LOREM IPSUM DOLOR

Telefon: +48 22 870 39 38 | Mail: hermes@hermes-travel.pl

ZIEMIA ŚWIĘTA
W OJCZYŹNIE CHRYSTUSA - 8 DNI

3620 zł 90 EURO

W ojczyźnie Chrystusa

TRASA

Cezarea – Góra Karmel – Góra Tabor – rejs po Jeziorze Galilejskim – Kafarnaum – Tabgha – Góra Błogosławieństw – Jardenit – Nazaret – Kana Galilejska – Betania – Ein Karem – Betlejem – Masada – Morze Martwe – Jerycho – Jerozolima

TERMIN

8 dni

PROGRAM PIELGRZYMKI

1 DZIEŃ: WYLOT

Zbiórka przy Kaplicy Lotniskowej na Lotnisku im. F. Chopina w Warszawie, spotkanie z przedstawicielem biura, Msza św., odprawa bagażowa; wylot do Tel Avivu. Transfer do hotelu – kolacja we własnym zakresie, nocleg

2 DZIEŃ: CEZAREI - GÓRA KARMEL

niadanie. W programie dnia wizyta w CEZAREI NADMORSKIEJ przy ruinach akweduktu. Przejazd przez HAJFĘ z widokiem na kaskadowe ogrody bahaitów i nawiedzenie kościoła na GÓRZE KARMEL. Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicach Nazaretu/Tyberiady, zakwaterowanie (2 noce), czas wolny, gorąca obiadokolacja, nocleg. Miejsce Mszy św. – do ustalenia.

3 DZIEŃ: NAZARET - KANA GALILEJSKA - GÓRĘ TABOR

Po śniadaniu zwiedzanie NAZARETU – Bazylika Zwiastowania, w krypcie której znajduje się dom Maryi Panny oraz kościoła stojącego w miejscu domu Św. Józefa. Przejazd do KANY GALILEJSKIEJ – miejsca, w którym Chrystus dokonał pierwszego cudu (przemiany wody w wino). W drugiej części dnia wjazd specjalnymi busami na GÓRĘ TABOR. Powrót do hotelu, gorąca obiadokolacja, nocleg.

4 DZIEŃ: JEZIORO GALILEJSKIE - KAFARNAUM - TABGHA - GÓRĘ BŁOGOSŁAWIEŃSTW

Śniadanie w hotelu, następnie przejażdżka łodzią po JEZIORZE GALILEJSKIM. Przerwa na obiad w restauracji gdzie serwują „rybę Św. Piotra”. Zwiedzanie KAFARNAUM – ruiny synagogi z II i III w. n. e., dom św. Piotra i TABGHA – miejsca cudu rozmnożenia chleba i ryb. Wjazd na GÓRĘ BŁOGOSŁAWIEŃSTW. Przejazd do hotelu w Betlejem, zakwaterowanie (4 noce), gorąca obiadokolacja, nocleg.

5 DZIEŃ: BETLEJEM - POLE PASTERZY - EIN KAREM

niadanie w hotelu. Zwiedzanie BETLEJEM – wizyta w Bazylice Narodzenia Pańskiego i Mlecznej Grocie. Przejazd na POLE PASTERZY, następnie przejazd do EIN KAREM, miejsca gdzie urodził się Jan Chrzciciel i nawiedzenia Elżbiety przez Maryję. Miejsce Mszy św. – do ustalenia. W dalszej części dnia zwiedzanie Instytutu Yad VaShem. Gorąca obiadokolacja i nocleg.

6 DZIEŃ: JEROZOLIMA

Śniadanie, zwiedzanie JEROZOLIMY. Zejście zboczem Góry Oliwnej, nawiedzenie kościoła „Pater Noster”, kościoła „Dominus Flevit”, Ogrodu Getsemani – miejsca pojmania Chrystusa i kościoła Wszystkich Narodów. W drugiej części dnia: Syjon Chrześcijański (kościół Wniebowzięcia NMP, zwiedzanie Wieczernika, grobowca króla Dawida). Wspólna modlitwa w bazylice Grobu Pańskiego. Powrót do hotelu gorąca obiadokolacja, nocleg. Miejsce Mszy św. – do ustalenia.

7 DZIEŃ: BETANIA - JERYCHO - MASADA - JORDAN - MORZE MARTWE

Po śniadaniu przejazd do BETANII do domu Marii, Marty i Łazarza. Postój w JERYCHU pod Górą Kuszenia i przy Sykomorze Zacheusza. Przejazd przez pustynię do twierdzy MASADA – wjazd kolejką gondolową na szczyt twierdzy. Postój nad JORDANEM w miejscu chrztu Jezusa Chrystusa – odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Odpoczynek nad MORZEM MARTWYM z możliwością kąpieli w tym wyjątkowym akwenie. Wieczorem przyjazd do hotelu w Betlejem, obiadokolacja i nocleg. Miejsce Mszy św. – do ustalenia.

8 DZIEŃ: JEROZOLIMA - WYLOT

Śniadanie w formie paczki prowiantowej, wykwaterowanie z hotelu około godz. 03.00; transfer na lotnisko, odprawa bagażowa; wylot do Warszawy. Przylot, zakończenie pielgrzymki.

CENA

od 3 620 zł + 90 usd

ZAPYTAJ NAS O TĄ PIELGRZYMKĘ