LOREM IPSUM DOLOR

Telefon: +48 22 870 39 38 | Mail: hermes@hermes-travel.pl

FRANCJA
SANKTUARIA, KOSCIOŁY I WAROWNE TWIERDZE - 8 DNI

3790 zł 80 EURO

Sanktuaria, koscioły i warowne twierdze

TRASA

Paryż – Chambord – Nevers – Lourdes – La Salette – Ars – Paryż

TERMIN

8 dni

PROGRAM PIELGRZYMKI

1 DZIEŃ: WYLOT - PARYŻ

Zbiórka na Lotnisku im. F. Chopina w Warszawie przy Kaplicy Lotniskowej, spotkanie z przedstawicielem biura, Msza św., odprawa bagażowa. Wylot do Paryża / Beauvais. W programie pół dnia zwiedzania PARYŻA – Msza św. w kaplicy Cudownego Medalika, Dzielnica Łacińska z katedrą Notre Dame, wieża Eiffla. Wieczorem wycieczka stateczkiem Bateaux Mouches po Sekwanie. Gorący posiłek w restauracji samoobsługowej w przerwie zwiedzania. Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicach miejscowości Orleans pod Paryżem, zakwaterowanie, nocleg.

2 DZIEŃ: CHAMBORD - NEVERS

W programie dnia zwiedzanie CHAMBORD w Dolinie Loary – największego i najokazalszego renesansowego zamku, zbudowanego na początku XVI w przez Franciszka I (prawdopodobnie według projektu samego Leonardo da Vinci) oraz NEVERS, gdzie w kaplicy klasztoru św. Gilgarda, we wspaniałym relikwiarzu, spoczywa ciało św. Bernadety. Msza św. Gorący posiłek w restauracji samoobsługowej w przerwie jazdy. Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicach Clermont-Ferrand, zakwaterowanie, nocleg.

3 DZIEŃ: LOURDES

Po śniadaniu wyjazd w trasę. Około godz. 16.00 przyjazd do LOURDES – Msza św., zwiedzanie bazylik oraz miejsc związanych z życiem Bernadetty Soubirous – Młyn Bolly i więzienie Cachot, czas wolny. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w Lourdes (2 noce), gorąca obiadokolacja. Wieczorem udział w procesji z lampionami. Nocleg.

4 DZIEŃ: LOURDES

Wczesnym rankiem Msza Św. w Grocie Massabielle. Powrót do hotelu. Po śniadaniu całodzienny program pobytu w LOURDES – indywidualna kąpiel w basenach z wodą z Groty Massabielle, projekcja filmu w polskiej wersji językowej, Droga Krzyżowa, czas wolny. Powrót do hotelu na gorącą obiadokolację. Wieczorem udział w procesji z lampionami. Nocleg.

5 DZIEŃ: LA SALETTE

Wyjazd z hotelu około godz. 4.00 – bezpośredni przejazd do LA SALETTE (śniadanie w formie paczki prowiantowej). Gorąca obiadokolacja i nocleg w Domu Pielgrzyma w Sanktuarium.

6 DZIEŃ: LA SALETTE - ARS

Po śniadaniu pobyt w Sanktuarium w LA SALETTE – miejscu objawienia maryjnego. Msza św., indywidualna modlitwa u stóp wizerunku Płaczącej Pani. Około godz. 11.00 wyjazd w trasę. Późnym popołudniem zwiedzanie ARS – miasteczka, które dzięki św. Janowi Vianney stało się ważnym ośrodkiem życia religijnego w południowej Francji. św. Jan był cudotwórcą ukochanym przez tłumy. Uznany jest za wzór kapłana podążającego drogą Serca Chrystusowego. Jest patronem wszystkich proboszczów świata. Gorący posiłek w restauracji samoobsługowej w przerwie jazdy. Wieczorem przejazd do hotelu w okolicach miejscowości Dardilly, nocleg.

7 DZIEŃ: PARYŻA

Po śniadaniu wyjazd w trasę, bezpośredni przejazd do PARYŻA i rzut oka na miasto: bazylika Sacre Coeur i Dzielnica Montmartre. Gorący posiłek w restauracji samoobsługowej w przerwie zwiedzania. Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicach miejscowości Beauvais pod Paryżem, zakwaterowanie, nocleg.

8 DZIEŃ: WYLOT

Po

CENA

od 3 790 zł + 80 euro

ZAPYTAJ NAS O TĘ PIELGRZYMKĘ