LOREM IPSUM DOLOR

Telefon: +48 22 870 39 38 | Mail: hermes@hermes-travel.pl

WŁOCHY
Tam, gdzie cuda są widoczne... - 7 DNI

3090 zł 80 EURO

Włochy

TRASA


Rzym/Fiumicino – Manoppello – Lanciano – San Giovanni Rotondo – Pompeje – Neapol – Monte Cassino – Watykan – Rzym – Fiumicino

TERMIN I CENA

11 – 17.10.2017 | 3 090 + 80 Euro

PROGRAM PIELGRZYMKI

1 DZIEŃ: WARSZAWA – RZYM/FIUMICINO

Zbiórka na Lotnisku im. F. Chopina w Warszawie, spotkanie z przedstawicielem biura, odprawa bagażowa. wylot do Rzymu-Fiumicino (na pokładzie samolotu nie jest serwowany bezpłatny posiłek). Po przylocie transfer do hotelu w okolicy RZYMU, zakwaterowanie. Wieczorem gorąca obiadokolacja, nocleg.

2 DZIEŃ: MANOPPELLO – LANCIANO – SAN GIOVANNI ROTONDO

Po śniadaniu w hotelu wyjazd do MANOPPELLO – gdzie od XVI wieku przechowywane jest Volto Santo – cudowne Oblicze Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego odbite na chuście. Święty Ojciec Pio, który nigdy nie widział obrazu, nazwał Volto Santo z Manoppello „największym cudem, jaki mamy”… . W dalszej części dnia przejazd do LANCIANO – miejsca, gdzie w VIII wieku miał miejsce Cud Eucharystyczny. To tu podczas sprawowania Mszy św., po dokonanej konsekracji, hostia stała się Ciałem, a wino przemieniło się w żywą Krew krzepnąc w pięć nierównych i różnych co do kształtu i wielkości grudek. Późnym popołudniem przyjazd do SAN GIOVANNI ROTONDO – Sanktuarium Ojca Pio – stygmatyka i włoskiego świętego czczonego na całym świecie; Msza św. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w okolicy San Giovanni Rotondo, gorąca obiadokolacja, nocleg.

3 DZIEŃ: SAN GIOVANNI ROTONDO - POMPEJE

Po wczesnym śniadaniu w hotelu Msza św. i pobyt w SAN GIOVANNI ROTONDO – Sanktuarium Ojca Pio – stygmatyka i włoskiego świętego czczonego na całym świecie. Przejazd do POMPEI – antycznego miasta zasypanego przez pył podczas ogromnej erupcji wulkanu Wezuwiusz; dziś miejsce imponujących wykopalisk odsłaniających miasta Pompeje i Herkulanum w niemal niezmienionym kształcie – krótkie zwiedzanie. Nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Pompei. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w okolicy Neapolu, gorąca obiadokolacja, nocleg.

4 DZIEŃ: NEAPOL – MONTE CASSINO

Po śniadaniu udamy się do NEAPOLU – nieoficjalnej stolicy całego włoskiego południa. Zwiedzanie: centrum monumentalne - Plac Plebiscytu, Galeria Umberta, Pałac Królewski, Teatr San Carlo, Baszta Andegaweńska (z zewnątrz), centrum historyczne, ulica Spaccanapoli, Capella Sansevero – kaplica grobowa rodziny Sangro, jeden z najbardziej niezwykłych zabytków miasta z niezwykłą dekoracją rzeźbiarską, katedra św. Januarego. Przejazd na MONTE CASSINO – chwile zadumy na Cmentarzu Żołnierzy Polskich, zwiedzanie Opactwa Benedyktynów. Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicy Rzymu, zakwaterowanie (3 noce), gorąca obiadokolacja, nocleg.

5 DZIEŃ: WATYKAN – RZYM

Po śniadaniu przejazd do WATYKANU– udział w modlitwie Anioł Pański na Placu Św. Piotra. W drugiej części dnia zwiedzanie RZYMU Antycznego – Forum Romanum, Koloseum (z zewnątrz), Kapitol (z zewnątrz), Plac Wenecki, Piazza Navona; spacer do Fontanny do Trevi i Schodów Hiszpańskich. Miejsce Mszy św. – do ustalenia. Wieczorem powrót do hotelu, gorąca obiadokolacja, nocleg.

6 DZIEŃ: WATYKAN – RZYM

Po śniadaniu zwiedzanie RZYMU: nawiedzenie grobu Świętego Jana Pawła II, zwiedzanie bazyliki Św. Piotra, katedry Św. Jana na Lateranie, bazyliki Św. Pawła za Murami. Miejsce Mszy św. – do ustalenia. Czas wolny. Wieczorem powrót do hotelu, gorąca obiadokolacja, nocleg.

7 DZIEŃ: RZYM/FIUMICINO – WARSZAWA

Po śniadaniu czas wolny. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na lotnisko Rzym/Fiumicino, odprawa bagażowa; wylot do Warszawy (na pokładzie samolotu nie jest serwowany bezpłatny posiłek), przylot, zakończenie pielgrzymki.

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE

 • przelot samolotem rejsowym na trasie Warszawa – Rzym – Warszawa,
 • transport autokarem (klimatyzacja, DVD, bar, uchylne siedzenia),
 • 6 noclegów hotelach *** – pokoje 2-os. z łazienkami,
 • wyżywienie – 6 śniadań , 6 gorących obiadokolacji,
 • opieka wykwalifikowanego pilota,
 • kompleksowe ubezpieczenie – (NNW do kwoty 15 000 zł, KL do kwoty 10 000 EURO, bagaż do kwoty 1000 zł),
 • rezerwacje Mszy św. – tam, gdzie jest to możliwe.

DODATKOWE INFORMACJE

 • na bilety wstępu do obiektów i muzeów, bilety na metro i autobusy w Rzymie i innych miastach, zestaw słuchawkowy oraz usługi lokalnych przewodników, podatki turystyczne na terenie Włoch należy przeznaczyć około 80 EURO (wpłata u pilota w autokarze),
 • prosimy pamiętać, iż śniadania kontynentalne są skromne i składają się z pieczywa, masła, dżemu, kawy. Gorące obiadokolacje są obfite (dwa dania, deser), podawane są w godz. 19.00 – 20.30 i są w zupełności wystarczające. Napoje do obiadokolacji są dodatkowo płatne,
 • pilotom towarzyszącym grupie NIE WOLNO oprowadzać po muzeach i innych obiektach zamkniętych,
 • zalecamy wyrobienie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. Kartę taką można otrzymać w wyznaczonych punktach NFZ. Karta EKUZ jest dokumentem ubezpieczenia w Narodowym Zdrowia i uprawnia do świadczeń zdrowotnych w państwach członkowskich Unii Europejskiej. Szczegóły dostępne są na stronie www.nfz.gov.pl/ekuz,
 • elektryczność – 220 V (płaskie gniazdka – trochę inne niż w Polsce),
 • czas – taki sam jak w Polsce,
 • istnieje możliwość do ubezpieczenia się od chorób przewlekłych w cenie około 80 zł/os. (cena uzależniona jest od dziennego kursu walut); ubezpieczenie można wystawić najpóźniej na tydzień przed wyjazdem,
 • istnieje możliwość do ubezpieczenia się od kosztów rezygnacji z pielgrzymki – najpóźniej do 5 dni od daty zawarcia umowy; informacja o koszcie ubezpieczenia dostępna jest drogą telefoniczną w biurze.

OSOBA ODPOWIEDZIALNA ZA PIELGRZYMKĘ

Mariola Kęcka

TERMINY PŁATNOŚCI

 • zaliczka w wysokości 920,00 zł przy zapisie,
 • II transza w wysokości 1000,00 zł do dnia 30.06.2017,
 • dopłata 1170 zł do dnia 04.09.2017.


ZAPYTAJ NAS O TĘ PIELGRZYMKĘ

Print Friendly, PDF & EmailDRUKUJ