LOREM IPSUM DOLOR

Telefon: +48 22 870 39 38 | Mail: hermes@hermes-travel.pl

LITWA – POLSKA
SANKTUARIA LITWY I MAZUR

1350 zł 120 zł

Sanktuaria Litwy i Mazur

TRASA

Kowno – Wilno – Troki – Suwałki – Święta Lipka – Stoczek Klasztorny – Gietrzwałd

TERMIN

6 dni

PROGRAM PIELGRZYMKI

1 DZIEŃ: WYJAZD - KOWNO

Godz. 06.00 podstawienie autokaru przed parafię; godz. 06.30 wyjazd w trasę. W programie dnia przyjazd do KOWNA – spacer po Starym Mieście; na największą uwagę zasługują tu ruiny zamku z XIII-XVI w. – cichego świadka bitew, jakie toczyły się pomiędzy Litwą a rycerzami zakonu krzyżackiego; zwiedzanie katedry św. Piotra i Pawła (XV-XVII w.) i ratusza (XVI-XVIII w.). Wieczorem przyjazd do hotelu w Wilnie, zakwaterowanie (3 noce), gorąca obiadokolacja, nocleg.

2 DZIEŃ: WILNO

Po śniadaniu zwiedzanie WILNA: kaplica Ostrobramska z obrazem Matki Boskiej Ostrobramskiej Królowej Korony Polskiej, katedra z kaplicą św. Kazimierza i podziemiami, Góra Gedymina, kościół św. Jana, barokowy kościół św. Piotra i Pawła, Uniwersytet Wileński, wizyta w mieszkaniu Adama Mickiewicza w zaułku Bernardyńskim, zwiedzanie cerkwi Ducha Świętego. Wieczorem powrót do hotelu, gorąca obiadokolacja, nocleg.

3 DZIEŃ: WILNO

Po śniadaniu dalsze zwiedzanie WILNA: Sanktuarium Bożego Miłosierdzia z obrazem „Jezu Ufam Tobie”), cmentarz na Rossie – pochowanych jest tutaj wielu zasłużonych dla kultury i nauki osób: Polaków, Białorusinów. Leżą tu też żołnierze polegli w walkach o Wilno w latach 1919-20. Pośród grobów żołnierzy spoczywa Maria z Bilewiczów Piłsudska i serce Marszałka złożone w urnie u jej stóp 12 maja 1936 r. Wieczorem powrót do hotelu, gorąca obiadokolacja, nocleg.

4 DZIEŃ: TROKI - SUWAŁKI

Po śniadaniu wyjazd do TROK – miasteczka położonego na przesmyku między jeziorami z dominującym w krajobrazie imponującym gotyckim zamkiem z XV w. – niegdyś siedzibą księcia Witolda; zwiedzanie zamku. We wczesnych godzinach popołudniowych wyjazd do Polski. Popołudniu zwiedzanie sanktuarium w SUWAŁKACH. Wieczorem przyjazd do hotelu/ pensjonatu w Mikołajkach, zakwaterowanie, gorąca obiadokolacja, nocleg.

5 DZIEŃ: ŚWIĘTA LIPKA - STOCZEK KLASZTORNY

Po śniadaniu wizyta w bazylice Mniejszej w ŚWIĘTEJ LIPCE. W drugiej części dnia zwiedzanie Sanktuarium w STOCZKU KLASZTORNYM – miejscu odosobnienia Prymasa Polski kardynała Stefana Wyszyńskiego. Wieczorem powrót do hotelu/ pensjonatu w Olsztynie, gorąca obiadokolacja, nocleg.

6 DZIEŃ: GIETRZWAŁD

Po śniadaniu czas wolny nad jeziorem w pobliżu miejsca noclegu. Około południa wizyta w sanktuarium w GIETRZWAŁDZIE, gdzie miały miejsce objawienia Matki Boskiej w 1877 roku. Powrót w godzinach nocnych, zakończenie pielgrzymki.

CENA

od 1 350 zł + 120 zł

ZAPYTAJ NAS O TĄ PIELGRZYMKĘ