LOREM IPSUM DOLOR

Telefon: +48 22 870 39 38 | Mail: hermes@hermes-travel.pl

WŁOCHY
ŚLADAMI ŚW. ROZALII Z PALERMO - 8 DNI

3690 zł 100 EURO

Śladami św. Rozalii z Palermo

TRASA

Etna – Taormina – Syrakuzy – Noto – Katania – Agrigento – Erice – Monreale – Palermo

TERMIN

8 dni

PROGRAM PIELGRZYMKI

1 DZIEŃ: WYLOT - KATANIA

Zbiórka na Lotnisku im. F. Chopina w Warszawie przy Kaplicy Lotniskowej, spotkanie z przedstawicielem biura, Msza św., odprawa bagażowa. Wylot do Katanii. Przylot do KATANII, największego i najbardziej dynamicznie rozwijającego się miasta na wschodnim wybrzeżu. Oryginalny charakter Katania zawdzięcza użyciu do budowy domów i kościołów kamienia wulkanicznego, który ładnie kontrastuje z białymi dekoracjami. Zwiedzanie katedry Św. Agaty, transfer do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 DZIEŃ: ETNA - TAORMINA

Po śniadaniu przejazd na ETNĘ – największy czynny wulkan w Europie – wjazd na wysokość ok. 2000 m n.p.m. Spacer po jednym z wygasłych kraterów oraz opcjonalnie możliwość wjazdu specjalnym busem terenowym na wysokość 3000 m n.p.m., w pobliże głównego krateru (płatne dodatkowo na miejscu ok. 75 EUR). Przejazd do zawieszonej na skałach TAORMINY – najsłynniejszego kurortu na wyspie. Spacer po fascynującym starym mieście, wizyta w teatrze antycznym – najpiękniejszym starożytnym, greckim teatrze we Włoszech, skąd rozciąga się wspaniała panorama na Etnę i wybrzeże Morza Jońskiego. Powrót do hotelu, gorąca obiadokolacja, nocleg.

3 DZIEŃ: SYRAKUZ - NOTO

Po śniadaniu wycieczka do SYRAKUZ – jednego z najpotężniejszych miast greckich w czasach starożytnych. Nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Płaczącej, Msza św. Zwiedzanie Parku Archeologicznego z największym na Sycylii teatrem, w którym do dziś wystawiane są dramaty klasyków greckich, zwiedzanie kamieniołomów wraz ze słynną grotą „Ucho Dionizjusza”. Przejazd na starówkę położoną na wysepce Ortigia, gdzie znajduje się barokowa katedra zbudowana w dawnych murach świątyni greckiej. Przejazd do NOTO – stolicy baroku sycylijskiego. Spacer po niezwykłym miasteczku uznanym przez UNESCO za zabytek klasy światowej. Powrót do hotelu, gorąca obiadokolacja, nocleg.

4 DZIEŃ: AGRIGENTO

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd przez środek wyspy w kierunku zachodniego wybrzeża. Po drodze zwiedzanie Villa del Casale (willi rzymskiej nieopodal Piazza Armerina) – jednego z najbardziej niezwykłych zabytków, przyozdobionego przepięknymi mozaikami posadzkowymi. Przejazd do AGRIGENTO i zwiedzanie Doliny Świątyń – wspaniale zachowanego zespołu świątyń greckich. Przejazd do hotelu w okolicach Mazara del Vallo/ Castelvetrano, gorąca obiadokolacja, nocleg.

5 DZIEŃ: ERICE - MONREALE

Po śniadaniu wycieczka po zachodniej Sycylii. W programie: ERICE – średniowieczne, kamienne miasteczko położone na szczycie góry z piękną panoramą na Wyspy Egadzkie. W dalszej części dnia przejazd trasą nadmorską wzdłuż bardzo ciekawego odcinka wybrzeża – płytkie wody laguny zdobią tradycyjne, zabytkowe wiatraki, które służą do wypompowywania wody morskiej i pozyskiwania soli. Przejazd do MONREALE, zwiedzanie majestatycznej katedry z czasów normandzkich, którą zdobi w środku ponad 6000 m2 przepięknych, złotych mozaik. Wieczorem powrót do hotelu, gorąca obiadokolacja, nocleg.

6 DZIEŃ: PALERMO - CEFALU

Po śniadaniu wyjazd do PALERMO – zaskakującej, pełnej kontrastów stolicy wyspy z Katedrą budowaną przez kilka stuleci. Przejazd na Montepellegrino – Msza Św. w sanktuarium św. Rozalii – patronki miasta. Spacer do pomnika św. Rozalii. Przejazd do Palermo. Spacer śladami św. Rozalii po starym mieście, Pałac Normanów, Porta Nuova, Plac Wstydu, Porta Felice. Nawiedzenie katedry i modlitwa przy srebrnym sarkofagu św. Rozalii z Palermo. W dalszej części dnia krótka wizyta w CEFALU – (katedra z mozaiką Chrystusa Pankreatora, średniowieczna fortyfikacja). Przejazd do hotelu, gorąca obiadokolacja, nocleg.

7 DZIEŃ: Wypoczynek nad morzem

Po śniadaniu całodzienny wypoczynek nad morzem. Dla chętnych opcjonalnie rejs na Wyspy Liparyjskie (Vulcano, Lipari) malownicze wysepki pochodzenia wulkanicznego (płatne dodatkowo 70 euro/os. min. 15 os.). Wieczorem powrót do hotelu, gorąca obiadokolacja, nocleg.

8 DZIEŃ: POWRÓT

Po śniadaniu wykwaterowanie z pokoju. Transfer na lotnisko, odprawa bagażowo-paszportowa. Wylot do Warszawy, zakończenie pielgrzymki.

CENA

od 3690 zł + 100 euro

ZAPYTAJ NAS O TĘ PIELGRZYMKĘ