LOREM IPSUM DOLOR

Telefon: +48 22 870 39 38 | Mail: hermes@hermes-travel.pl

CHORWACJA
37 rocznica objawień - 5 DNI

2530 zł 40 EURO

Chorwacja / Bośnia – Hercegowina

TRASA

Split – Medjugorie – Mostar – Split

TERMIN I CENA

27.06 – 01.07 2018 | 2 530 + 40 EURO

PROGRAM PIELGRZYMKI

1 DZIEŃ: WYLOT

Zbiórka na Lotnisku im. F. Chopina w Warszawie godz. 11:20, spotkanie z pilotem, odprawa bagażowa. Wylot do Splitu godz. 13:45. Przylot do największego miasta Dalmacji – SPLITU godz. 16:05, krótkie zwiedzanie: stare miasto, którego zabudowa odzwierciedla burzliwe dzieje regionu (krzyżują się tu wpływy weneckie, węgierskie i austriackie), antyczny pałac cesarza Dioklecjana – jeden z najpiękniejszych w Europie przykładów rzymskiej architektury obronnej (IV-V w.), katedra, mauzoleum cesarza Dioklecjana i malowniczy port. W godzinach wieczornych przyjazd do pensjonatu w okolicy Medjugorje, zakwaterowanie, gorąca obiadokolacja, nocleg.

2 DZIEŃ: MEDJUGORJE

Wejście na Górę Objawień z modlitwą Różańcową. Śniadanie , zwiedzanie MEDJUGORJE, gdzie w 1981 roku objawiła się Matka Boska. Zwiedzanie Sanktuarium. Godz. 13:00 - Msza Święta w języku polskim 14.00-18.00 Cicha adoracja w Kaplicy Adoracji ok. godz. 16:00 obiadokolacja Godz. 19:00 - nabożeństwo wieczorne w kościele św. Jakuba i Koronka Pokoju. Poświęcenie dewocjonaliów.

3 DZIEŃ: MEDJUGORJE

Śniadanie. Spotkanie we Wspólnocie Błogosławieństw (Akt Zawierzenia Matce Bożej), w miarę możliwości: spotkanie z osobą widzącą, ojcami Franciszkanami posługującymi w Sanktuarium. 13.00 Możliwość odprawienia Mszy św. w języku polskim 14.00-18.00 Cicha adoracja w Kaplicy Adoracji ok. godz. 16:00 obiadokolacja 18.00 Różaniec: tajemnice radosne i bolesne 19.00 Msza św. i Koronka Pokoju. Poświęcenie dewocjonaliów.

4 DZIEŃ: MEDJUGORJE - MOSTAR

Wyjście na Górę Križevac (Droga Krzyżowa). Śniadanie. Godz. 13:00 - Msza Święta w języku polskim. W drugiej części dnia przejazd do MOSTARU, zwiedzanie zabytkowego centrum średniowiecznego miasteczka założonego przez Turków, przejazd Starym Mostem – jedną z najbardziej znanych budowli na Bałkanach, zwiedzanie meczetu Koski Mehmed-Paszy, domu tureckiego oraz dzielnicy Stara Carsija (tradycyjne warsztaty rzemieślnicze, restauracje z lokalną kuchnią, meczety, z których dobiegają głosy muezinów wzywających do modlitwy). Wieczorem powrót do miejsca zakwaterowania, gorąca obiadokolacja, nocleg.

5 DZIEŃ: POWRÓT

Po śniadaniu przejazd do Splitu. Transfer na lotnisko, godz. 11:45 odprawa bagażowa, godz. 13:45 wylot do Polski. Powrót do Warszawy godz. 16:05. Zakończenie pielgrzymki.

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE

 • przelot samolotem rejsowym na trasie Warszawa – Split – Warszawa
 • na miejscu transport autokarem,
 • 4 noclegi w pensjonacie – pokoje 2-os.,3 os. z łazienkami,
 • wyżywienie – 4 śniadania, 4 gorące obiadokolacje,
 • kompleksowe ubezpieczenie podróżne,
 • opieka pilota podróżującego z grupą na całej trasie.

DODATKOWE INFORMACJE

 • na realizację programu należy obowiązkowo przeznaczyć 40 EURO/os. (wpłata u pilota pierwszego dnia);
 • obywatele UE mogą przekraczać granicę chorwacką i bośniacką na podstawie dowodów osobistych lub paszportów.
 • walutą w Chorwacji jest kuna chorwacka (HRK), 1 PLN = około 1,80 HRK;
 • walutą w Bośni i Hercegowinie jest marka Bośni i Hercegowiny (BAM), 1 PLN = około 0,50 BAM;
 • prosimy pamiętać, iż śniadania podawane na całej trasie to tzw. śniadania kontynentalne wzmocnione (pieczywo, masło, dżem, wędlina, ser, warzywa, kawa); gorące obiadokolacje są obfite (dwa dania, deser) i podawane są w godz. 19.00 – 20.30;
 • napoje do obiadokolacji są dodatkowo płatne;
 • pilotom nie wolno oprowadzać po muzeach i innych obiektach muzealnych;
 • zalecamy wyrobienie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. Kartę taką można otrzymać bezpłatnie w wyznaczonych punktach NFZ. Karta EKUZ jest dokumentem ubezpieczenia w Narodowym Funduszu Zdrowia i uprawnia do świadczeń zdrowotnych w państwach Unii Europejskiej. Szczegóły dostępne są na stronie www.nfz.gov.pl/ekuz;
 • w przypadku braku w grupie osoby tej samej płci na dokwaterowanie do pokoju 2-osobowego należy dokonać dopłaty do pokoju 1-osobowego (koszt dopłaty do pokoju jednoosobowego wynosi 250,00 zł) lub wyrazić zgodę na zakwaterowanie w pokoju dwuosobowym z dostawką w cenie podstawowej;
 • istnieje możliwość doubezpieczenia się od chorób przewlekłych – ubezpieczenie można wystawić najpóźniej na tydzień przed wyjazdem; cena uzależniona jest od dziennego kursu walut; informacja o koszcie ubezpieczenia dostępna jest drogą telefoniczną w biurze przed jej wykupieniem;
 • istnieje możliwość doubezpieczenia się od kosztów rezygnacji z pielgrzymki – najpóźniej do 5 dni od daty zawarcia umowy; informacja o koszcie ubezpieczenia dostępna jest drogą telefoniczną w biurze przed jej wykupieniem.

OSOBA ODPOWIEDZIALNA ZA PIELGRZYMKĘ

Agata Wójcik

ZAPYTAJ NAS O TĘ PIELGRZYMKĘ