LOREM IPSUM DOLOR

Telefon: +48 22 870 39 38 | Mail: hermes@hermes-travel.pl

JAPONIA
SZLAKIEM ŚW. MAKSYMILIANA KOLBE - 8 DNI

10000 zł 250 EURO

Szlakiem św. Maksymiliana Kolbe

TRASA

Tokio – Nagasaki – Kioto – Akita – Tokio

TERMIN

8 dni

PROGRAM PIELGRZYMKI

1 DZIEŃ: WYLOT

Zbiórka uczestników na lotnisku. Spotkanie z pilotem, odprawa. Przelot z Warszawy do Tokio.

2 DZIEŃ: TOKIO

Przylot do TOKIO, przejazd do hotelu. Krótki odpoczynek. Zwiedzanie Tokio: wizyta na dziedzińcu przed Pałacem Cesarskim, siedzibą władcy Japonii. Zespół pałacowy znany był niegdyś jako Zamek Edo i stanowił rezydencję szogunów. Zobaczymy świątynię Meiji Jingu, poświęconą dawnej parze cesarskiej. Obiekt położony jest w malowniczym otoczeniu rozległego wiecznie zielonego lasu. Msza św. w kościele św. Ignacego – centrum chrześcijaństwa w Tokio. Odwiedzimy również świątynię Asakusa, jeden z najważniejszych obiektów shintoistycznych oraz pasaż handlowy Akamise, gdzie można zakupić pamiątki i skosztować miejscowych specjałów. Przejazd obok wieży Tokio Sky Tree. Powrót na nocleg. Wieczorem kolacja w lokalnej restauracji.

3 DZIEŃ: NAGASAKI - UNZEN

Po śniadaniu przejazd do NAGASAKI super szybkim pociągiem Shinkansen. Zakwaterowanie w okolicach wulkanu Unzen. Spacer do miejsc męczeństwa chrześcijan. Obserwacja zjawisk wulkanicznych, m.in.: gorących źródeł, fumarol i wyjątkowych form wulkanicznych. Zakwaterowanie w hotelu w stylu japońskim – typowy Ryokan z onsenem, czyli łaźniami z gorącą wodą pochodzenia wulkanicznego. Uroczysta japońska kolacja w tradycyjnych strojach.

4 DZIEŃ: NAGASAKI

Śniadanie. Zwiedzanie NAGASAKI szlakiem św. Maksymiliana Kolbe. Wizyta w Kościele Oura, najstarszy kościół w Japonii i pierwsze miejsce pobytu św. Maksymiliana Kolbe w Japonii, pierwszy dom w którym mieszkał święty. Zwiedzanie wystawy poświęconej działalności polskiego świętego oraz japońskim chrześcijanom (często zmuszonym do ukrywania się). Muzeum i pomnik 26 męczenników: Pawła Miki i towarzyszy (odwiedzone przez Jana Pawła II oraz Matkę Teresę). Klasztor w Hongochi z kościółkiem – jedno z dzieł św. Maksymiliana na wyspie, muzeum z wieloma eksponatami poświęconymi świętemu z domkiem, w którym mieszkał św. Maksymilian. Msza św., grota z Lourdes zbudowana przez św. Maksymiliana przy klasztorze. Powrót do centrum Nagasaki, wizyta w Parku Pokoju w którym znajduje się Kopuła Bomby Atomowej, Muzeum 26 męczenników. Obiadokolacja i nocleg.

5 DZIEŃ: KIOTO

Śniadanie. Przejazd Shinkansenem do KIOTO, historycznej stolicy Japonii. Zwiedzanie parku ze Świątynią Złotego Pawilonu (UNESCO), jednego z najbardziej okazałych obiektów historycznych w kraju kwitnącej wiśni oraz Świątynia Innari ze słynnymi pomarańczowymi bramami tori. Następnie nawiedzenie katedry św. Franciszka Ksawerego – pierwszego misjonarza Japonii. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

6 DZIEŃ: AKITA

Śniadanie. Przejazd pociągiem Shinkansen do AKITA, miejsca objawień Matki Bożej. Wieczorem wizyta w kościele św. Augustyna, Msza św., pomnik męczenników chrześcijańskich północnej Japonii. Obiadokolacja i nocleg.

7 DZIEŃ: AKITA - TOKIO

Śniadanie. Pobyt w AKITA. Nawiedzenie Sanktuarium Maryjnego (Matki Bożej Płaczącej). Klasztor, w którym Agnieszce Katsuko Sasagawa objawiła się Matka Boża. Objawienia z 1973 r. określane są jako kontynuacja objawień fatimskich. Powrót Shinkansenem do Tokio. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.


8 DZIEŃ: WYLOT

Śniadanie i wyjazd na lotnisko. Lot powrotny do Polski.

CENA

od od 10 000 zł + 250 euro

ZAPYTAJ NAS O TĄ PIELGRZYMKĘ