LOREM IPSUM DOLOR

Telefon: +48 22 870 39 38 | Mail: hermes@hermes-travel.pl

WŁOCHY
WSZYSTKIE DROGI PROWADZĄ DO RZYMU - 6 DNI

2640 zł 120 euro

Włochy

TRASA


Rzym – Watykan – Rzym – Castel Gandolfo – wypoczynek nad morzem

TERMIN I CENA

09 – 14.06.2018 | 2 640 zł + 120 Euro/osoba (przy grupie min. 40 osób)

PROGRAM PIELGRZYMKI

1 DZIEŃ: WARSZAWA – RZYM/FIUMICINO

Zbiórka na Lotnisku im. F. Chopina w Warszawie godz. 09:20 przy kaplicy lotniskowej, spotkanie z przedstawicielem biura, Msza św.; odprawa bagażowa. Godz. 11:55 wylot do Rzymu-Fiumicino (na pokładzie samolotu nie jest serwowany bezpłatny posiłek). Po przylocie transfer do hotelu w bliskiej okolicy RZYMU, zakwaterowanie (4 noce). Wieczorem gorąca obiadokolacja, nocleg.

2 DZIEŃ: WATYKAN – RZYM

Po śniadaniu przejazd do WATYKANU– udział w modlitwie Anioł Pański na Placu Św. Piotra. W drugiej części dnia zwiedzanie RZYMU: Zamek Św. Anioła, Piazza Navona, Panteon; spacer do Fontanny di Trevi i Schodów Hiszpańskich, Bazylika Santa Maria del Popolo, – z obrazami Caravaggia „Ukrzyżowanie świętego Piotra” i „Nawrócenie Świętego Pawła”, Święte Schody, kaplica Sancta Sanctorum, Bazylika Santa Maria Maggiore. Miejsce Mszy św. – do ustalenia. Popołudniu przejazd do hotelu położonego nad morzem, w okolicach Rzymu. Obiadokolacja i nocleg.

3 DZIEŃ: WATYKAN – RZYM

Po śniadaniu zwiedzanie RZYMU: nawiedzenie grobu Świętego Jana Pawła II, zwiedzanie bazyliki Św. Piotra, Muzea Watykańskie, wjazd na kopułę Bazyliki, miejsce wyboru kolejnych władców kościoła - unikatowa Kaplica Sykstyńska ozdobiona wspaniałymi freskami Michała Anioła, spacer po Ogrodach Watykańskich. Miejsce Mszy św. – do ustalenia. Czas wolny. W ieczorem powrót do hotelu, gorąca obiadokolacja, nocleg.

4 DZIEŃ: RZYM

Po śniadaniu zwiedzanie RZYMU Antycznego – Opactwo Tre Fontane – gdzie według przekazów ustnych, w tym właśnie miejscu św. Paweł Apostoł został ścięty mieczem. Jego odcięta głowa miała trzykrotnie uderzyć w ziemię, dając początek trzem źródłom; Katakumby św. Kaliksta - Msza św, bazylika Św. Pawła za Murami, katedra Św. Jana na Lateranie, Kapitol, Plac Wenecki, forum Romanum, Koloseum (z zewnątrz); Awentyn: Bazylika San Pietro in Vincoli (Św. Piotra w Okowach) z kajdanami św. Piotra oraz oraz jedną z najsłynniejszych statui świata – „Mojżeszem” Michała Anioła Buonarrotiego, spacer po Awentynie – ogród różany i gaj pomarańczowy oraz balkon widokowy, z którego można podziwiać fantastyczną panoramę miasta, Usta Prawdy (Bocca della Verità). Kościół św. Sabiny i św. Aleksego. Wieczorem powrót do hotelu, gorąca obiadokolacja, nocleg.

5 DZIEŃ: CASTEL GANDOLFO – 1⁄2 DNIA WYPOCZYNEK NAD MORZEM

Po śniadaniu przejazd do CASTEL GANDOLFO - miasteczka słynącego z letniej rezydencji papieskiej. Spacer na wzgórze, z którego roztacza się wspaniały widok na Jezioro Albano, położone w dawnym kraterze wulkanu oraz główny plac Castel Gandolfo, przy którym znajduje się papieska siedziba oraz Kościół św. Tomasza zaprojektowany przez Berniniego. Wczesnym popołudniem powrót do hotelu, czas wolny na odpoczynek nad morzem. gorąca obiadokolacja, nocleg.

6 DZIEŃ: RZYM/FIUMICINO – WARSZAWA

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na lotnisko Rzym/Fiumicino, odprawa bagażowa; godz. 08:45 wylot do Warszawy (na pokładzie samolotu nie jest serwowany bezpłatny posiłek), przylot godz. 11:05, zakończenie pielgrzymki.

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE

 • przelot samolotem rejsowym na trasie Warszawa – Rzym – Warszawa,
 • transport komfortowym autokarem (klimatyzacja, DVD, bar, uchylne siedzenia),
 • 5 noclegów hotelach *** – pokoje 2-os. z łazienkami,
 • wyżywienie – 5 śniadań (kontynentalnych wzmocnionych) , 5 gorących obiadokolacji,
 • opieka wykwalifikowanego pilota,
 • kompleksowe ubezpieczenie – (NNW do kwoty 15 000 zł, KL do kwoty 10 000 EURO, bagaż do kwoty 1000 zł),

DODATKOWE INFORMACJE

 • napoje do obiadokolacji są dodatkowo płatne,
 • na realizację programu związaną z organizacja pielgrzymki na miejscu należy przeznaczyć około 120
  EURO (wpłata u pilota w autokarze). Podana kwota za wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, taxy klimatyczne i inne wydatki ujęte w programie, jest integralną częścią ceny imprezy. Kwota nie podlega rozliczeniu i zwrotowi.
 • w przypadku braku w grupie osoby tej samej płci na dokwaterowanie do pokoju 2-osobowego należy dokonać dopłaty do pokoju 1-osobowego (koszt dopłaty do pokoju jednoosobowego wynosi 450,00 zł) lub wyrazić zgodę na zakwaterowanie w pokoju dwuosobowym z dostawką w cenie podstawowej,
 • W cenie bagaż podręczny do 8kg oraz bagaż rejestrowany 1szt do 23kg suma wymiarów 158cm / osoba.
 • pilotom towarzyszącym grupie NIE WOLNO oprowadzać po muzeach i innych obiektach zamkniętych,
 • zalecamy wyrobienie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. Kartę taką można otrzymać
  bezpłatnie w wyznaczonych punktach NFZ. Karta EKUZ jest dokumentem ubezpieczenia w Narodowym Funduszu Zdrowia i uprawnia do świadczeń zdrowotnych w państwach członkowskich Unii Europejskiej. Szczegóły dostępne są na stronie www.nfz.gov.pl/ekuz,
 • elektryczność – 220 V (płaskie gniazdka – trochę inne niż w Polsce),
 • czas – taki sam jak w Polsce,
 • istnieje możliwość do ubezpieczenia się od chorób przewlekłych w cenie około 80 zł/os. (cena
  uzależniona jest od dziennego kursu walut); ubezpieczenie można wystawić najpóźniej na tydzień przed
  wyjazdem,
 • istnieje możliwość do ubezpieczenia się od kosztów rezygnacji z pielgrzymki – najpóźniej do 5 dni od
  daty zawarcia umowy; informacja o koszcie ubezpieczenia dostępna jest drogą telefoniczną w biurze.

OSOBA ODPOWIEDZIALNA ZA PIELGRZYMKĘ

Mariola Kęcka

TERMINY PŁATNOŚCI

 • I rata w wysokości 840 zł do dnia 31.01.2018
 • II rata w wysokości 1000 zł do dnia 02 .03.2018
 • Dopłata w wysokości 800 zł do dnia 08.05.2018

ZAPYTAJ NAS O TĘ PIELGRZYMKĘ

PrintFriendly and PDFDRUKUJ