LOREM IPSUM DOLOR

Telefon: +48 22 870 39 38 | Mail: hermes@hermes-travel.pl

PORTUGALIA
PORTUGALSKIE ROZWAŻANIA - 6 DNI

3460 zł 60 EURO

Portugalskie rozważania

TRASA

Lizbona – Estoril – Cascais – Cabo da Roca – Sintra – Obidos – Batalha – Alcobaca – Nazare – Fatima

TERMIN

6 dni

PROGRAM PIELGRZYMKI

1 DZIEŃ: WYLOT

Zbiórka na Lotnisku im. F. Chopina w Warszawie przy Kaplicy Lotniskowej, spotkanie z przedstawicielem biura, Msza św., odprawa bagażowa. Wylot do Lizbony. Po przylocie zakwaterowanie (2 noce) w hotelu w okolicach Lizbony, gorąca obiadokolacja, nocleg.

2 DZIEŃ: LIZBONA

Po śniadaniu całodzienne zwiedzanie LIZBONY – dzielnica Belem (klasztor Hieronimitów, Wieża Belem, Pomnik Odkryć Geograficznych), dzielnica Alfama (katedra, kościół św. Antoniego, Msza św.), spacer po historycznym centrum stolicy Portugalii (Pombalińskie Dolne Miasto odbudowane po trzęsieniu ziemi w 1755 roku, Bairro Alto – dzielnica artystów, najpiękniejsze place Lizbony – Comercio, Rossio, Restauradores). Wieczorem powrót do hotelu, gorąca obiadokolacja, nocleg.

3 DZIEŃ: ESTORIL - CASCAIS - CABO DA ROCA - SINTRA - OBIDOS

Po śniadaniu rzut oka na ESTORIL i CASCAIS – dwa malownicze kurorty. W dalszej części dnia czas wolny na przylądku CABO DA ROCA – najbardziej na zachód wysunięty punkt Europy z imponującym miejscem widokowym. Przejazd do miejscowości SINTRA – miasto wypoczynkowe królów Portugalii, gdzie od wieków budowali swoje letnie rezydencje. Na koniec dnia krótki pobyt w OBIDOS – tradycyjnym portugalskim miasteczku, gdzie średniowiecze miesza się ze współczesnością (zamek, mury miejskie, zabytkowe uliczki z ukwieconymi balkonami). Wieczorem przyjazd do hotelu w Fatimie, zakwaterowanie (3 noce), gorąca obiadokolacja. Wieczorem udział w procesji różańcowej ze świecami. Nocleg.

4 DZIEŃ: BATALHA - ALCOBACA - NAZARE

Po śniadaniu zwiedzanie miejscowości BATALHA – klasztor Najświętszej Maryi Panny Zwycięstwa z XIV wieku oraz pobyt w ALCOBACA – Opactwo Cystersów z XII wieku. Na koniec dnia przejazd do miejscowości NAZARE – urocza i niezwykle malownicza wioska rybacka słynąca z pięknych plaż, wspaniałych widoków i restauracji, gdzie serwowane są doskonałe sardynki. Powrót do hotelu, gorąca obiadokolacja. Wieczorem udział w procesji różańcowej ze świecami. Nocleg.

5 DZIEŃ: FATIMA

Po śniadaniu całodzienny pobyt w FATIMIE – jednym z najsłynniejszych w świecie Sanktuariów Maryjnych, gdzie 13 maja 1917 roku trójce wiejskich dzieci objawiła się Matka Boża. W programie spacer do pobliskiego Aljustrel, gdzie znajdują się domy rodzinne Łucji, Hiacynty i Franciszka, wspólna modlitwa w miejscach objawień w Valinhos i Loca do Cabeco, zwiedzanie bazyliki. Powrót do hotelu, gorąca obiadokolacja. Wieczorem udział w procesji różańcowej ze świecami. Nocleg.

6 DZIEŃ: WYLOT

Po śniadaniu przejazd na lotnisko; odprawa bagażowa, wylot do Warszawy. Przylot w godzinach popołudniowych, zakończenie pielgrzymki.

CENA

od 3 460 zł + 60 euro

ZAPYTAJ NAS O TĄ PIELGRZYMKĘ