LOREM IPSUM DOLOR

Telefon: +48 22 870 39 38 | Mail: hermes@hermes-travel.pl

WŁOCHY
MIĘDZY NIEBEM A ZIEMIĄ - 10 DNI

2860 zł 130 EURO

Włochy

TRASA


Bolonia – Florencja – Siena – Rzym – Solfatara di Pozzuoli – Neapol – Pompeje – Matera – Alberobello – Bari – Cascia – Asyż – Ferrara

TERMIN I CENA

28.09 – 07.10.2017 | 2 860 + 130 Euro

PROGRAM PIELGRZYMKI

1 DZIEŃ: WYJAZD - TARVISIO

Godz. 05:00 podstawienie autokaru przed parafię, godz. 05.30 wyjazd w trasę. W godzinach wieczornych przyjazd do hotelu w Tarvisio, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 DZIEŃ: BOLONIA

Wczesne śniadanie. Przejazd do Bolonii (ok. 360 km). Zwiedzanie BOLONII: Piazza Maggiore, Piazza del Nettuno, dzielnica uniwersytecka, katedra Metropolitana di San Pietro, kościół San Domenico. Przejazd do hotelu w okolicy Florencji (ok.111 km). Nocleg. Miejsce odprawienia Mszy św. – do ustalenia.

3 DZIEŃ: FLORENCJA - SIENA

Po śniadaniu zwiedzanie FLORENCJI: Kościół Św. Krzyża – najsłynniejszy kościół w mieście, znany z imponujących fresków i 270 kamiennych grobowców – w tym Michała Anioła; malowniczy Most Złotników, Katedra Santa Maria del Fiore, przykryta wspaniałą kopułą o średnicy prawie 50 metrów oraz najstarszy budynek miasta – Baptysterium, do którego prowadzą słynne Rajskie Wrota. W drugiej częsci dnia pobyt w SIENIE – zwiedzanie kościoła franciszkanów, w którym miał miejsce Cud Eucharystyczny oraz zachwycającej katedry z dziełami m.in. Michała Anioła i Donatella; Msza św. Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicy Chanciano Terme, zakwaterowanie, gorąca obiadokolacja, nocleg.

4 DZIEŃ: RZYM

Po śniadaniu wyjazd do RZYMU; w programie dnia udział w modlitwie Anioł Pański na Placu Św. Piotra oraz zwiedzanie: Forum Romanum, Koloseum – z zewnątrz, Kapitol – z zewnątrz, Panteon – z zewnątrz, Plac Wenecki, Piazza Navona, spacer do Fontanny di Trevi i Schodów Hiszpańskich. Czas wolny. Wieczorem przejazd do hotelu w okolicach Rzymu, gorąca obiadokolacja, nocleg. Miejsce odprawienia Mszy św. – do ustalenia.

5 DZIEŃ: SOLFATARA – NEAPOL – SORRENTO

Wczesne śniadanie. Przejazd do Pozzuoli, położonego na obrzeżach Neapolu , przejazd przez Pola Flegrejskie i spacer po SOLFATARZE kraterze wulkanu, możliwość obserwacji unikalnego na skalę światową zjawiska wygasania wulkanu. Następnie udamy się do NEAPOLU (ok. 20 km) – nieoficjalnej stolicy całego włoskiego południa. Zwiedzanie: centrum monumentalne - Plac Plebiscytu, Galeria Umberta, Pałac Królewski, Teatr San Carlo, Baszta Andegaweńska (z zewnątrz), centrum historyczne, ulica Spaccanapoli, Capella Sansevero – kaplica grobowa rodziny Sangro, jeden z najbardziej niezwykłych zabytków miasta z niezwykłą dekoracją rzeźbiarską, katedra św. Januarego. Przejazd do hotelu w okolicy Sorrento (ok. 70 km), zakwaterowanie, obiadokolacja. Nocleg. Miejsce odprawienia Mszy św. – do ustalenia.

6 DZIEŃ: POMPEJE

Insert your content

7 DZIEŃ: MATERA - ALBEROBELLO - BARI

Wczesne śniadanie. Krótka wizyta w ALBEROBELLO (ok.70 km), miejscowości słynącej z truli - unikatowych okrągłych, cylindrycznych domów ze stożkowatymi dachami z kamienia przypominające ule zw. „trulle” - zbudowane bez żadnej zaprawy. Przejazd do BARI (ok. 60 km) gdzie spoczęła królowa Bona. Spacer po starówce: romańska katedra San Sabino, bazylika San Nicola ( św. Mikołaja) z grobowcem Bony Sforzy i średniowieczny normański zamek księcia Fryderyka II. Msza św. Przejazd do hotelu w okolicy Foggi (ok.140 km). Obiadokolacja, Nocleg. Miejsce odprawienia Mszy św. – do ustalenia.

8 DZIEŃ: CASCIA – ASYŻ

Wyjazd z hotelu po śniadaniu we wczesnych godzinach rannych, przejazd do miejscowości CASCIA – miasta Świętej Rity – patronki spraw trudnych i beznadziejnych. W rocznicę jej śmierci – 22 maja po uroczystej Mszy św. następuje poświęcenie róż. Jest to nawiązanie do zdarzenia sprzed jej śmierci, kiedy to w zimie zakwitły róże. Poświęcone płatki różane przynoszą ulgę w cierpieniu i zdrowie w chorobie. Msza św. Drugim punktem dnia będzie ASYŻ – miasto św. Franciszka i św. Klary z autentyczną średniowieczną zabudową; w programie: Bazylika Św. Franciszka z grobem Świętego – Msza św. Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicach Asyżu, zakwaterowanie, gorąca obiadokolacja, nocleg.

9 DZIEŃ: ASYŻ - FERRARA

Śniadanie. Porcjunkula. Wyjazd w drogę powrotną. Po drodze krótka wizyta w FERRARZE: Piazza Trento-Trieste (Rynek) ze swoimi budynkami miejskimi, a wśród nich: Ratusz przebudowany w XVIII w. wcześniej rezydencja rodu d'Este, katedra gotycka Św. Jerzego, dzwonnica zaprojektowana przez słynnego artystę Leon Battista Alberti, via Mazzini i część żydowskiego ghetta, Via delle Volte (Ulica Arkadowa) – jedyna w swoim rodzaju średniowieczna droga częściowo przykryta arkadami - ( zwiedzanie bez wstępów). Wieczorem przyjazd do hotelu w Tarvisio, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

10 DZIEŃ: POWRÓT

Po śniadaniu wyjazd do Polski. Przejazd przez terytorium Austrii i Czech, przyjazd przed parafię w późnych godzinach wieczornych.

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE

  • transport komfortowym autokarem (klimatyzacja, DVD, bar, uchylne siedzenia),
  • 9 noclegów w hotelach *** – pokoje 2-os. z łazienkami (Tarvisio 2, okolice Florencji 1, Chianciano Terme 1, okolice Rzymu 1, Sorrento 1, okolice Matera 1, Foggia 1, okolice Asyż 1)
  • wyżywienie – 9 śniadań (w tym 1 w formie paczki prowiantowej, 8 wzmocnionych), 9 gorących obiadokolacji,
  • opieka wykwalifikowanego pilota,
  • kompleksowe ubezpieczenie – (NNW do kwoty 15 000 zł, KL do kwoty 10 000 EURO, bagaż do kwoty 1000 zł),

DODATKOWE INFORMACJE

  • na bilety wstępu do obiektów i muzeów, opłatę za tramwaj wodny w Wenecji, bilety komunikacji miejskiej w Rzymie, koszt zestawu słuchawkowego oraz ewentualne usługi lokalnych przewodników należy przeznaczyć około 130 EURO (wpłata u pilota w autokarze).

OSOBA ODPOWIEDZIALNA ZA PIELGRZYMKĘ

Mariola Kęcka

TERMINY PŁATNOŚCI

  • zaliczka w wysokości 850,00 zł do 15.01.2017,
  • II transza w wysokości 1000,00 zł do dnia 31.07.2017,
  • dopłata 1000 zł do dnia 01.09.2017.

ZAPYTAJ NAS O TĘ PIELGRZYMKĘ

Print Friendly, PDF & EmailDRUKUJ