LOREM IPSUM DOLOR

Telefon: +48 22 870 39 38 | Mail: hermes@hermes-travel.pl

WŁOCHY
WŁOSKA ZADUMA - 14 DNI

3460 zł 130 EURO

Włoska zaduma

TRASA

Asyż – Rzym – Monte Cassino – Pompeje – Syrakuzy – Palermo – Cefalu – Bari – Padwa – Wenecja

TERMIN

14 dni

PROGRAM PIELGRZYMKI

1 DZIEŃ: WYJAZD - BRATYSŁAWA

Godz. 06.00 podstawienie autokaru przed parafię, godz. 06.30 wyjazd w trasę. Około 14.00 obiad w restauracji na terenie Polski. Wieczorem przyjazd do hotelu w Bratysławie, zakwaterowanie, nocleg; kolacja we własnym zakresie.

2 DZIEŃ: LIDO DI JESOLO

Po śniadaniu wyjazd w trasę. Wieczorem przyjazd do hotelu w Lido di Jesolo, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

3 DZIEŃ:ASYŻ

Po śniadaniu przejazd do ASYŻU – miasta św. Franciszka i św. Klary; w programie: Bazylika Świętego Franciszka z grobem Świętego, Bazylika Matki Bożej Anielskiej, Porcjunkula. Msza św. i czas wolny. Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicy Asyżu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

4 DZIEŃ: WATYKAN

Po śniadaniu w hotelu wyjazd do WATYKANU – zwiedzanie Bazyliki Świętego Piotra oraz nawiedzenie grobu Świętego Jana Pawła II. W drugiej części dnia zwiedzanie Bazyliki Świętego Jana Chrzciciela na Lateranie. Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicy Rzymu, zakwaterowanie (2 noce), obiadokolacja, nocleg.

5 DZIEŃ: WATYKAN - RZYM

We wczesnych godzinach rannych wyjazd do WATYKANU (śniadanie w formie suchego prowiantu lub podane w restauracji w bardzo wczesnych godzinach); udział w audiencji z Ojcem Świętym Franciszkiem. W drugiej części dnia zwiedzanie antycznego RZYMU: Forum Romanum, Koloseum, Kapitol, Panteon, Plac Wenecki, Piazza Navona oraz spacer do Fontanny di Trevi i Schodów Hiszpańskich. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6 DZIEŃ: MONTE CASSINO - POMPEJE

Po wczesnym śniadaniu wyjazd na MONTE CASSINO – chwile zadumy na Cmentarzu Żołnierzy Polskich, Msza św., zwiedzanie Opactwa Benedyktynów oraz przejazd autostradą „słońca” do POMPEI – antycznego miasta zalanego przez lawę podczas ogromnej erupcji wulkanu Wezuwiusz. Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicy Sorrento, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

7 DZIEŃ: PRZEJAZDY

Po śniadaniu w hotelu bezpośredni przejazd na Sycylię. Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicy Messyny, zakwaterowanie (4 noce), obiadokolacja, nocleg..

8 DZIEŃ: SYRAKUZY

Po śniadaniu w hotelu wyjazd do SYRAKUZ – zwiedzanie Parku Archeologicznego. Msza św. w Sanktuarium Matki Bożej Płaczącej. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

9 DZIEŃ: Wypoczynek nad morzem

Po śniadaniu w hotelu całodzienny wypoczynek nad morzem. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

10 DZIEŃ: PALERMO - CEFAL

Wyjazd z hotelu we wczesnych godzinach rannych (śniadanie w formie suchego prowiantu lub w restauracji w bardzo wczesnych godzinach), w programie dnia pobyt w PALERMO i zwiedzanie: katedra, Pałac Normanów z Kaplicą Pałacową, Plac Pretoria z Fontanną Wstydu. W drodze powrotnej zwiedzanie katedry Zbawiciela w CEFALU. Miejsce odprawienia Mszy św. – do ustalenia. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

11 DZIEŃ: BARI

Po śniadaniu wyjazd do BARI – zwiedzanie kościoła św. Mikołaja. Miejsce Mszy św. – do ustalenia. Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicy Bari, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

12 DZIEŃ: WENECJA - PADWA

Po śniadaniu w hotelu wyjazd do PADWY – w programie bazylika św. Antoniego z grobem Świętego, Msza św., oraz WENECJI – spacer do Placu Świętego Marka, Mostu Westchnień, Wieży Zegarowej, zwiedzanie bazyliki św. Marka; przejażdżka tramwajem wodnym. Wieczorem przyjazd do hotelu w Lido di Jesolo, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

13 DZIEŃ: BRATYSŁAWA

Po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną, bezpośredni przejazd do hotelu w Bratysławie, obiadokolacja, nocleg.

11 DZIEŃ: POWRÓT

Po śniadaniu wyjazd do Polski; przyjazd przed parafię w późnych godzinach wieczornych, zakończenie pielgrzymki.

CENA

od 3 460 zł + 130 euro

ZAPYTAJ NAS O TĘ PIELGRZYMKĘ