LOREM IPSUM DOLOR

Telefon: +48 22 870 39 38 | Mail: hermes@hermes-travel.pl

FRANCJA - KORSYKA
WYSPA NAPOLEONA - 9 DNI

2990 zł 30 EURO

Wyspa Napoleona

TRASA

Piza – Livorno – Bastia – I’lle Rouse – Calvi – Bonifacio – Porto – Les Calanches – Ajaccio – Pointe de Parata – Livorno

TERMIN

9 dni

PROGRAM PIELGRZYMKI

1 DZIEŃ: WYJAZD

Zbiórka uczestników i wyjazd z kraju. Przejazd przez Czechy, Austrię do Włoch (na trasie krótkie postoje). Wieczorem przyjazd do hotelu w Tarvisio. Obiadokolacja i nocleg.

2 DZIEŃ: PIZA

Po śniadaniu przejazd do PIZY - zwiedzanie obiektów z zewnątrz m.in. Krzywej Wieży, Katedry i Baptysterium. Przejazd do hotelu w okolicach Livorno – obiadokolacja i nocleg.

3 DZIEŃ: BASTIA

Wczesne śniadanie. Przejazd do portu w Livorno. Rejs promem na Korsykę (4 godziny) – na promie leżaki do opalania, sklepy, bary, restauracje. Zwiedzanie BASTII: stare miasto, średniowieczna twierdza z XVI w., barokowa Katedra Sainte Marie z XVII w., stary port jachtowy, kaplica bractwa św. Rocha wybudowana na początku XVII wieku w podzięce za koniec zarazy, kościół św. Jana Chrzciciela. Przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.

4 DZIEŃ: I'LLE ROUSE - CALVA

Śniadanie. Wycieczka: I’LLE ROUSE - zwiedzanie miasta m.in.: wieża genueńska, latarnia morska, stare uliczki. CALVI - miasto garnizonowe założone przez Rzymian - mury obronne, górująca nad miastem cytadela odcinająca się na tle szczytów górskich,dawny Pałac Namiestników genueńskich z XIIw, Ratusz, pomnik Krzysztofa Kolumba, twierdza, Katedra św. Jana Chrzciciela, ruiny domu Kolumba, kościół Matki Bożej Większej. Dla chętnych fakultatywnie: wycieczka morska statkiem - (płatne ok. 48 €) - do rezerwatu skalno - morskiego „SCANDOLA”, objętego ochroną UNESCO, wysepek powulkanicznych, Golfe de Girolata. Powrót na obiadokolację i nocleg.

5 DZIEŃ: BONIFACIO

Śniadanie. Wyjazd do BONIFACIO – średniowieczne, baśniowe miasto – garnizon, zawieszone na wyłaniających się z morza urwistych, wapiennych skałach - 70 m n.p.m. Podmyte przez morze urwiska ze stojącymi na nich domami wyglądają tak, jakby miały za chwilę runąć. Wały obronne z XVI w., zadziwiająca architektura wojskowa, wąskie uliczki, XII-wieczna Cytadela Genueńska, kościół św. Dominika - jedyna gotycka świątynia na wyspie, której budowa zakończyła się prawdopodobnie w 1343 roku. Stare miasto z krętymi, wąskimi uliczkami, sprawia wrażenie zawieszonego na skale wyrzeźbionej licznymi grotami. Dla chętnych fakultatywnie: rejs stateczkiem wycieczkowym do grot (płatne ok. 15 €). Powrót na obiadokolację, czas wolny, nocleg.

6 DZIEŃ: PORTO - LES CALANCHES

Śniadanie. Czas wolny na plażowanie lub wycieczka fakultatywna autokarem korsykańskim (płatne ok. 45 €) do pięknej zatoki i miasteczka PORTO położonego między górami a morzem, w samym sercu Regionalnego Parku Krajobrazowego na zachodnim wybrzeżu Korsyki; przejazd do rezerwatu LES CALANCHES z płonącymi czerwienią granitowymi skałami, który uznany został przez UNESCO za jeden z najbardziej malowniczych zakątków świata. Powrót przez słynne kamieniołomy Santa Regina, obiadokolacja, nocleg.

7 DZIEŃ: AJACCIO - POINTE DE PARATA

Śniadanie, wyjazd do AJACCIO – zwiedzanie miasta Napoleona Bonaparte: Place du Marechal Foch z pomnikiem Napoleona, fontanna czterech lwów, Katedra Naszej Pani Miłosierdzia (Notre Dame de la Misericorde ) z XVI w. w której cesarz został ochrzczony i chciał być pochowany, dom w którym urodził się Napoleon Bonaparte, cytadela, kościół św. Jana Chrzciciela. Przejazd na POINTE DE PARATA - spacer, widok na Krwawe Wyspy. Powrót na obiadokolację i nocleg.

8 DZIEŃ: BASTIA

Śniadanie, przejazd do BASTII. Odpłynięcie promem do Livorno (4 godziny). Przypłynięcie do Livorno. Przejazd do hotelu w okolicach Tarvisio, obiadokolacja i nocleg

9 DZIEŃ: WYJAZD

Śniadanie. Wyjazd w kierunku Polski, przez Austrię i Czechy (po trasie krótkie postoje). Przyjazd do kraju w godzinach nocnych.

CENA

od 2 990 zł + 30 euro

ZAPYTAJ NAS O TĘ PIELGRZYMKĘ