekiński Pałac Letni. Kolacja, powrót do hotelu, nocleg.

3 DZIEŃ: PEKIN

Śniadanie. Po Mszy św - city tour w mieście Pekin. W trakcie całego dnia odwiedzimy: Plac Tiananmen – największy plac na świecie, o powierzchni liczącej 440.000 m2, na którym zmieści się nawet 1 mln osób. Następnie udamy się do Zakazanego Miasta, gdzie żyło 24 cesarzy Dynastii Ming i Qing. Przerwa na lunch. Przejazd do malowniczej Świątyni Nieba, do której w XV wieku cesarz podążał na pielgrzymki, aby modlić się za urodzajne zbiory. Kolacja, powrót do hotelu, nocleg.

4 DZIEŃ: XIAN - CHANG’AN CITY

Śniadanie. Transfer na stację kolejową. Pociągiem dużych prędkości przejedziemy z Beijing do Xian 1100 km w jedyne 6 godzin. Po przyjeździe do Xian zobaczymy ścianę otaczającą Stare Miasto – fundamenty ściany położone są ruinach dawnego Chang’an City – stolicy Dynastii Tang. W drugiej kolejności odwiedzimy dzielnicę muzułmańską – tętniące życiem serce starego Xian. Spacer wąskimi uliczkami, czas wolny na zakup pamiątek. Ostatnim punktem programu będą słynne: Wieża dzwonu i wieża bębna – symbol miasta Xian. Kolacja, przejazd do hotelu, nocleg.

5 DZIEŃ: XIAN - LINTONG - SHANGHAJU

Śniadanie. Msza św w Katedrze w Xian. Po Mszy św przejazd (około 1,5 godz) do Dystryktu Lintong, gdzie odwiedzimy słynne Muzeum Armii Terakotowej, znajdującej się około 1,5 km od sarkofagu cesarza. Po lunchu powrót do Xian, gdzie zobaczymy piękną buddyjską Wielką Pagodę Dzikiej Gęsi. W godzinach wieczornych przelot z Xian do Shanghaju. Po przylocie do Shanghaju, kolacja, transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

6 DZIEŃ: PUDONG - SHANGHAJU - NANJING ROAD

Śniadanie. Msza św w Katedrze w Szanghaju. Przejazd przez Pudong – dzielnicę wschodniego Shanghaju, która otrzymała miano Nowej Otwartej Strefy Rozwoju. Przejazd do Ogrodu Yuyuan. Przerwa na lunch. Wizyta w Muzeum Shanghaju, gdzie zobaczymy zbiory starożytnej sztuki chińskiej z brązu i ceramiki, obrazy i kaligrafie. Czas wolny na Nanjing Road – głównej ulicy handlowej Shanghaju. Wjazd na Perłę Orientu – wieżę o wysokości 468 metrów, piątą co do wielkości na świecie. Kolacja, transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

7 DZIEŃ: BEIJING

Śniadanie. Przejazd na stację kolejową, skąd udamy się szybkim pociągiem do Beijing. Przyjazd do Pekinu, transfer do hotelu, kolacja, zakwaterowanie, nocleg.

8 DZIEŃ: WYLOT

Śniadanie. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

CENA

od 6980 zł + 300 EURO

ZAPYTAJ NAS O TĘ PIELGRZYMKĘ