LOREM IPSUM DOLOR

Telefon: +48 22 870 39 38 | Mail: hermes@hermes-travel.pl

PERU - BOLIWIA
DO NAJSTARSZEGO SANKTUARIUM MARYJNEGO AMERYKI ŁACIŃSKIEJ - 11 DNI

13900

Do najstarszego Sanktuarium Maryjnego Ameryki Łacińskiej

TRASA

Lima – Arequipa – Kanion Colca – Copacabana – La Paz – Tiahuanaco – Święta Dolina Inków – Machu Picchu

TERMIN

11 dni

PROGRAM PIELGRZYMKI

1 DZIEŃ: WYLOT

biórka na lotnisku Okęcie w Warszawie przy Kaplicy Lotniskowej, spotkanie z przedstawicielem biura, Msza św., odprawa bagażowa. Wylot do Limy (Peru) z przesiadką w jednym z portów europejskich.

2 DZIEŃ: LIMA

Po przylocie transfer do hotelu w Limie, zakwaterowanie, wypoczynek. W drugiej części dnia zawieszanie LIMY – stolicy i największego miasta Peru. Zwiedzanie miasta: Plaza de Armas (Pałac Prezydencki, katedra, Pałac Arcybiskupi), dawny dworzec kolei transandyjskiej, klasztor św. Franciszka, kościół i dom rodzinny św. Róży, kościół i klasztor Dominikanów z grobem św. Marcina de Porres, Muzeum Złota.

3 DZIEŃ: AREQUIPA

o śniadaniu przelot wewnętrzny do AREQUIPA, zwanej „Białym Miastem”; zwiedzanie miasta: Plaza de Armas, klasztor św. Katarzyny, kościół jezuicki, Muzeum Sanktuariów Andyjskich. Wieczorem przyjazd do hotelu w Chivay, zakwaterowanie, gorąca obiadokolacja, nocleg.

4 DZIEŃ: KANIONU COLCA

Po śniadaniu przejazd do KANIONU COLCA – podziwianie punktu widokowego zwanego „Krzyżem Kondora”. Pierwszego przepłynięcia kanionu kajakiem dokonała polska załoga. Ściany kanionu sięgają ponad 4000 m nad poziomem rzeki a dno przypomina krajobraz Księżyca. Wieczorem przyjazd do hotelu w Puno, zakwaterowanie, gorąca obiadokolacja, nocleg.

5 DZIEŃ: COPACABANA

Po śniadaniu przejazd przez granicę paruwiańsko-boliwijską do Sanktuarium Matki Boskiej Gromnicznej (La Candelaria) w COPACABANA (Boliwia) – jednego z najstarszych i najważniejszych Sanktuariów Maryjnych Ameryki Łacińskiej; wspólna modlitwa nad Jeziorem Titicaca. Wieczorem przyjazd do hotelu w La Paz (Boliwia), zakwaterowanie, gorąca obiadokolacja, nocleg.

6 DZIEŃ: LA PAZ - TIAHUANACO

Po śniadaniu przejazd do LA PAZ – stolicy Boliwii i za razem najwyżej położonej stolicy na świecie. Zwiedzanie miasta: słynny Targ Czarownic, Dolina Księżycowa. Zwiedzanie strefy archeologicznej ze słynną Bramą Słońca w TIAHUANACO. Wieczorem przyjazd do hotelu w Puno, gorąca obiadokolacja, nocleg.

7 DZIEŃ: CUZCO

Po śniadaniu przejazd do CUZCO – zwiedzanie dawnej stolicy Inków; w programie: katedra, kościół św. Dominika oraz twierdze: Sacsayhuaman, Quenko, Puka Pucara i Tambomachay. Wieczorem przyjazd do hotelu w Cuzco, zakwaterowanie (3 noce), gorąca obiadokolacja, nocleg.

8 DZIEŃ: ŚWIĘTA DOLINA INKÓW

Po śniadaniu przejazd do ŚWIĘTEJ DOLINA INKÓW nad rzeką Urubamba z szeregiem stanowisk archeologicznych związanych z kulturą inkaską. Zwiedzanie pozostałości twierdzy w Ollantaytambo, kolonialnej osady Chincheros oraz targu indiańskiego w Pisac. Wieczorem powrót do hotelu, gorąca obiadokolacja, nocleg.

9 DZIEŃ: MACHU PICCHU

Po śniadaniu przejazd do twierdzy Inków i cudu wiata MACHU PICCHU. Legenda głosi, iż było to swego rodzaju astronomicznym obserwatorium. Ciekawostką jest zjawisko równonocy w tym miejscu. Gdy słońce znajduje się nad słynnym kamieniem Intihuatana, nie rzuca on cienia. Wieczorem powrót do hotelu, gorąca obiadokolacja, nocleg.

10 DZIEŃ: LOT

Po śniadaniu przelot wewnętrzny do Limy, czas na zakupy, transfer na lotnisko. Wylot do Warszawy z przesiadką w jednej ze stolic europejskich.

11 DZIEŃ: WYLOT

Przylot do Warszawy, zakończenie pielgrzymki.

CENA

od 13 900 zł/os

ZAPYTAJ NAS O TĄ PIELGRZYMKĘ