LOREM IPSUM DOLOR

Telefon: +48 22 870 39 38 | Mail: hermes@hermes-travel.pl

WŁOCHY
ŚWIĘTY JANIE Z ARS NAUCZ NAS WIARY - 9 DNI

2180 zł 55 EURO

Święty Janie z Ars naucz nas wiary

TRASA

Mediolan – Turyn – Lyon – Ars – La Salette – Padwa – Wenecja

TERMIN

9 dni

PROGRAM PIELGRZYMKI

1 DZIEŃ: WYJAZD

Godz. 06.00 podstawienie autokaru przed parafię, godz. 06.30 wyjazd w trasę. Około 14.00 obiad w restauracji na terenie Polski. Wieczorem przyjazd do hotelu w Bratysławie, zakwaterowanie, nocleg; kolacja we własnym zakresie.

2 DZIEŃ: LISO DI JESOLO

Po śniadaniu wyjazd w trasę, jazda przez Austrię w kierunku Włoch. Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicy Lido di Jesolo, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

3 DZIEŃ: MEDIOLAN

Po śniadaniu przejazd do MEDIOLANU – Msza św., zwiedzanie największej katedry gotyckiej Włoch i trzeciego pod względem wielkości kościoła w Europie (po Bazylice Świętego Piotra w Rzymie i katedrze w Sewilli). Indywidualna modlitwa przy grobie św. Karola Boromeusza – biskupa Mediolanu. W dalszej kolejności zwiedzanie kościoła Santa Maria delle Grazie – renesansowego arcydzieła zaprojektowanego przez Bramante ze słynnym freskiem „Ostatnia Wieczerza” Leonarda da Vinci. Wieczorem przyjazd do hotelu w Acqui Terme, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

4 DZIEŃ: TURYN

Po śniadaniu w hotelu wyjazd do TURYNU – w tutejszej katedrze znajduje się najsłynniejsza relikwia chrześcijaństwa – chusta, w którą zawinięte było ciało Chrystusa, zdjętego z krzyża. Całun Turyński przechowywany jest w zamknięciu; w Duomo przy Piazza Castello obejrzeć można jego replikę. Na koniec spacer najwytworniejszą arterią Turynu – Via Roma, którą otaczają wspaniałe pałace, w tym Palazzo Carignano – miejsce narodzin króla zjednoczonych Włoch, Wiktora Emanuela II. Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicy Lyonu, zakwaterowanie, nocleg. Gorący posiłek w restauracji samoobsługowej.

5 DZIEŃ: LYON - ARS

Po śniadaniu zwiedzanie LYONU – katedra św. Jana oraz przejazd do ARS – miasteczka, które dzięki św. Janowi Vianney stało się ważnym ośrodkiem życia religijnego w południowej Francji. św. Jan był cudotwórcą ukochanym przez tłumy. W naszych czasach został uznany za wzór kapłana podążającego drogą Serca Chrystusowego. Jest patronem wszystkich proboszczów świata. Msza św. Wieczorem przyjazd do Domu Pielgrzyma w Sanktuarium La Salette lub do hotelu w okolicy Grenoble, zakwaterowanie, nocleg. Gorący posiłek w restauracji samoobsługowej.

6 DZIEŃ: LA SALETTE

Po śniadaniu pobyt w Sanktuarium w LA SALETTE – Msza św. u stóp Płaczącej Pani. Około godz. 11.00 wyjazd w kierunku Włoch. Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicy Bovolone, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

7 DZIEŃ: PADWA - WENECJA

Po śniadaniu w hotelu wyjazd do PADWY – w programie: bazylika św. Antoniego z grobem Świętego, Msza św. oraz WENECJI – miasta setek kanałów, tysięcy uliczek oraz tylko jednego placu – Placu Świętego Marka uważanego za „salon Europy”; spacer do Mostu Westchnień, Wieży Zegarowej, zwiedzanie bazyliki św. Marka (pobyt przez około 3 godziny); przejażdżka barką wodną. Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicy Lido di Jesolo, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

8 DZIEŃ: BRATYSŁAWA

Po wczesnym śniadaniu w hotelu wyjazd w trasę, w programie dnia bezpośredni przejazd do Bratysławy. Wieczorem przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

9 DZIEŃ: POWRÓT

Po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną, przyjazd przed parafię w godzinach wieczornych, zakończenie pielgrzymki.

CENA

od 2 180 zł + 55 euro

ZAPYTAJ NAS O TĘ PIELGRZYMKĘ