LOREM IPSUM DOLOR

Telefon: +48 22 870 39 38 | Mail: hermes@hermes-travel.pl

WŁOCHY
WSZYSTKIE DROGI PROWADZĄ DO RZYMU - 10 DNI

2500 zł 110 EURO

Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu

TRASA

Wenecja – Siena – Rzym – Watykan – Asyż – Padwa

TERMIN

10 dni

PROGRAM PIELGRZYMKI

1 DZIEŃ: WYJAZD - BRATYSŁAWA

Godz. 06.00 podstawienie autokaru przed parafię, godz. 06.30 wyjazd w trasę. Około 14.00 obiad w restauracji na terenie Polski. Wieczorem przyjazd do hotelu w Bratysławie, zakwaterowanie, nocleg; kolacja we własnym zakresie.

2 DZIEŃ: LIDO DI JESOLO

Po śniadaniu bezpośredni przejazd do hotelu w Lido di Jesolo; wieczorem zakwaterowanie, gorąca obiadokolacja, nocleg.

3 DZIEŃ: WENECJA

Po śniadaniu w hotelu wyjazd do WENECJI – miasta setek kanałów, tysięcy uliczek oraz tylko jednego placu – Placu Świętego Marka uważanego za „salon Europy”; spacer do Mostu Westchnień, Wieży Zegarowej, zwiedzanie bazyliki św. Marka (pobyt przez około 3 godziny); przejażdżka tramwajem wodnym. Wieczorem przyjazd do hotelu w Montecatini Terme, zakwaterowanie, gorąca obiadokolacja, nocleg.

4 DZIEŃ: SIENA

Po śniadaniu w hotelu wyjazd do SIENY – w programie: kościół franciszkanów, w którym miał miejsce cud Eucharystyczny oraz zachwycająca katedra z dziełami m.in. Michała Anioła i Donatella; Msza św. Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicy Rzymu, zakwaterowanie (4 noce), gorąca obiadokolacja, nocleg.

5 DZIEŃ: WATYKAN - RZYM

Pe wczesnych godzinach rannych wyjazd do WATYKANU (śniadanie w formie suchego prowiantu lub podane w restauracji w bardzo wczesnych godzinach); udział w audiencji z Ojcem Świętym Franciszkiem. W drugiej części dnia spacer po antycznym RZYMIE: Forum Romanum, Koloseum, Kapitol, Panteon, Plac Wenecki, Piazza Navona oraz spacer do Fontanny di Trevi i Schodów Hiszpańskich, czas wolny. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6 DZIEŃ: WATYKAN

Po śniadaniu przejazd do WATYKANU, zwiedzanie Bazyliki Świętego Piotra oraz nawiedzenie grobu Świętego Jana Pawła II. Na koniec dnia zwiedzanie Bazyliki Świętego Jana Chrzciciela na Lateranie. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg. Miejsce Mszy Św. – do ustalenia.

7 DZIEŃ: RZYM

Po śniadaniu przejazd do RZYMU – w programie dnia: spacer Via Appia Antica, na której znajduje się kościółek Quo Vadis Domine oraz zwiedzanie katakumb San Lorenzo. W dalszej części dnia spacer do Bazyliki Świętego Pawła za Murami oraz Bazyliki Santa Maria Maggiore. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

8 DZIEŃ: ASYŻ

Po śniadaniu w hotelu wyjazd do ASYŻU – miasta św. Franciszka i św. Klary z autentyczną średniowieczną zabudową; w programie: Bazylika Świętego Franciszka z grobem Świętego, Bazylika Matki Bożej Anielskiej, Porcjunkula. Msza św. i czas wolny. Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicach Padwy, gorąca obiadokolacja, nocleg.

9 DZIEŃ: PADWA

Po wczesnym śniadaniu w hotelu wyjazd do PADWY – bazylika św. Antoniego z grobem Świętego, Msza św. oraz przejazd do Bratysławy; przyjazd do hotelu w godzinach wieczornych, gorąca obiadokolacja, nocleg.

10 DZIEŃ: PRZYJAZD

Po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną, przyjazd przed parafię w godzinach wieczornych, zakończenie pielgrzymki.

CENA

od 2 500 zł + 110 euro

ZAPYTAJ NAS O TĘ PIELGRZYMKĘ