LOREM IPSUM DOLOR

Telefon: +48 22 870 39 38 | Mail: hermes@hermes-travel.pl

SŁOWENIA – ISTRIA
SKARBY ADRIATYKU

1930 zł 60 euro

Skarby Adriatyku

TRASA


Postojna Jama – Triest – Poreč – Pula – Rovinj – Motovun plażowanie nad morzem – wycieczka wodolotem do Wenecji

TERMIN I CENA

23 – 30.09.2017 | 1 930 zł + 60 Euro

PROGRAM WYCIECZKI

1 DZIEŃ: WYJAZD

Zbiórka w godzinach nocno- porannych. Sprawdzenie listy, spakowanie bagaży i wyjazd w kierunku Słowenii. Gorący posiłek na terenie Czech. Ciąg dalszy podróży. W trakcie jazdy – seanse filmowe. Przyjazd na obiadokolację i nocleg w Słowenii.

2 DZIEŃ: POSTOJNEJ JAMY - TRIEST

Śniadanie. Zwiedzanie POSTOJNEJ JAMY - najdłuższej jaskini Słowenii i jednej z najbardziej widowiskowych jaskiń Europy. Jaskinia wydrążona została w skałach przez rzekę Pivkę. Starym korytem tej rzeki przebiega trasa turystyczna „dekorowana” fantazyjnymi formami skalnymi - beżowo-pomarańczowymi stalaktytami, stalagmitami i kurtynami skalnymi. Przejazd do TRIESTU – zabytkowego, włoskiego miasta malowniczo położonego nad Adriatykiem. W trakcie pobytu w Trieście warto zwrócić uwagę m.in. na Katedrę San Giusto i dawną twierdzę wenecką – Zamek Miramare. Czas wolny na wizytę w jednej z historycznych kawiarenek kawowego Triestu. Przyjazd do Poreču – słynnego kurortu na chorwackim półwyspie Istria. Obiadokolacja i nocleg.

3 DZIEŃ: POREČ

Śniadanie. Czas wolny na plażowanie i odpoczynek nad Adriatykiem. Po południu – zwiedzanie POREČU, który zachwyca zabytkami sięgającymi czasów rzymskich. Spacer po Starym Mieście. Wizyta w niezwykłej, zdobionej mozaikami bazylice św. Eufrazjana z VI wieku (od 1997 roku na ekskluzywnej Liście UNESCO). Obiadokolacja i nocleg.

4 DZIEŃ: ROVINJ

Śniadanie. Wycieczka do ROVINJ nazywanego „chorwackim Saint – Tropez”. Zwiedzanie kolorowej Starówki, do której prowadzą zabytkowe bramy. Katedra św. Eufemii z VIII w. Przejazd do PULI, która zachowała swoją starożytną, rzymską urodę. Krótki postój na wzgórzu, skąd rozpościera się widok na przepiękny Amfiteatr.

5 DZIEŃ: MOTOVUN

Śniadanie. Czas wolny na plażowanie. Krótka wycieczka do uroczego MOTOVUN. Jest to najlepiej zachowany średniowieczny fort Istrii, na szczycie 270-metrowego wzgórza z widokiem na okolicę przypominającą włoską Toskanię. Celtycka nazwa miasteczka - Montona - oznacza „miasto w górach”. W trakcie pobytu w Motovun lub w okolicach możliwość zakupu oryginalnych, lawendowych suwenirów – nalewek, syropów i mydełek. Obiadokolacja. Nocleg.

6 DZIEŃ: WENECJA

Wczesne śniadanie (suchy prowiant). Wycieczka wodolotem do WENECJI - jednego z najbardziej oszałamiających miast świata, malowniczo położonego na wodach Laguny. Spacer z Przewodnikiem szlakiem najpiękniejszych zabytków – Bazylika św. Marka zwana „złotą” ze względu na bogactwo złotych mozaik wewnątrz , Plac św. Marka, Pałac Dożów z unikalną, koronkową architekturą gotycką, kupiecki Most Rialto, Most Westchnień – wbrew pozorom najmniej romantyczny most Wenecji. Czas wolny na zakupy, lody i co jeszcze fantazja podpowie. Powrót wodolotem na Istrię. Późna obiadokolacja. Nocleg.

7 DZIEŃ: CZAS WOLNY

Śniadanie. Czas wolny na utrwalanie opalenizny i ciąg dalszy odpoczynku. Obiadokolacja. Nocleg.

8 DZIEŃ: WYJAZD

Wczesne śniadanie (suchy prowiant). Wyjazd powrotny w kierunku Polski. Przejazd z przerwami co 2-3 godziny. W czasie podróży – seanse filmowe i quiz wiedzy.

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE

  • transport komfortowym autokarem (WC, DVD, klimatyzacja)
  • 1 nocleg na campingu – Pivka Jama / Słowenia – domki 4-osobowe
  • 6 noclegów w hotelu *** w Poreč / Istria – pokoje 2-os. z łazienkami
  • wyżywienie – obiad pierwszego dnia, śniadania i obiadokolacje zgodnie z programem
  • degustacja istryjskich trufli
  • kompleksowe ubezpieczenie podróżne
  • opieka pilota podróżującego z grupą na całej trasie

OSOBA ODPOWIEDZIALNA ZA WYCIECZKĘ

Agata Wójcik

ZAPYTAJ NAS O TĘ WYCIECZKĘ

Print Friendly, PDF & EmailDRUKUJ