LOREM IPSUM DOLOR

Telefon: +48 22 870 39 38 | Mail: hermes@hermes-travel.pl

CHORWACJA – MEDJUGORJE
Pielgrzymka autokarowa do Chorwacji – Bośni i Hercegowiny - 7 DNI

2100 zł 90 EURO

Chorwacja – Medjugorje

TRASA

Split – Vepric – Zaostrog – Mostar – Medjugorie – Dubrownik – Park Narodowy Plitvickie Jeziora – Zagrzeb – Marija Bistrica

TERMIN I CENA

26.04 – 02.05.2019 | 2 100 + 90 Euro

PROGRAM PIELGRZYMKI

1 DZIEŃ: BOGATE/GRODZISK MAZOWIECKI – ZAGRZEB

Godz. 00:30 ( noc z 25/26.04. ) podstawienie autokaru przed Parafię Św. Jana Ewangelisty, Bogate, 06-300 Przasnysz Godz. 01:00 wyjazd w trasę. Godz. 03:00 podstawienie autokaru przed Parafię Przemienienia Pańskiego, 05-825 Grodzisk Mazowiecki, Łączna 1 Godz. 03:30 wyjazd na trasę; bezpośredni przejazd do Chorwacji (po drodze krótkie postoje). W godzinach wieczornych przyjazd do hotelu w okolicy Zagrzebia, zakwaterowanie, gorąca obiadokolacja, nocleg.

2 DZIEŃ: SPLIT – NEUM

Po wczesnym śniadaniu przejazd do największego miasta Dalmacji – SPLITU, zwiedzanie: stare miasto, którego zabudowa odzwierciedla burzliwe dzieje regionu (krzyżują się tu wpływy weneckie, węgierskie i austriackie), antyczny pałac cesarza Dioklecjana – jeden z najpiękniejszych w Europie przykładów rzymskiej architektury obronnej (IV-V w.), katedra, mauzoleum cesarza Dioklecjana i malowniczy port. Późnym wieczorem przejazd do hotelu w okolicach miejscowości Neum (Bośnia i Hercegowina), zakwaterowanie (4 noce ), gorąca obiadokolacja, nocleg.

3 DZIEŃ: VEPRIC – ZAOSTROG – MOSTAR

Po śniadaniu przejazd do VEPRIC – Sanktuarium Matki Boskiej z Lourdes oraz ZAOSTROGU – klasztor Franciszkanów. W drugiej części dnia przejazd do MOSTARU, zwiedzanie zabytkowego centrum średniowiecznego miasteczka założonego przez Turków, przejazd Starym Mostem – jedną z najbardziej znanych budowli na Bałkanach, zwiedzanie meczetu Koski Mehmed-Paszy, domu tureckiego oraz dzielnicy Stara Carsija (tradycyjne warsztaty rzemieślnicze, restauracje z lokalną kuchnią, meczety, z których dobiegają głosy muezinów wzywających do modlitwy). Wieczorem powrót do hotelu, gorąca obiadokolacja, nocleg.

4 DZIEŃ: MEDJUGORIE

Po wczesnym śniadaniu przejazd do MEDJUGORIE, gdzie w 1981 roku objawiła się Matka Boska. Zwiedzanie Sanktuarium i Góry Objawień. Wieczorem powrót do hotelu, gorąca obiadokolacja, nocleg.

5 DZIEŃ: DUBROWNIK

Po śniadaniu przejazd do DUBROWNIKA – Perły Adriatyku, przepięknie położonego miasta, o wspaniałym klimacie, pełnego zabytków i niezwykłych uliczek. Zwiedzanie m.in. klasztoru franciszkanów z przełomu XIV i XV w., Muzeum Apteki oraz słynnych murów miejskich. Wieczorem powrót do hotelu, gorąca obiadokolacja, nocleg.

6 DZIEŃ: PLITVICKIE JEZIORA

Po wczesnym śniadaniu przejazd do PARKU NARODOWEGO PLITVICKIE JEZIORA, gdzie na obszarach porośniętych przez buki, jodły, świerki i klony, na długości ponad 8 km, znajduje się 16 turkusowych jezior położonych tarasowo i połączonych ze sobą 72 wodospadami. Obszar parku zaliczany jest do światowego dziedzictwa naturalnego i jest chroniony przez UNESCO. Okolice Parku Narodowego słyną z wyrobu doskonałych serów i miodów, które będzie można zakupić podczas tej wyprawy. Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicach Zagrzebia, zakwaterowanie, gorąca obiadokolacja, nocleg.

7 DZIEŃ: ZAGRZEB – MARIJA BISTRICA - BOGATE

Po śniadaniu przejazd do MARIJA BISTRICA. Nawiedzenie jednego z najważniejszych chorwackich Sanktuariów maryjnych – Matki Boskiej Śnieżnej. Bezpośredni przejazd do Polski. W trakcie jazdy krótkie postoje co ok. 3-4 godz. Przyjazd przed parafię w godzinach nocnych, zakończenie pielgrzymki.

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE

 • transport autokarem,
 • 6 noclegów w hotelach *** – pokoje 2-os. z łazienkami,
 • wyżywienie – 6 śniadań, 6 gorących obiadokolacji,
 • kompleksowe ubezpieczenie podróżne,
 • opieka pilota podróżującego z grupą na całej trasie.

DODATKOWE INFORMACJE

 • realizację programu należy obowiązkowo przeznaczyć 90 EURO/os. (wpłata u pilota pierwszego dnia). Podana kwota za wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, taxy klimatyczne i inne wydatki ujęte w programie, jest integralną częścią ceny imprezy. Kwota nie podlega rozliczeniu i zwrotowi.
 • obywatele UE mogą przekraczać granicę bośniacką na podstawie dowodów osobistych lub paszportów. Turyści legitymujący się w Bośni i Hercegowinie tylko dowodem osobistym mogą spotkać się jednak z innymi problemami lub utrudnieniami, np. przy korzystaniu z bezpłatnej opieki medycznej w nagłych przypadkach, z usług niektórych banków, poczty czy Western Union. Radzimy zabrać ważny PASZPORT;
 • walutą w Chorwacji jest kuna chorwacka (HRK), 1 PLN = około 1,80 HRK;
 • walutą w Bośni i Hercegowinie jest marka Bośni i Hercegowiny (BAM), 1 PLN = około 0,50 BAM;
 • prosimy pamiętać, iż śniadania podawane na całej trasie to tzw. śniadania kontynentalne wzmocnione (pieczywo, masło, dżem, wędlina, ser, warzywa, kawa); gorące obiadokolacje są obfite (dwa dania, deser) i podawane są w godz. 19.00 – 20.30;
 • napoje do obiadokolacji są dodatkowo płatne;
 • pilotom nie wolno oprowadzać po muzeach i innych obiektach muzealnych;
 • zalecamy wyrobienie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. Kartę taką można otrzymać bezpłatnie w wyznaczonych punktach NFZ. Karta EKUZ jest dokumentem ubezpieczenia w Narodowym Funduszu Zdrowia i uprawnia do świadczeń zdrowotnych w państwach członkowskich Unii Europejskiej. Szczegóły dostępne są na stronie www.nfz.gov.pl/ekuz;
 • w przypadku braku w grupie osoby tej samej płci na dokwaterowanie do pokoju 2-osobowego należy dokonać dopłaty do pokoju 1-osobowego (koszt dopłaty do pokoju jednoosobowego wynosi 650,00 zł) lub wyrazić zgodę na zakwaterowanie w pokoju dwuosobowym z dostawką w cenie podstawowej;
 • istnieje możliwość doubezpieczenia się od chorób przewlekłych – ubezpieczenie można wystawić najpóźniej na tydzień przed wyjazdem; cena uzależniona jest od dziennego kursu walut; informacja o koszcie ubezpieczenia dostępna jest drogą telefoniczną w biurze przed jej wykupieniem;
 • istnieje możliwość doubezpieczenia się od kosztów rezygnacji z pielgrzymki – najpóźniej do 5 dni od daty zawarcia umowy; informacja o koszcie ubezpieczenia dostępna jest drogą telefoniczną w biurze przed jej wykupieniem.

OSOBA ODPOWIEDZIALNA ZA PIELGRZYMKĘ

Emilia Strzyżewska

TERMINY PŁATNOŚCI

 • zaliczka w wysokości 700,00 zł do dnia 20.12.2018,
 • II transza w wysokości 800,00 zł do dnia 20.02.2019,
 • dopłata do całości tj. 880 zł/720 zł / 600 zł do dnia 22.03.2019.

ZAPYTAJ NAS O TĘ PIELGRZYMKĘ