LOREM IPSUM DOLOR

Telefon: +48 22 870 39 38 | Mail: hermes@hermes-travel.pl

WŁOCHY
Z POKŁONEM DO CAŁUNU TURYŃSKIEGO - 10 DNI

2510 zł 100 EURO

Z pokłonem do Całunu Turyńskiego

TRASA

Wenecja – Padwa – Turyn – Florencja – Rzym – Watykan – Asyż – Republika San Marino

TERMIN

10 dni

PROGRAM PIELGRZYMKI

1 DZIEŃ: WYJAZD - BRATYSŁAWA

Godz. 06.00 podstawienie autokaru przed parafię, godz. 06.30 wyjazd w trasę. Około 14.00 obiad w restauracji na terenie Polski. Wieczorem przyjazd do hotelu w Bratysławie, zakwaterowanie, nocleg; kolacja we własnym zakresie.

2 DZIEŃ: LIDO DI JESOLO

Po śniadaniu w hotelu wyjazd w trasę, jazda przez Austrię w kierunku Włoch; przyjazd do kurortu Lido di Jesolo w godzinach wieczornych, zakwaterowanie w hotelu, gorąca obiadokolacja, nocleg.

3 DZIEŃ: WENECJA - PADWA

Po śniadaniu w hotelu wyjazd do WENECJI – miasta setek kanałów, tysięcy uliczek oraz tylko jednego placu – Placu Świętego Marka uważanego za „salon Europy”; spacer do Mostu Westchnień, Wieży Zegarowej, zwiedzanie bazyliki św. Marka (pobyt przez około 3 godziny); przejażdżka tramwajem wodnym. Wczesnym popołudniem wyjazd do PADWY – w programie: bazylika św. Antoniego z grobem Świętego, Msza św. Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicy Novary, zakwaterowanie, gorąca obiadokolacja, nocleg.

4 DZIEŃ: TURYN

Po śniadaniu w hotelu wyjazd do TURYNU – w tutejszej katedrze znajduje się najsłynniejsza relikwia chrześcijaństwa – chusta, którą zawinięte było ciało Chrystusa, zdjętego z krzyża. Całun Turyński przechowywany jest w zamknięciu, w Duomo przy Piazza Castello obejrzeć można jego replikę. W dalszej części dnia Msza św. w kościele św. Krystyny oraz spacer najwytworniejszą arterią Turynu – Via Roma, którą otaczają wspaniałe pałace, w tym Palazzo Carignano – miejsce narodzin króla zjednoczonych Włoch, Wiktora Emanuela II. Wieczorem przyjazd do hotelu w Montecatini Terme, zakwaterowanie, gorąca obiadokolacja, nocleg.

5 DZIEŃ: FLORENCJA

Po śniadaniu w hotelu wyjazd do FLORENCJI – w programie: kościół św. Krzyża – najsłynniejszy kościół w mieście, znany z imponujących fresków i 270 kamiennych grobowców – w tym Michała Anioła; malowniczy Most Złotników, Katedra Santa Maria del Fiore, przykryta wspaniałą kopułą o średnicy prawie 50 metrów oraz najstarszy budynek miasta – Baptysterium, do którego prowadzą słynne Rajskie Wrota; czas wolny. Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicy Rzymu, zakwaterowanie (3 noce), gorąca obiadokolacja, nocleg.

6 DZIEŃ: WATYKAN - RZYM

P we wczesnych godzinach rannych wyjazd do WATYKANU (śniadanie w formie suchego prowiantu lub podane w restauracji w bardzo wczesnych godzinach); udział w audiencji z Ojcem Świętym Franciszkiem. W drugiej części dnia zwiedzanie antycznego RZYMU: Forum Romanum, Koloseum, Kapitol, Panteon, Plac Wenecki, Piazza Navona oraz spacer do Fontanny di Trevi i Schodów Hiszpańskich, czas wolny. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

7 DZIEŃ: WATYKAN

Po śniadaniu przejazd do WATYKANU – zwiedzanie Bazyliki Świętego Piotra oraz nawiedzenie grobu Świętego Jana Pawła II. Na koniec dnia zwiedzanie Bazyliki Świętego Jana Chrzciciela na Lateranie i Bazyliki Santa Maria Maggiore. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

8 DZIEŃ: ASYŻ - SAN MARINO

Po śniadaniu w hotelu wyjazd do ASYŻU – miasta św. Franciszka i św. Klary z autentyczną średniowieczną zabudową; w programie: Bazylika Świętego Franciszka z grobem Świętego, Bazylika Matki Bożej Anielskiej, Porcjunkula. Msza św. W drugiej części dnia wizyta w SAN MARINO – najstarszej republice świata; czas wolny na zakupy w sklepach wolnocłowych. Wieczorem przyjazd do hotelu w Rimini, gorąca obiadokolacja, nocleg.

9 DZIEŃ: BRATYSŁAWA

Po wczesnym śniadaniu w hotelu wyjazd w trasę, w programie dnia bezpośredni przejazd do Bratysławy. Wieczorem przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

10 DZIEŃ: POWRÓT

P po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną, przyjazd przed parafię w godzinach wieczornych, zakończenie pielgrzymki.

CENA

od 2 510 zł + 100 euro

ZAPYTAJ NAS O TĘ PIELGRZYMKĘ