LOREM IPSUM DOLOR

Telefon: +48 22 870 39 38 | Mail: hermes@hermes-travel.pl

GRECJA
SPOTKANIE ZE ŚWIĘTYM PAWŁEM - 8 DNI

2900 zł 120 EURO

Spotkanie ze Świętym Pawłem

Pielgrzymka do malowniczego miejsca do wyprawa, której nie da się zapomnieć. Grecja to doskonały kierunek!

Korynt, Ateny, Saloniki, Delfy, Osios Lukas – marzyłeś kiedyś o zobaczeniu tych miejsc? Jeśli tak, mamy dla Ciebie doskonałą wiadomość. Razem z Hermes Travel możesz wybrać się na wyprawę swojego życia. Wszystko to w ramach pielgrzymki, zatem całość posiada niezwykle uduchowiony charakter. Oprócz samej wyprawy każda osoba przeżywa swoją wewnętrzną drogę, która zbliża do Pana Boga.

Wyprawa do Grecji? Czemu nie pielgrzymka?

Wyprawa w głąb Grecji, pełna duchowych przeżyć i refleksji. Czy to nie brzmi jak najpiękniejszy sen? W Hermes Travel spełniamy marzenia! Wiele osób, które wybrały się na pielgrzymkę razem z nami, twierdziło, że sama podróż odmieniła ich życie. I to zdecydowane na lepsze! Dzięki takiemu duchowemu przeżyciu człowiek zbliża się do Pana Boga, odnajdując nierzadko sens własnego życia. Do tego, ma okazję modlić się w świętych miejscach kultu, czy odwiedzać ziemie, na których dokonały się cuda. To zawsze są piękne chwile.

 

Co jeszcze może Ci dać taka pielgrzymka? To też wiele nowych znajomości, często na całe życie. Musisz mieć na uwadze fakt, że wyjadą z Tobą osoby o tej samej pasji i zainteresowaniach. Do tego, kierujące się podobnymi zasadami i wartościami. To naprawdę dobra okazja do znalezienia przyjaciół, a może nawet drugiej połówki, kto wie? W malowniczej Grecji nie trudno o romantyzm i naprawdę piękne chwile!

TRASA

Korynt – Ateny – Osios Lukas – Delfy – wypoczynek na plaży – Saloniki – Kavala – Filippi – Meteora

TERMIN

8 dni

PROGRAM PIELGRZYMKI

1 DZIEŃ: WYLOT - ATENY

Ziórka na Lotnisku im. F. Chopina w Warszawie przy Kaplicy Lotniskowej, spotkanie z przedstawicielem biura, Msza św., odprawa bagażowa. Wylot do Aten. Po przylocie zakwaterowanie (2 noce) w hotelu w Atenach, czas wolny. Wieczorem spacer do tawerny na Place – najbardziej romantycznej i kolorowej części stolicy Grecji – „Wieczór Grecki”- gorąca obiadokolacja z winem. Powrót do hotelu, nocleg.

2 DZIEŃ: KORYNT - ATENY

Po wczesnym śniadaniu zwiedzanie starożytnego KORYNTU – gdzie św. Paweł pisał swoje listy pasterskie (I i II List do Koryntian); w programie rzymska agora, świątynia Apollina, mównica, z której wygłaszał kazania św. Paweł. Msza św. plenerowa. W drugiej części dnia półdniowe zwiedzanie ATEN – katolicka katedra św. Dionizego Areopagity (nawróconego przez św. Pawła), wzgórze Akropolu z Partenonem, Erechtejonem i monumentalnymi Propylejami. Przejście obok starożytnej Agory, która począwszy od VI w p.n.e. stanowiła ośrodek życia politycznego. Wieczorem powrót do hotelu, gorąca obiadokolacja, nocleg..

3 DZIEŃ: OSIOS LUKAS - DELFY

Po śniadaniu przejazd do OSIOS LUKAS – zwiedzanie jednego z najlepiej zachowanych klasztorów bizantyjskich z XI w. Msza św. plenerowa. W drugiej części dnia wizyta w DELFACH, które starożytni uważali za środek ziemi. Zwiedzanie Świętego Okręgu ze skarbcami, świątynią Apollina, rzymskim teatrem, stadionem gdzie odbywały się Igrzyska Pytyjskie. Dla chętnych wizyta w muzeum delfickim. Wieczorem przyjazd do hotelu na Riwierze Olimpijskiej (przy plaży), zakwaterowanie (2 noce), gorąca obiadokolacja, nocleg.

4 DZIEŃ: Wypoczynek na plaży

Po śniadaniu całodzienny wypoczynek na plaży na Riwierze Olimpijskiej. Wieczorem gorąca obiadokolacja w restauracji hotelowej, nocleg.

5 DZIEŃ: SALONIKI - FILIPPI - KAVALA

Po śniadaniu zwiedzanie SALONIK – najważniejszego miasta greckiej Macedonii, związanego z pobytem św. Pawła – bazylika Agia Sofia, Biała Wieża, Rotunda, Łuk Galeriusza. W dalszej części dnia zwiedzanie FILIPPI – pierwszego miasta w Europie, w którym św. Paweł głosił Ewangelię – są tu wykopaliska znane z Listu do Filipian. Msza św. plenerowa. Wieczorem przyjazd do hotelu w miejscowości Kavala, gorąca obiadokolacja. Wieczorny spacer po KAVALI – starożytnego Neapolis – portu do którego przypłynął św. Paweł rozpoczynając swoją podróż misyjną. Nocleg.

6 DZIEŃ: METEORA

Po śniadaniu przejazd do klasztorów METEORA – zespołu XIV w. „wiszących” klasztorów wzniesionych na skałach, uznanych za jedną z najwspanialszych atrakcji turystycznych Grecji (proponujemy zwiedzanie dwóch). UWAGA! konieczny odpowiedni strój: zakryte ramiona, panie długie spódnice, panowie długie spodnie; wizyta w wytwórni ikon bizantyjskich. Msza św. Wieczorem przyjazd do hotelu w miejscowości Kalambaka, zakwaterowanie, gorąca obiadokolacja, nocleg.

7 DZIEŃ: ATENY

Po śniadaniu przejazd do ATEN. Msza św. Spacer przez miasto wśród najbardziej atrakcyjnych obiektów. Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicach Aten, zakwaterowanie, gorąca obiadokolacja, nocleg.

8 DZIEŃ: WYLOT

Po wczesnym śniadaniu przejazd na lotnisko w Atenach, odprawa bagażowa, wylot do Warszawy. Przylot, zakończenie pielgrzymki.

CENA

od 2900 zł + 120 euro

ZAPYTAJ NAS O TĘ PIELGRZYMKĘ