LOREM IPSUM DOLOR

Telefon: +48 22 870 39 38 | Mail: hermes@hermes-travel.pl

WŁOCHY
Tam, gdzie cuda są widoczne - 8 DNI

3600 zł 100 EURO

Włochy

TRASA

Rzym – Manoppello – Lanciano – San Giovanni Rotondo – Monte San Angelo – Monte Cassino – Watykan – Rzym – wypoczynek nad morzem

TERMIN I CENA

03 – 10 lipiec 2019 | 3 600 + 100 Euro

PROGRAM PIELGRZYMKI

1 DZIEŃ: WARSZAWA – RZYM/FIUMICINO

Zbiórka na Lotnisku im. F. Chopina w Warszawie godz. 09:30 przy kaplicy lotniskowej, spotkanie z przedstawicielem biura, Msza św.; odprawa bagażowa. Godz. 12:00 wylot do Rzymu-Fiumicino (na pokładzie samolotu nie jest serwowany bezpłatny posiłek). Po przylocie (14:20) transfer do hotelu w bliskiej okolicy RZYMU, zakwaterowanie. Wieczorem gorąca obiadokolacja, nocleg.

2 DZIEŃ: MANOPPELLO – LANCIANO – SAN GIOVANNI ROTONDO

Po śniadaniu w hotelu wyjazd do MANOPPELLO – gdzie od XVI wieku przechowywane jest Volto Santo – cudowne Oblicze Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego odbite na chuście. Święty Ojciec Pio, który nigdy nie widział obrazu, nazwał Volto Santo z Manoppello „największym cudem, jaki mamy”… . W dalszej części dnia przejazd do LANCIANO – miejsca, gdzie w VIII wieku miał miejsce Cud Eucharystyczny. To tu podczas sprawowania Mszy św., po dokonanej konsekracji, hostia stała się Ciałem, a wino przemieniło się w żywą Krew krzepnąc w pięć nierównych i różnych co do kształtu i wielkości grudek. Późnym popołudniem przyjazd do SAN GIOVANNI ROTONDO – Sanktuarium Ojca Pio – stygmatyka i włoskiego świętego czczonego na całym świecie; Msza św. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w okolicy San Giovanni Rotondo, gorąca obiadokolacja, nocleg.

3 DZIEŃ: SAN GIOVANNI ROTONDO – MONTE SANT’ANGELO – MONTE CASSINO

Po wczesnym śniadaniu w hotelu Msza św. i pobyt w SAN GIOVANNI ROTONDO – Sanktuarium Ojca Pio – stygmatyka i włoskiego świętego czczonego na całym świecie (Max. do godz.09:30). Następnie wizyta w MONTE SANT’ANGELO – miejsce czterokrotnych objawień Archanioła Michała. Przejazd na MONTE CASSINO – chwile zadumy na Cmentarzu Żołnierzy Polskich, zwiedzanie Opactwa Benedyktynów, Wieczorem przyjazd do hotelu w Rzymie, zakwaterowanie (3 noce), gorąca obiadokolacja, nocleg

4 DZIEŃ: WATYKAN – RZYM

Po śniadaniu zwiedzanie RZYMU: nawiedzenie grobu Świętego Jana Pawła II, zwiedzanie bazyliki Św. Piotra, kościół św. Andrzeja na Kwirynale z kaplicą św. Stanisława Kostki – gdzie spoczywa urna z lapis lazuli zawierająca relikwie świętego, wyniesionego na ołtarze w 1726 roku przez Benedykta XIII. Miejsce Mszy św. – do ustalenia. Czas wolny. Wieczorem powrót do hotelu, gorąca obiadokolacja, nocleg.

5 DZIEŃ: WATYKAN – RZYM

Po śniadaniu przejazd do WATYKANU– udział w modlitwie Anioł Pański na Placu Św. Piotra. W drugiej części dnia zwiedzanie RZYMU: Piazza Navona, Panteon; spacer do Fontanny di Trevi i Schodów Hiszpańskich, Bazylika Santa Maria del Popolo – z obrazami Caravaggia „Ukrzyżowanie Świętego Piotra”, „Nawrócenie Świętego Pawła”, Święte Schody, kaplica Sancta Sanctorum, Bazylika Santa Maria Maggiore. Miejsce Mszy św. – do ustalenia. Wieczorem powrót do hotelu, gorąca obiadokolacja, nocleg.

6 DZIEŃ: RZYM

Po śniadaniu zwiedzanie RZYMU Antycznego – Opactwo Tre Fontane – gdzie według przekazów ustnych, w tym właśnie miejscu św. Paweł Apostoł został ścięty mieczem. Jego odcięta głowa miała trzykrotnie uderzyć w ziemię, dając początek trzem źródłom; Katakumby św. Kaliksta - Msza św, bazylika Św. Pawła za Murami, katedra Św. Jana na Lateranie, Kapitol, Plac Wenecki, forum Romanum, Koloseum (z zewnątrz); Awentyn: Bazylika San Pietro in Vincoli (Św. Piotra w Okowach) z kajdanami św. Piotra oraz jedną z najsłynniejszych statui świata – „Mojżeszem” Michała Anioła Buonarrotiego, spacer po Awentynie – ogród różany i gaj pomarańczowy oraz balkon widokowy, z którego można podziwiać fantastyczną panoramę miasta, Usta Prawdy (Bocca della Verità). Kościół św. Sabiny i św. Aleksego. Po południu przejazd do hotelu położonego nad morzem, w okolicach Rzymu. Zakwaterowanie (2 noce), obiadokolacja i nocleg.

7 DZIEŃ: WYPOCZYNEK NAD MORZEM

Po śniadaniu, czas wolny na odpoczynek nad morzem. Gorąca obiadokolacja, nocleg.

8 DZIEŃ: RZYM/FIUMICINO – WARSZAWA

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na lotnisko Rzym/Fiumicino, odprawa bagażowa; godz. 08:40 wylot do Warszawy (na pokładzie samolotu nie jest serwowany bezpłatny posiłek), przylot godz. 11:05, zakończenie pielgrzymki.

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE

 • przelot samolotem rejsowym na trasie Warszawa – Rzym – Warszawa,
 • transport komfortowym autokarem (klimatyzacja, DVD, bar, uchylne siedzenia),
 • 7 noclegów w hotelach *** – pokoje 2-os. z łazienkami,
 • wyżywienie – 7 śniadań (kontynentalnych wzmocnionych), 7 gorących obiadokolacji,
 • opieka wykwalifikowanego pilota,
 • kompleksowe ubezpieczenie – (NNW do kwoty 15 000 zł, KL do kwoty 10 000 EURO, bagaż do kwoty 1000 zł),

DODATKOWE INFORMACJE

 • napoje do obiadokolacji są dodatkowo płatne,
 • na realizację programu związaną z organizacja pielgrzymki na miejscu należy przeznaczyć około 100 EURO (wpłata u pilota w autokarze). Podana kwota za wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, taxy klimatyczne i inne wydatki ujęte w programie, jest integralną częścią ceny imprezy. Kwota nie podlega rozliczeniu i zwrotowi.
 • w przypadku braku w grupie osoby tej samej płci na dokwaterowanie do pokoju 2-osobowego należy dokonać dopłaty do pokoju 1-osobowego (koszt dopłaty do pokoju jednoosobowego wynosi 540,00 zł) lub wyrazić zgodę na zakwaterowanie w pokoju dwuosobowym z dostawką w cenie podstawowej,
 • W cenie bagaż podręczny do 8kg oraz bagaż rejestrowany 1szt do 23kg suma wymiarów 158cm / osoba.

OSOBA ODPOWIEDZIALNA ZA PIELGRZYMKĘ

Mariola Kęcka

TERMINY PŁATNOŚCI

 • zaliczka w wysokości 1000,00 zł do dnia 10.10.2018,
 • II transza w wysokości 1200,00 zł do dnia 30.03.2019,
 • dopłata 1400 zł do dnia 03.06.2019.

ZAPYTAJ NAS O TĘ PIELGRZYMKĘ