LOREM IPSUM DOLOR

Telefon: +48 22 870 39 38 | Mail: hermes@hermes-travel.pl

Hiszpania-Francja-Portugalia 8 Dni
Sanktuaria Maryjne: Fatima-Lourdes-Montserrat

3600 zł

Hiszpania-Francja-Portugalia

TRASA

Barcelona – Montserrat – Lourdes – Madryt – Toledo – Fatima – Batalha – Alcobaca – Nazare – Lizbona

TERMIN

09-16.06.2014

PROGRAM PIELGRZYMKI

1 DZIEŃ 09.06.2014 (poniedziałek) WARSZAWA – BARCELONA – MONTSERRAT

Godz. 09.30 zbiórka przy Kaplicy Lotniskowej na Lotnisku im. F. Chopina w Warszawie, spotkanie z przedstawicielem biura, Msza św., odprawa bagażowa. Godz. 11.50 wylot do Barcelony (przylot około 15.05). Po przylocie wjazd na MONTSERRAT – Sanktuarium z wizerunkiem Czarnej Madonny. Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicach Barcelony, zakwaterowanie, gorąca obiadokolacja, nocleg.

2 DZIEŃ 10.06.2014 (wtorek) LOURDES

Po śniadaniu przejazd w kierunku Francji do LOURDES – Sanktuarium Maryjnego, gdzie 11 lutego 1858 roku, przy jaskini Massabielle (Stara Skała), 14-letnia Bernadeta Soubirous doświadczyła objawienia Matki Boskiej. Msza św. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w Lourdes, gorąca obiadokolacja. Udział w procesji z lampionami. Nocleg.

3 DZIEŃ 11.06.2014 (środa) LOURDES

Po śniadaniu dalsza część pobytu w LOURDES – projekcja filmu w polskiej wersji językowej, Msza św., indywidualna kąpiel w wodzie z groty Massabielle, Droga Krzyżowa. Przed południem wyjazd w kierunku Hiszpanii. Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicach Madrytu, zakwaterowanie, gorąca obiadokolacja, nocleg.

4 DZIEŃ 12.06.2014 (czwartek) MADRYT – TOLEDO

Po wczesnym śniadaniu spacer po MADRYCIE: Palacio Real (z zewnątrz) – rezydencja królewska ze wspaniałą salą tronową, Puerta del Sol (centralny plac Madrytu z fontanną przedstawiającą herb miasta), Plaza Mayor, Paseo del Prado, czyli zielona promenada otoczona muzeami, galeriami i bogatymi rezydencjami, Plac Hiszpański z pomnikiem Don Kichota i Sancho Pansy. W drugiej części dnia przejazd do TOLEDO – tutejsza katedra uznana jest za najwspanialszą hiszpańską budowlę sakralną. Zwiedzanie katedry, kościoła S. Tome (z obrazem El Greca „Pogrzeb Hrabiego Orgaz”), synagogi La Blanca, spacer po zabytkowej części miasta. Po południu przejazd w kierunku Portugalii. Późnym wieczorem przyjazd do hotelu w Fatimie, zakwaterowanie (3 noce), gorąca obiadokolacja, nocleg.

5 DZIEŃ 13.06.2014 (piątek) FATIMA

Po śniadaniu całodzienny pobyt w FATIMIE – jednym z najsłynniejszych w świecie Sanktuariów Maryjnych, gdzie 13 maja 1917 roku trójce wiejskich dzieci objawiła się Matka Boża. W programie spacer do pobliskiego Aljustrel, gdzie znajdują się domy rodzinne Łucji, Hiacynty i Franciszka, wspólna modlitwa w miejscach objawień w Valinhos i Loca do Cabeco, zwiedzanie bazyliki, indywidualna kontemplacja w Kaplicy Objawień, Msza św. Powrót do hotelu, gorąca obiadokolacja. Wieczorem udział w procesji różańcowej ze świecami. Nocleg.

6 DZIEŃ 14.06.2014 (sobota) BATALHA – ALCOBACA – NAZARE

Po śniadaniu zwiedzanie klasztoru Najświętszej Maryi Panny Zwycięstwa w BATALHA oraz rzut oka na Opactwo Cystersów w ALCOBACA. W dalszej części dnia przejazd do NAZARE – uroczej i niezwykle malowniczej wioski rybackiej słynącej z pięknych plaż, wspaniałych widoków i restauracji, gdzie serwowane są doskonałe sardynki. Powrót do hotelu, gorąca obiadokolacja. Wieczorem udział w procesji różańcowej ze świecami. Nocleg.

7 DZIEŃ 15.06.2014 (niedziela) LIZBONA

Po śniadaniu przejazd do LIZBONY i zwiedzanie miasta – dzielnica Belem (klasztor Hieronimitów z zewnątrz, Wieża Belem, Pomnik Odkryć Geograficznych), dzielnica Alfama (katedra, kościół św. Antoniego, Msza św.), spacer po historycznym centrum stolicy Portugalii (Pombalińskie Dolne Miasto odbudowane po trzęsieniu ziemi w 1755 roku, Bairro Alto – dzielnica artystów, najpiękniejsze place Lizbony – Comercio, Rossio, Restauradores). Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicach Lizbony, zakwaterowanie, gorąca obiadokolacja, nocleg.

8 DZIEŃ 16.06.2014 (poniedziałek) LIZBONA – WARSZAWA

Po wczesnym śniadaniu przejazd na lotnisko; odprawa bagażowa, godz. 09.10 wylot do Warszawy. Przylot około godz. 14.05, zakończenie pielgrzymki.

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE

 • przelot samolotem na trasie Warszawa – Barcelona; Lizbona – Warszawa,
 • transport autokarem,
 • 7 noclegów w hotelach **/*** – pokoje 2-os. z łazienkami,
 • wyżywienie – 7 śniadań, 7 gorących obiadokolacji,
 • kompleksowe ubezpieczenie podróżne,
 • opieka pilota podróżującego z grupą na całej trasie,
 • zestaw słuchawkowy,
 • rezerwacja Mszy św.

DODATKOWE INFORMACJE

 • na wyjazd potrzebny jest dowód osobisty;
 • na bilety wstępu do zwiedzanych miejsc i zabytków oraz koszty lokalnych przewodników należy przeznaczyć około 30 EURO (wpłata u pilota w autokarze);
 • polecamy zabrać: notatnik i długopis, aparat fotograficzny, lekarstwa według indywidualnych potrzeb;
 • prosimy pamiętać, iż śniadania serwowane w Portugalii to tzw. śniadania kontynentalne wzmocnione (pieczywo, masło, płatki, mleko, ser lub wędlina, miód, dżem, kawa, sok); w Hiszpanii i we Francji to tzw. śniadania kontynentalne (pieczywo, masło, miód, dżem, kawa, sok);
 • gorące obiadokolacje są obfite (dwa dania) i podawane są w godz. 19.00 – 20.30;
 • walutą w Portugalii, Hiszpanii i we Francji jest EURO;
 • elektryczność – 220 V (gniazdka takie same jak w Polsce);
 • czas w Portugalii przesunięty o 1 godzinę „do tyłu” w stosunku do polskiego czasu letniego;
 • do bazyliki w Fatimie nie wolno wchodzić w kapeluszach, szortach itp. — konieczne są skromne stroje;
 • pilotom nie wolno oprowadzać po muzeach i innych obiektach muzealnych;
 • zalecamy wyrobienie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. Kartę taką można otrzymać bezpłatnie w wyznaczonych punktach NFZ. Karta EKUZ jest dokumentem ubezpieczenia w Narodowym Funduszu Zdrowia i uprawnia do świadczeń zdrowotnych w państwach członkowskich Unii Europejskiej. Szczegóły dostępne są na stronie www.nfz.gov.pl/ekuz;
 • w przypadku braku w grupie osoby tej samej płci na dokwaterowanie do pokoju 2-osobowego należy dokonać dopłaty do pokoju 1-osobowego (koszt dopłaty do pokoju jednoosobowego wynosi 500,00 zł) lub wyrazić zgodę na zakwaterowanie w pokoju dwuosobowym z dostawką w cenie podstawowej;
 • istnieje możliwość doubezpieczenia się od chorób przewlekłych w cenie około 90 zł/os. (cena uzależniona jest od dziennego kursu walut); ubezpieczenie można wystawić najpóźniej na tydzień przed wyjazdem;
 • istnieje możliwość doubezpieczenia się od kosztów rezygnacji z pielgrzymki – najpóźniej do 5 dni od daty zawarcia umowy; informacja o koszcie ubezpieczenia dostępna jest drogą telefoniczną w biurze.

TERMINY PŁATNOŚCI

 1. zaliczka w wysokości 500,00 zł do dnia 23.02.2014,
 2. II transza w wysokości 1 000,00 zł do dnia 01.04.2014,
 3. dopłata do całości w wysokości 2 100,00 zł do dnia 09.05.2014.

OSOBA ODPOWIEDZIALNA ZA PILEGRZYMKĘ

Kinga Kosk | kinga.kosk@hermes-travel.pl

ZBIÓRKA

ZAPYTAJ NAS O TĘ PIELGRZYMKĘ