LOREM IPSUM DOLOR

Telefon: +48 22 870 39 38 | Mail: hermes@hermes-travel.pl

TAJEMNICA FATIMSKA

2950 zł

Portugalia – Hiszpania

TRASA

Lizbona – Fatima – Batalha – Alcobaca – Nazare – Coimbra – Bom Jesus (Braga) – Santiago de Compostela – Porto – Obidos – Sintra – Cabo da Roca – Estoril – Cascais

TERMIN I CENA

03-10.07.2014  |  3500 zł

PROGRAM PIELGRZYMKI

1 DZIEŃ 14.10.2014 (wtorek) WARSZAWA – LIZBONA

Godz. 12.30 zbiórka przy Kaplicy Lotniskowej na Lotnisku im. F. Chopina w Warszawie, spotkanie z przedstawicielem biura, Msza św., odprawa bagażowa. Godz. 14.50 wylot do Lizbony (przylot około 17.55). Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicach Lizbony, zakwaterowanie, gorąca obiadokolacja, nocleg.

2 DZIEŃ 15.10.2014 (środa) LIZBONA

Po śniadaniu zwiedzanie LIZBONY – dzielnica Belem (klasztor Hieronimitów, Wieża Belem, Pomnik Odkryć Geograficznych), dzielnica Alfama (katedra, kościół św. Antoniego, Msza św.), spacer po historycznym centrum stolicy Portugalii (Pombalińskie Dolne Miasto odbudowane po trzęsieniu ziemi w 1755 roku, Bairro Alto – dzielnica artystów, najpiękniejsze place Lizbony – Comercio, Rossio, Restauradores). Wieczorem przyjazd do hotelu w Fatimie, zakwaterowanie (2 noce), gorąca obiadokolacja. Wieczorem udział w procesji różańcowej ze świecami. Nocleg.

3 DZIEŃ 16.10.2014 (czwartek) FATIMA – BATLAHA – ALCOBACA – NAZARE

Po śniadaniu pobyt w FATIMIE – jednym z najsłynniejszych w świecie Sanktuariów Maryjnych, gdzie 13 maja 1917 roku trójce wiejskich dzieci objawiła się Matka Boża. W programie spacer do pobliskiego Aljustrel, gdzie znajdują się domy rodzinne Łucji, Hiacynty i Franciszka, wspólna modlitwa w miejscach objawień w Valinhos i Loca do Cabeco, zwiedzanie bazyliki, indywidualna kontemplacja w Kaplicy Objawień. W drugiej części dnia zwiedzanie miejscowości BATALHA – klasztor Najświętszej Maryi Panny Zwycięstwa z XIV wieku oraz pobyt w ALCOBACA – Opactwo Cystersów z XII wieku. Na koniec dnia przejazd do miejscowości NAZARE – urocza i niezwykle malownicza wioska rybacka słynąca z pięknych plaż, wspaniałych widoków i restauracji, gdzie serwowane są doskonałe sardynki. Powrót do hotelu, gorąca obiadokolacja. Wieczorem udział w procesji różańcowej ze świecami. Nocleg.

4 DZIEŃ 17.10.2014 (piątek) COIMBRA – BOM JESUS (BRAGA)

Po wczesnym śniadaniu przejazd do COIMBRY – najstarszego centrum uniwersyteckiego Portugalii. W programie dnia zwiedzanie Starej Katedry, kościoła św. Krzyża oraz przejazd wzdłuż muru Klasztoru Klauzurowego. W dalszej części dnia przejazd do BOM JESUS (Braga) – usytuowanej na zalesionym zboczu, do której prowadzą liczne schody i kapliczki przedstawiające stacje Męki Pańskiej. Wieczorem przyjazd do hotelu w Santiago de Compostela, zakwaterowanie, gorąca obiadokolacja, nocleg.

5 DZIEŃ 18.10.2014 (sobota) SANTIAGO DE COMPOSTELA – PORTO

Po śniadaniu zwiedzanie SANTIAGO DE COMPOSTELA (Hiszpania): średniowieczna katedra św. Jakuba z relikwiami zmarłego. W drugiej części dnia przejazd do PORTO – miasta pełnego kontrastów, położonego nad rzeką Duero. W programie wycieczka statkiem po rzece Duero oraz krótka wizyta w lokalnej winiarni. Wieczorem przyjazd do hotelu w Fatimie, zakwaterowanie, gorąca obiadokolacja. Wieczorem udział w procesji różańcowej ze świecami. Nocleg.

6 DZIEŃ 19.10.2014 (niedziela) OBIDOS – SINTRA – CABO DA ROCA – ESTORIL – CASCAIS

Po śniadaniu krótki pobyt w OBIDOS – tradycyjnym portugalskim miasteczku, gdzie średniowiecze miesza się ze współczesnością (zamek, mury miejskie, zabytkowe uliczki z ukwieconymi balkonami). Przejazd do miejscowości SINTRA – miasto wypoczynkowe królów Portugalii, gdzie od wieków budowali swoje letnie rezydencje. W dalszej części dnia czas wolny na przylądku CABO DA ROCA – najbardziej na zachód wysunięty punkt Europy z imponującym miejscem widokowym. Na koniec rzut oka na ESTORIL i CASCAIS – dwa malownicze kurorty. Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicach Lizbony, zakwaterowanie, gorąca obiadokolacja, nocleg.

7 DZIEŃ 20.10.2014 (poniedziałek) LIZBONA – WARSZAWA

Po wczesnym śniadaniu przejazd na lotnisko; odprawa bagażowa, godz. 09.10 wylot do Warszawy. Przylot około godz. 14.05, zakończenie pielgrzymki.

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE

 • bezpośredni przelot samolotem rejsowym na trasie Warszawa – Lizbona – Warszawa,
 • transfery lotnisko – hotel – lotnisko,
 • na miejscu transport autokarem,
 • 6 noclegów w hotelach ***/**** – pokoje 2-os. z łazienkami,
 • wyżywienie – 6 śniadań, 6 gorących obiadokolacji,
 • kompleksowe ubezpieczenie podróżne,
 • opieka pilota podróżującego z grupą na całej trasie,
 • rezerwacja Mszy św.

DODATKOWE INFORMACJE

 • na wyjazd potrzebny jest dowód osobisty;
 • na bilety wstępu do zwiedzanych miejsc i zabytków, koszty lokalnych przewodników oraz zestaw słuchawkowy należy przeznaczyć około 60 EURO/OS. (wpłata u pilota pierwszego dnia w Portugalii);
 • polecamy zabrać: notatnik i długopis, aparat fotograficzny, lekarstwa według indywidualnych potrzeb;
 • napoje do obiadokolacji (woda, soki, kawa, herbata, wino) są dodatkowo płatne;
 • prosimy pamiętać, iż śniadania serwowane w Portugalii to tzw. śniadania kontynentalne wzmocnione (pieczywo, masło, płatki, mleko, ser lub wędlina, miód, dżem, kawa, sok); gorące obiadokolacje są obfite (dwa dania, deser) i podawane są w godz. 19.00 – 20.30;
 • limit bagażu: 1 szt. bagażu głównego do 20 kg i 1 bagaż podręczny do 5 kg;
 • walutą w Portugalii i Hiszpanii jest EURO;
 • elektryczność – 220 V (gniazdka takie same jak w Polsce);
 • czas w Portugalii przesunięty o 1 godzinę „do tyłu” w stosunku do polskiego czasu letniego;
 • do bazyliki w Fatimie nie wolno wchodzić w kapeluszach, szortach itp. — konieczne są skromne stroje;
 • pilotom nie wolno oprowadzać po muzeach i innych obiektach muzealnych;
 • zalecamy wyrobienie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. Kartę taką można otrzymać bezpłatnie w wyznaczonych punktach NFZ. Karta EKUZ jest dokumentem ubezpieczenia w Narodowym Funduszu Zdrowia i uprawnia do świadczeń zdrowotnych w państwach członkowskich Unii Europejskiej. Szczegóły dostępne są na stronie www.nfz.gov.pl/ekuz;
 • w przypadku braku w grupie osoby tej samej płci na dokwaterowanie do pokoju 2-osobowego należy dokonać dopłaty do pokoju 1-osobowego (koszt dopłaty do pokoju jednoosobowego wynosi 550,00 zł) lub wyrazić zgodę na zakwaterowanie w pokoju dwuosobowym z dostawką w cenie podstawowej;
 • istnieje możliwość doubezpieczenia się od chorób przewlekłych – ubezpieczenie można wystawić najpóźniej na tydzień przed wyjazdem; koszt około 110 zł/os. powyżej 65 roku życia, 80 zł/os. w wieku 25-65, 70 zł/os. poniżej 25 roku życia (dokładną informację o koszcie ubezpieczenia prosimy zaczerpnąć drogą telefoniczną w biurze).

TERMINY PŁATNOŚCI

 • zaliczka w wysokości 500,00 zł w dniu zapisu,
 • II transza w wysokości 1 000,00 zł do dnia 01.07.2014,
 • dopłata do całości w wysokości 1 450,00 zł do dnia 07.09.2014.

ZBIÓRKA

ZAPYTAJ NAS O TĄ PIELGRZYMKĘ