LOREM IPSUM DOLOR

Telefon: +48 22 870 39 38 | Mail: hermes@hermes-travel.pl

WŁOCHY
Tam, gdzie cuda są widoczne - 9 DNI

2650 zł 110 EURO

Włochy

TRASA

Bolonia – Florencja – Siena – Rzym (2 dni) – Monte Cassino – San Giovanni Rotondo – Lanciano – Manoppello – Asyż

TERMIN I CENA

22 – 30.09.2018 | 2 650 + 110 Euro

PROGRAM PIELGRZYMKI

1 DZIEŃ: WYJAZD

Zbiórka godz. 03:30 – podstawienie autokaru przed Parafią, godz. 04:00, wyjazd w trasę. Przejazd przez terytorium Austrii i Czech. Po drodze przystanki co ok. 3 godz. na toaletę. W godzinach wieczornych przyjazd do hotelu w Tarvisio, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 DZIEŃ: WATYKAN – BOLONIA

Wczesne śniadanie. Przejazd do Bolonii (ok. 360 km). Zwiedzanie BOLONII: Piazza Maggiore, Piazza del Nettuno, dzielnica uniwersytecka, katedra Metropolitana di San Pietro, kościół San Domenico. Msza Św. Przejazd do hotelu w okolicy Florencji. Nocleg.

3 DZIEŃ: FLORENCJA – SIENA

Po śniadaniu zwiedzanie FLORENCJI: Kościół Św. Krzyża – najsłynniejszy kościół w mieście, znany z imponujących fresków i 270 kamiennych grobowców – w tym Michała Anioła; malowniczy Most Złotników, Katedra Santa Maria del Fiore, przykryta wspaniałą kopułą o średnicy prawie 50 metrów oraz najstarszy budynek miasta – Baptysterium, do którego prowadzą słynne Rajskie Wrota. W drugiej częsci dnia pobyt w SIENIE – zwiedzanie kościoła franciszkanów, w którym miał miejsce Cud Eucharystyczny oraz zachwycającej katedry z dziełami m.in. Michała Anioła i Donatella. Miejsce odprawienia Mszy św. – do ustalenia. Wieczorem przyjazd do hotelu w Chanciano Terme, zakwaterowanie, gorąca obiadokolacja, nocleg.

4 DZIEŃ: RZYM

Po śniadaniu wyjazd do RZYMU; w programie dnia zwiedzanie: Forum Romanum, Koloseum – z zewnątrz, Kapitol – z zewnątrz, Panteon – z zewnątrz, Plac Wenecki, Piazza Navona, spacer do Fontanny di Trevi i Schodów Hiszpańskich. Czas wolny. Miejsce Mszy św. – do ustalenia. Wieczorem przejazd do hotelu w okolicach Rzymu, gorąca obiadokolacja, nocleg.

5 DZIEŃ: RZYM

Wyjazd z hotelu we wczesnych godzinach rannych (śniadanie w formie suchego prowiantu lub w restauracji w bardzo wczesnych godzinach), w programie dnia pobyt w RZYMIE – na początek udział w audiencji generalnej z Ojcem Świętym Franciszkiem (uzależniona od pobytu Ojca Św. w Watykanie) oraz nawiedzenie grobu Świętego Jana Pawła II. W drugiej części dnia zwiedzanie Bazyliki Św. Piotra oraz Katedry Św. Jana na Lateranie (kolejność zwiedzania może ulec zmianie). Miejsce odprawienia Mszy św. – do ustalenia. Wieczorem powrót do hotelu, gorąca obiadokolacja, nocleg.

6 DZIEŃ: MONTE CASSINO – SAN GIOVANNI ROTONDO

Po wczesnym śniadaniu w hotelu wyjazd na MONTE CASSINO – chwile zadumy na Cmentarzu Żołnierzy Polskich, Msza św., zwiedzanie Opactwa Benedyktynów, przejazd do SAN GIOVANNI ROTONDO – Sanktuarium Ojca Pio – stygmatyka i włoskiego świętego czczonego na całym świecie - nawiedzenie miejsca, w którym żył Święty naszych czasów. Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicy San Giovanni Rotondo, zakwaterowanie, gorąca obiadokolacja, nocleg.

7 DZIEŃ: LANCIANO - MANOPELLO

Po wczesnym śniadaniu w hotelu Msza św. i pobyt w SAN GIOVANNI ROTONDO – Sanktuarium Ojca Pio. Przejazd do LANCIANO – miejsca, gdzie w VIII wieku miał miejsce Cud Eucharystyczny. To tu podczas sprawowania Mszy św., po dokonanej konsekracji, hostia stała się Ciałem, a wino przemieniło się w żywą Krew krzepnąc w pięć nierównych i różnych co do kształtu i wielkości grudek. W dalszej kolejności wizyta w MANOPELLO – gdzie od XVI wieku przechowywane jest Volto Santo – cudowne Oblicze Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego odbite na chuście. Święty Ojciec Pio, który nigdy nie widział obrazu, nazwał Volto Santo z Manoppello „największym cudem, jaki mamy”… . Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicach Asyżu, zakwaterowanie, gorąca obiadokolacja, nocleg.

8 DZIEŃ: ASYŻ

Śniadanie. Porcjunkula – Msza św. ASYŻ – miasto św. Franciszka i św. Klary z autentyczną średniowieczną zabudową; w programie: Bazylika Św. Franciszka z grobem Świętego. Wyjazd w drogę powrotną. Wieczorem przyjazd do hotelu w Tarvisio, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

9 DZIEŃ: POWRÓT

Po śniadaniu wyjazd do Polski. Przejazd przez terytorium Austrii i Czech, przyjazd przed parafię w późnych godzinach wieczornych, zakończenie pielgrzymki.

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE

 • transport komfortowym autokarem (klimatyzacja, DVD, bar, uchylne siedzenia),
 • 8 noclegów w hotelach *** – pokoje 2-os. z łazienkami
 • wyżywienie – 8 śniadań kontynentalnych wzmocnionych (w tym 1 w formie paczki prowiantowej), 8 gorących obiadokolacji,
 • opieka wykwalifikowanego pilota,
 • kompleksowe ubezpieczenie – (NNW do kwoty 15 000 zł, KL do kwoty 10 000 EURO, bagaż do kwoty 1000 zł),

DODATKOWE INFORMACJE

 • na realizację programu związaną z organizacja pielgrzymki na miejscu należy przeznaczyć około 110 EURO (wpłata u pilota w autokarze). Podana kwota za wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, taxy klimatyczne i inne wydatki ujęte w programie, jest integralną częścią ceny imprezy. Kwota nie podlega rozliczeniu i zwrotowi.
 • prosimy pamiętać, iż śniadania kontynentalne są skromne i składają się z pieczywa, masła, dżemu, kawy.  Gorące obiadokolacje są obfite (dwa dania, deser), podawane są w godz. 19.00 – 20.30 i są w zupełności wystarczające. Napoje do obiadokolacji są dodatkowo płatne,
 • pilotom towarzyszącym grupie NIE WOLNO oprowadzać po muzeach i innych obiektach zamkniętych,
 • zalecamy wyrobienie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. Kartę taką można otrzymać bezpłatnie w wyznaczonych punktach NFZ. Karta EKUZ jest dokumentem ubezpieczenia w Narodowym Funduszu Zdrowia i uprawnia do świadczeń zdrowotnych w państwach członkowskich Unii Europejskiej. Szczegóły dostępne są na stronie www.nfz.gov.pl/ekuz,
 • elektryczność – 220 V (płaskie gniazdka – trochę inne niż  w Polsce),
 • czas – taki sam jak w Polsce,
 • istnieje możliwość do ubezpieczenia się od chorób przewlekłych w cenie około 80 zł/os. (cena uzależniona jest od dziennego kursu walut); ubezpieczenie można wystawić najpóźniej na tydzień przed wyjazdem,
 • istnieje możliwość do ubezpieczenia się od kosztów rezygnacji z pielgrzymki – najpóźniej do 5 dni od daty zawarcia umowy; informacja o koszcie ubezpieczenia dostępna jest drogą telefoniczną w biurze.

OSOBA ODPOWIEDZIALNA ZA PIELGRZYMKĘ

Agata Wójcik

TERMINY PŁATNOŚCI

 • zaliczka w wysokości 800,00 zł w dniu zgłoszenia tj. do dnia 18.12.2017,
 • II transza w wysokości 1000,00 zł do dnia 30.02.2018,
 • dopłata  850 zł /980 zł/  1130 zł  do dnia 16.05.2018.

ZAPYTAJ NAS O TĘ PIELGRZYMKĘ