LOREM IPSUM DOLOR

Telefon: +48 22 870 39 38 | Mail: hermes@hermes-travel.pl

KRAJOWE JEDNODNIOWE

1. „Wioska Indiańska HEYOKA” 92 zł SP

Przeniesiemy się w czasie i przestrzeni do indiańskiej wioski, dowiemy się jak żyli Indianie, poznamy ich kulturę, nauczymy się strzelać z łuku, posłuchamy indiańskich opowieści oraz siedząc przy ognisku wysłuchamy indiańskich pieśni.

2. „Moja mała ojczyzna” 97 zł SP

Odwiedzimy Gwizdały, gdzie znajduje się jedyne na świecie Muzeum Gwizdków – policyjnych, blaszanych, drewnianych, odpustowych kogucików z gliny oraz tych od czajników. W Zofininie zapoznamy się z procesem pieczenia chleba w wiejskiej piekarni i weźmiemy udział w degustacji słodkich bułek. Zwiedzimy gospodarstwo rolne a w nim maszyny, urządzenia rolnicze oraz zwierzęta hodowlane. Przejedziemy się po okolicy wozem, a gry i zabawy na świeżym powietrzu uprzyjemnią nam pobyt, który zakończymy ogniskiem (kiełbaski własne).

3. „Piaseczyńska Kolejka Wąskotorowa” 99 zł SP

Uczestnicząc w imprezie poznamy prawdziwą lokomotywę parową, zasady jej działania, genezę powstania wielu słów używanych codziennie, np. pociąg, maszynista, przejazd, znaczenie znaków drogowych i wiele innych pojęć. Ucząc się podstaw regulaminu zachowania w pociągu oraz innych elementów wiedzy związanej z komunikacją kolejową zwrócimy również uwagę na ochronę środowiska.

4. „Jomsborg” Wikingowie nad Zalewem Zegrzyńskim 105 zł SP

Program edukacyjny przybliżający świat Wikingów – stroje, biżuterię, broń, pokazy walk i życia codziennego. Uczestniczyć będziemy w niezapomnianej żywej lekcji historii, a na zakończenie posłuchamy sag o Wikingach przy płonącym ognisku.

5. „Węgrów – Liw – Sucha” 105 zł SP

Spróbujemy dojrzeć swe odbicie w Lustrze Twardowskiego w węgrowskiej farze oraz zobaczymy zbrojownię na zamku książąt mazowieckich w Liwie. Wycieczkę zakończymy w Suchej – zwiedzając Muzeum Architektury Drewnianej.

6. „Łódzki Park Rozrywki” 106 zł SP

W programie wycieczki trzygodzinna zabawa na terenie Parku Rozrywki Lunapark w Łodzi. Będziemy mogli korzystać z poszczególnych atrakcji wesołego miasteczka: zwiedzanie gabinetu luster, przejazd kolejką leśną, wyścigi elektrycznych samochodzików, zabawa w suchym basenie z piłeczkami oraz na wybranych karuzelach.

7. „Skok do prehistorii” 125 zł SP

Całodzienna wyprawa do Parku Jurajskiego i Muzeum Parku Jurajskiego w Bałtowie. Weźmiemy udział w zabawie w geologów oraz płukaniu złota. Wśród atrakcji proponujemy również spływ doliną rzeki Kamiennej..

8. „Żubr w trawie puszczy...” 149 zł SP

Zapraszamy do ostatniej w Europie dzikiej puszczy – ostoi żubra i wielu niespotykanych gdzie indziej gatunków roślin. W rezerwacie pokazowym żubrów zobaczymy również żubronie, dziki, wilki, jelenie, tarpany. Zwiedzimy wystawę Muzeum Przyrodniczo-Leśnego Białowieskiego Parku Narodowego, którego siedziba zlokalizowana jest w Parku Pałacowym w Białowieży.

9. „Skąd bierze się sól w solniczce?” 115 zł SP, G

Kopalnia soli w Kłodawie jest kopalnią głębinową, aktualnie eksploatowane poziomy wydobywcze to 600 i 750 m pod powierzchnią ziemi. Program zwiedzania obejmuje prelekcję na temat historii powstania złóż kłodawskich oraz zastosowania soli. Zjazd windą na poziom 600 m pod powierzchnią ziemi z prędkością 6 m/s pozostawia niezapomniane wrażenia. Przejście chodnikami do podziemnej kaplicy św. Kingi – patronki górników solnych. Obejrzymy podziemne komory solne. Zobaczymy maszyny używane w podziemnym górnictwie solnym oraz inne osobliwości górnictwa solnego.

10. „Szlakiem Powstania Warszawskiego” 75 zł G, LO

Trasę rozpoczniemy od mieszczącego się w budynku dawnej elektrowni tramwajowej Muzeum Powstania Warszawskiego. Multimedialna ekspozycja przedstawia walkę i codzienność Powstania na tle okupacyjnej grozy. Następnie przejedziemy na Plac Powstańców Warszawy, przed Pomnik Powstania Warszawskiego upamiętniający bohaterów, którzy oddali życie za Ojczyznę, walcząc z okupantem w nierównej walce. Dowiemy się również, które miejsca na Starym Mieście są związane z pamięcią o Powstaniu. Przejdziemy przed Pomnik Małego Powstańca, wzniesionego na chwałę harcerzy – uczestników Powstania Warszawskiego. Ostatnim miejscem będzie Cmentarz Wojskowy na Powązkach, gdzie wydzielono kwatery zgrupowań: „Zośka”, „Parasol”, „Miotła”, „Żywiciel” i in., ustawiono krzyże brzozowe oraz pomnik – obelisk poświęcony pamięci Powstańców Warszawskich.

11. „Warszawska trasa martyrologii Żydów” 85 zł G, LO

Zwiedzimy izbę pamięci w Domu Sierot, którym kierował Janusz Korczak. Udamy się na Cmentarz Żydowski, który stanowi miejsce spoczynku osób zasłużonych dla kultury żydowskiej i polskiej, a następnie na Umschlagplatz, skąd odchodziły transporty Żydów z getta warszawskiego do obozu zagłady w Treblince. Przejdziemy Traktem Pamięci Męczeństwa Walki Żydów 1940–1943 wiodącym od Umschlagplatzu do pomnika Bohaterów Getta. Miniemy miejsce, gdzie otoczeni przez niemieckie oddziały samobójczą śmiercią zginęli przywódcy powstania w getcie. W Żydowskim Instytucie Historycznym obejrzymy wystawę o getcie warszawskim. Odwiedzimy też jedyną zachowaną synagogę Zelmana i Rywki Nożyków, a także zobaczymy autentyczny fragment muru getta.

12. „Twierdza Modlin” 99 zł G, LO

Uczestniczyć będziemy w wykładzie multimedialnym poświęconym historii i rozwojowi architektury obronnej i pokazie zdjęć archiwalnych Twierdzy Modlin. Zwiedzanie z przewodnikiem unikatowego na skalę europejską zabytku fortyfikacyjnego. Wyjazd poszerzyć można o grę terenową – zabawę związaną tematycznie z historią Polski i Twierdzą Modlin. Wyjazd kończy się poczęstunkiem – wojskową grochówką lub ogniskiem z pieczeniem kiełbasek.

13. „Szlakiem romantyzmu i pozytywizmu” 115 zł G, LO

Romantyczna ruina średniowiecznego zamku książąt mazowieckich w Ciechanowie w XIX i na początku XX w. przyciągała uwagę wielu znanych postaci ze świata kultury i sztuki; m.in. bawił tu Zygmunt Krasiński, Bolesław Prus, Maria Konopnicka, Napoleon Orda czy Henryk Sienkiewicz. W siedzibie rodowej Krasińskich w Opinogórze mieści się Muzeum Romantyzmu. W Gołotczyźnie mieszkał Aleksander Świętochowski – w jego domu znajduje się Muzeum Pozytywizmu. We wnętrzach wyeksponowano pamiątki po pisarzu. Pieczołowicie odtworzono pomieszczenia typowe dla szlacheckiego dworku z przełomu XIX i XX w., pełne miękkich dywanów, pięknych tkanin i solidnych mebli.

14. „Śladami historii Mazowsza” 119 zł G, LO

W Skansenie Wsi Mazowieckiej w Sierpcu – uczestniczyć będziemy w lekcji muzealnej (do wyboru spośród: „Od ziarenka do chleba”, „Zwyczaje i obrzędy rodzinne”, „Nie święci garnki lepią”, „Polska wycinanka ludowa”) lub pokazie (do wyboru spośród: „Len – od ziarenka do nitki”,’„Malowanie na szkle”, „Warsztat pracy wikliniarza”). W Płocku – grodzie Władysława I Hermana i Bolesława III Krzywoustego, dawnej stolicy Polski, siedzibie Piastów Mazowieckich i biskupów, warto zobaczyć mury dawnego zamku książęcego z XIV w. oraz późniejszego opactwa benedyktyńskiego.

15. „Perły Lubelszczyzny” 120 zł G, LO

Muzeum Zamoyskich w Kozłówce mieszczące się w barokowej rezydencji obejmuje Zespół Pałacowo-Parkowy, Powozownię, Kaplicę oraz Galerię Socrealizmu. W Lublinie – największym polskim mieście na wschód od Wisły, zapoznamy się z historią Starego Miasta oraz Zamku. W Lublinie zwiedzimy również teren byłego obozu koncentracyjnego na Majdanku.

16. „Zamość – Zwierzyniec” 130 zł G, LO

W idealnym renesansowym Zamościu zwiedzimy: katedrę, dzwonnicę, rynek, ratusz, Akademię Zamojskich, mury obronne, Muzeum Zamojskie. W Zwierzyńcu wartym zobaczenia jest kościół “na wodzie” pw. św. Jana Nepomucena.

17. „Nadwiślańskie klimaty” 130 zł G, LO

Wycieczkę nadwiślańskim szlakiem rozpoczniemy od zwiedzania Rezydencji Czartoryskich w Puławach. W urokliwym Kazimierzu Dolnym, mieście artystów, zobaczymy rynek, farę, Górę Trzech Krzyży, Zamek, Basztę. Jako ostatnie zwiedzimy Muzeum Zamoyskich w Kozłówce obejmujące Zespół Pałacowo – Parkowy, Powozownię, Kaplicę oraz Galerię Socrealizmu.

18. „Łódź miastem trzech kultur” 139 zł G, LO

Wizytę w Łodzi rozpoczniemy od spaceru ulicą Piotrkowską. Idąc wzdłuż najdłuższego deptaka w Polsce zobaczyć możemy pałace i fabryki XIX-wiecznych przemysłowców. Tu odbywają się liczne festyny, jarmarki, happeningi artystyczne oraz zawody sportowe. Obejrzymy wystawę w Muzeum Włókiennictwa przedstawiającą m.in. przekrój mody polskiej przez XX wiek oraz narzędzia i maszyny włókiennicze. Zobaczymy najbardziej znany pałac Łodzi – monumentalny Pałac Poznańskiego oraz zapoznamy się ze zbiorami Muzeum Kinematografii mieszczącym się niedaleko słynnej „Filmówki”.

19. „Pierniki i planety” 149 zł G, LO

Wybierzemy się do Torunia – miasta, w którym „gotyk jest na dotyk”. Przespacerujemy się uliczkami wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Starówki. Odwiedzimy też Muzeum Mikołaja Kopernika, mieszczące się w domu narodzin astronoma, uczestniczyć będziemy w seansie w Planetarium, a na koniec samodzielnie upieczemy pierniki w żywym Muzeum Piernika, czyli wciąż działającej XVI-wiecznej piekarni.

20. „Centrum Nauki Kopernik” 95 zł SP, G, LO

W Centrum znajduje się około 360 interaktywnych eksponatów pogrupowanych w galeriach tematycznych: „Korzenie cywilizacji”, galeria dla najmłodszych „Bzzz!”, „Strefa światła”, „Człowiek i środowisko” oraz „Świat w ruchu”, galeria ,,Re: generacja”, laboratoria (fizyczne, chemiczne, biologiczne, robotyczne), planetarium, „Park Odkrywców” z dziełami sztuki i interaktywnymi eksponatami do eksperymentów pod gołym niebem oraz ogród na dachu. Fantastyczna przygoda z nauką!!!

21. „W krainie pieśni i tańca” 95 zł SP, G, LO

Wizyta w siedzibie Zespołu Mazowsze w Karolinie, połączona ze zwiedzaniem muzeum kostiumów i instrumentów ludowych oraz pamiątek z podróży zespołu. Możliwe wejście na próbę Zespołu lub uczestnictwo w koncercie.

22. „Konstancin – Jeziorna” 98 zł SP, G, LO

Wizyta w Muzeum Papiernictwa w Konstancinie – Jeziornie, gdzie poznamy krótką historię papieru i papierni w Jeziornie, zapoznamy się ze współczesną technologią produkcji papieru. Zdobytą wiedzę wykorzystamy w praktyce własnoręcznie czerpiąc papier. Po zajęciach zapraszamy na spacer pod tężniami – naturalnym leczniczym inhalatorium.

23. „Ej, Mazowsze jakieś cudne...” 99 zł SP, G, LO

Podczas objazdu po Mazowszu zobaczymy: Muzeum Ludowe Rodziny Brzozowskich w Sromowie, gdzie zgromadzono drewniane rzeźby, oryginalne stroje ludowe, tradycyjne skrzynie łowickie, stare kredensy, pająki, wolanty, bryczki, sanie, wozy chłopskie. W skansenie w Maurzycach ciekawostką są budynki związane ze strażą pożarną. Zapoznamy się również ze zbiorami Muzeum w Łowiczu, zobaczymy też znajdujący się w tym mieście unikalny trójkątny Nowy Rynek. Zwiedzimy Arkadię – sentymentalny ogród angielski księżnej Heleny Radziwiłłowej oraz Pałac Radziwiłłów w Nieborowie.

24. „Z pokłonem do Czarnej Madonny” 110 zł SP, G, LO

Wybierzemy się do najważniejszego punktu kultu maryjnego w Polsce, zajmującego szczególne miejsce w historii i sercach Polaków. W Skarbcu Klasztoru Jasnogórskiego zgromadzono wiele niezwykle cennych pamiątek takich jak wota, monstrancje, relikwiarze, ornat, kielichy i wiele innych. Sala Rycerska z 1647 r. To tutaj król Jan Kazimierz obradował z senatorami w trudnych dla Korony czasach. Wystawiono w niej malowidła związane z dziejami klasztoru oraz żołnierskie wota. Muzeum 600-lecia obrazuje 600 lat istnienia i obecności Cudownej Ikony Matki Boskiej w sanktuarium jasnogórskim oraz upamiętnia 600-letnią obecność Zakonu Paulinów na tym miejscu. W centralnej gablocie umieszczone są trzy, spośród ośmiu sukienek zdobiących Cudowny Obraz Matki Bożej. Ostatnim punktem programu jest Droga Krzyżowa projektu wybitnego architekta Stefana Szyllera.

25. „Sandomierz miastem kupców” 120 zł SP, G, LO

Sandomierz leży na wysokiej skarpie wiślanej, w miejscu, gdzie Góry Świętokrzyskie spotykają się z Kotliną Sandomierską. Urzeka malowniczością i wieloma cennymi zabytkami. W programie zwiedzania przewidujemy: rejs po Wiśle, Dom Długosza – Muzeum diecezjalne, Ratusz, Katedrę, Collegium Gostomianum, Zamek, Podziemną Trasę Turystyczną, Bramę Opatowską.

26. „Szlakiem Fryderyka Chopina” 120 zł SP, G, LO

Fryderyk Chopin ściśle związany był z Warszawą. To tutaj uczył się gry na fortepianie i dał pierwszy koncert w Pałacu Antoniego Radziwiłła. Ukończył tu studia kompozytorskie ze znamienną oceną swego profesora Józefa Elsnera: „szczególna zdatność, geniusz muzyczny”. W 1830 r. Fryderyk Chopin wyjechał do Wiednia, a następnie na stałe osiadł w Paryżu, gdzie przez blisko dwadzieścia lat prowadził działalność kompozytora, pianisty i pedagoga. Zmarł 17 października 1849 roku. Pochowano go na paryskim cmentarzu Pere Lachaise. Serce Chopina, zgodnie z ostatnim życzeniem artysty, wróciło do Warszawy i złożone zostało w kościele Świętego Krzyża na Krakowskim Przedmieściu. Salonik Chopinów (Oddział Muzeum Fryderyka Chopina) będący częścią mieszkania, w którym Chopin spędził ostatnie lata przed wyjazdem z kraju. Jego wyposażenie stanowią meble z epoki, portrety – m.in. rodziców i rodzeństwa Chopinów, grafiki przedstawiające Warszawę oraz wyroby ze szkła i porcelany. Główną siedzibą Muzeum Fryderyka Chopina jest Zamek Ostrogskich. Zbiory Muzeum tworzą najbogatszą na świecie kolekcję pamiątek związanych z Chopinem. Proponujemy lekcje muzealne w siedzibie Muzeum. Na szlaku wycieczki znajduje się również Pomnik Fryderyka Chopina w Łazienkach Królewskich, a także dworek w Żelazowej Woli, będący miejscem urodzenia kompozytora oraz kościół w Brochowie, gdzie brali ślub rodzice Chopina, a on sam został ochrzczony.

27. „Z wizytą na Kurpiach” 120 zł SP, G, LO

Region kurpiowski rozciąga się na terenach dwóch puszcz mazowieckich leżących nad Narwią: Puszczy Zielonej (zwanej też Puszczą Kurpiowską lub Zagajnicą) i Puszczy Białej. Wyjazd ten przybliża zwyczaje i kulturę mieszkańców Kurpiowszczyzny, którzy wykształcili charakterystyczny folklor zachowany do dziś. Wnętrza chat kurpiowskich z XIX i XX w. w zagrodzie w Kadzidle pokazują obraz życia i pracy minionych pokoleń. Podczas naszej wyprawy na Kurpie odwiedzimy stolice tego regionu – Myszyniec, a także zwiedzimy skansen w Nowogrodzie, będący jednym z dwóch najstarszych w naszym kraju muzeów na wolnym powietrzu.