LOREM IPSUM DOLOR

Telefon: +48 22 870 39 38 | Mail: hermes@hermes-travel.pl

WŁOCHY
PERŁY PÓŁNOCY I POŁUDNIA - 11 DNI

2590 zł 135 EURO

Perły północy i południa

TRASA

Siena – Asyż – Rzym – Watykan – Monte Cassino – Pompeje – Sorrento – Capri – San Giovanni Rotondo – Monte Sant’Angelo – Loreto – Padwa – Wenecja

TERMIN

11 dni

PROGRAM PIELGRZYMKI

1 DZIEŃ: WYJAZD - BRATYSŁAWA

Godz. 06.00 podstawienie autokaru przed parafię, godz. 06.30 wyjazd w trasę. Około 14.00 obiad w restauracji na terenie Polski, w godzinach wieczornych przyjazd do hotelu w Bratysławie, zakwaterowanie, nocleg; kolacja we własnym zakresie.

2 DZIEŃ: LIDO DI JESOLO

Po śniadaniu w hotelu wyjazd w trasę. Wieczorem przyjazd do hotelu w Lido di Jesolo, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

3 DZIEŃ: SIENA - ASYŻ

Po śniadaniu wyjazd do SIENY – w programie: kościół Franciszkanów, w którym miał miejsce Cud Eucharystyczny, zachwycająca katedra z dziełami m.in. Michała Anioła i Donatella. Przejazd do ASYŻU – miasta św. Franciszka i św. Klary z autentyczną średniowieczną zabudową; w programie: Bazylika Świętego Franciszka z grobem Świętego, Bazylika Matki Bożej Anielskiej, Porcjunkula. Msza św. i czas wolny. Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicy Asyżu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

4 DZIEŃ: WATYKAN

Po śniadaniu w hotelu wyjazd do WATYKANU – zwiedzanie Bazyliki Świętego Piotra oraz nawiedzenie grobu Świętego Jana Pawła II. Na koniec dnia zwiedzanie Bazyliki Świętego Jana Chrzciciela na Lateranie. Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicy Rzymu, zakwaterowanie (2 noce), obiadokolacja, nocleg.

5 DZIEŃ: WATYKAN - RZYM

Pe wczesnych godzinach rannych wyjazd do WATYKANU (śniadanie w formie suchego prowiantu lub podane w restauracji w bardzo wczesnych godzinach); udział w audiencji z Ojcem Świętym Franciszkiem. W drugiej części dnia zwiedzanie antycznego RZYMU: Forum Romanum, Koloseum, Kapitol, Panteon, Plac Wenecki, Piazza Navona oraz spacer do Fontanny di Trevi i Schodów Hiszpańskich, czas wolny. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6 DZIEŃ: MONTE CASSINO - POMPEJE

Po wczesnym śniadaniu w hotelu wyjazd na MONTE CASSINO – chwile zadumy na Cmentarzu Żołnierzy Polskich, Msza św., zwiedzanie Opactwa Benedyktynów oraz przejazd autostradą „słońca” do POMPEI – antycznego miasta zalanego przez lawę podczas ogromnej erupcji wulkanu Wezuwiusz. Dziś miejsce imponujących wykopalisk odsłaniających miasta Pompeje i Herkulanum w niemal niezmienionym kształcie. Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicy Sorrento, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

7 DZIEŃ: CAPRI - SAN GIOVANI ROTONDO

Po śniadaniu w hotelu wyjazd w trasę, w programie dnia wycieczka romantycznym stateczkiem lub wodolotem na CAPRI – słynną Wyspę Miłości – tu rejs do Lazurowej Groty, indywidualny spacer po legendarnym miasteczku miliarderów oraz czas wolny. W dalszej części dnia zwiedzanie SAN GIOVANI ROTONDO – sanktuarium Świętego Ojca Pio – stygmatyka i włoskiego świętego czczonego na całym świecie; Msza św. Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicy San Giovanni Rotondo, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

8 DZIEŃ: MONTE SANT’ANGELO - LORETO

Po śniadaniu w hotelu wyjazd do MONTE SANT’ANGELO – miejsce objawień Archanioła Michała oraz przejazd do LORETO – Sanktuarium Matki Boskiej Loretańskiej zwane „włoską Częstochową” z fragmentami słynnego Domu Najświętszej Maryi Panny; Msza św. Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicach Rimini, obiadokolacja, nocleg.

9 DZIEŃ: PADWA - WENECJA

Po wczesnym śniadaniu w hotelu wyjazd do PADWY – bazylika św. Antoniego z grobem Świętego, Msza św. a następnie do WENECJI – miasta setek kanałów, tysięcy uliczek oraz tylko jednego placu – Placu Świętego Marka uważanego za „salon Europy”; spacer do Mostu Westchnień, Wieży Zegarowej, zwiedzanie bazyliki św. Marka (pobyt przez około 3 godziny); przejażdżka tramwajem wodnym. Wieczorem przyjazd do hotelu w Lido di Jesolo, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

10 DZIEŃ: BRATYSŁAWA

Po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną. Wieczorem przyjazd do hotelu w Bratysławie, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg

11 DZIEŃ: POWRÓT

Po śniadaniu wyjazd do Polski; przyjazd przed parafię w późnych godzinach wieczornych, zakończenie pielgrzymki.

CENA

od 2 590 zł + 135 euro

ZAPYTAJ NAS O TĘ PIELGRZYMKĘ