LOREM IPSUM DOLOR

Telefon: +48 22 870 39 38 | Mail: hermes@hermes-travel.pl

CZECHY – SŁOWACJA
SŁOWIAŃSKIE ROZWAŻANIA - 6 DNI

1400 zł 150 zł

Słowiańskie rozważania

TRASA

Bardo Śląskie – Praga – Święta Góra – Brno – Velehrad – Bratysława – Nitra – Lewocza – Zakopane

TERMIN

6 dni

PROGRAM PIELGRZYMKI

1 DZIEŃ: WYJAZD - BARD ŚLĄSKI

Godz. 06.00 podstawienie autokaru przed parafię, godz. 06.30 wyjazd w trasę. Przed południem przyjazd do BARDA ŚLĄSKIEGO – Msza św. w Sanktuarium Matki Bożej Bardzkiej; indywidualna modlitwa przed cudowną figurą Matki Bożej. Figura ta jest najstarszą drewnianą rzeźbą romańską zachowaną na Dolnym Śląsku; czas wolny. Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicach Pragi, zakwaterowanie (2 noce), gorąca obiadokolacja, nocleg.

2 DZIEŃ: PRAGA

Po śniadaniu całodzienne zwiedzanie PRAGI. Na początek spacer po Malej Stranie, dzielnicy położonej na zboczach zamkowego wzgórza, z bogato zdobionymi barokowymi pałacami oraz kamienicami. Najciekawsze obiekty to Pałac i Ogrody Wallensteinów, będące siedzibą jednego z największych czeskich rodów. Msza św. w kościele Matki Boskiej Zwycięskiej, rozsławionym za sprawą Dzieciątka Jezus z Pragi (zwanego Praskim Jezulatkiem). Na koniec dnia zwiedzanie Hradczan – Zamek Królewski, katedra św. Wita, Złota Uliczka, Most Karola, Rynek Staromiejski, ratusz z zegarem “Orloj”. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 DZIEŃ: ŚWIĘTA GÓRA - BRNO

Po wczesnym śniadaniu przejazd do ŚWIĘTEJ GÓRY – perła czeskiego wczesnego baroku. Góra Święta pod Przybramem jest najsłynniejszym i najstarszym Sanktuarium Maryjnym w Czechach; tutejsza kaplica pochodzi z początku XVI wieku. Msza św. w Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. W drugiej części dnia przyjazd do BRNA – zwiedzanie kościoła św. Piotra i Pawła oraz twierdzy Spilberk. Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicach Brna, zakwaterowanie, gorąca obiadokolacja, nocleg.

4 DZIEŃ: VELEHRAD - BRATYSŁAWA

Po śniadaniu przejazd do VELEHRAD – najważniejszego na Morawach sanktuarium, skąd szerzyło się chrześcijaństwo głoszone w Europie przez Cyryla i Metodego. Msza św. w bazylice, modlitwa przed ikoną Matki Boskiej Jedności. W 1985 roku Ojciec Święty nadał bazylice prestiżowe wyróżnienie, tzw. Złotą Różę, którą poza Velehradem posiadają Lourdes (Francja), Guadalupe (Meksyk) oraz Częstochowa w Polsce. W drugiej części dnia zwiedzanie BRATYSŁAWY – katedra św. Marcina – dawny kościół koronacyjny królów węgierskich (świadczy o tym korona umieszczona na czubku wieży), spacer po Starym Mieście; czas wolny. Wieczorem przyjazd do hotelu w Bratysławie, zakwaterowanie, gorąca obiadokolacja, nocleg.

5 DZIEŃ: NITRA - LEWOCZA

Po wczesnym śniadaniu przejazd do NITRY – katedra z relikwiami św. Cyryla oraz pierwszego polskojęzycznego świętego – św. Andrzeja Świerada i jednego z jego uczniów – św. Benedykta. W drugiej części dnia pobyt w LEWOCZY – wieczorna Msza św. w kościele św. Jakuba. Tutejszy kościół pod wezwaniem patrona bojowników, pielgrzymów i robotników jest jednym z największych kościołów gotyckich na Słowacji. Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicach Bukowiny Tatrzańskiej, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

6 DZIEŃ: ZAKOPANE - WYJAZD

Po śniadaniu czas wolny w ZAKOPANEM. Wieczorem przyjazd przed parafię, zakończenie pielgrzymki.

CENA

od 1400 zł 150 zł

ZAPYTAJ NAS O TĘ PIELGRZYMKĘ