LOREM IPSUM DOLOR

Telefon: +48 22 870 39 38 | Mail: hermes@hermes-travel.pl

Jezu Ufam Tobie

1170 zł

Litwa – Polska

TRASA

Kowno – Wilno – Troki – Święta Lipka – Stoczek Klasztorny – Gietrzwałd

TERMIN I CENA

28.06-03.07.2014  |  1170 zł

PROGRAM PIELGRZYMKI

1 DZIEŃ 28.06.2014 (sobota) KOWNO

Godz. 06.00 podstawienie autokaru, godz. 06.30 wyjazd w trasę. W programie dnia przyjazd do KOWNA – spacer po Starym Mieście; na największą uwagę zasługują tu ruiny zamku z XIII-XVI w. – cichego świadka bitew, jakie toczyły się pomiędzy Litwą a rycerzami zakonu krzyżackiego; zwiedzanie katedry Św. Piotra i Pawła (XV-XVII w.) i ratusza (XVI-XVIII w.). Wieczorem przyjazd do hotelu w Wilnie, zakwaterowanie (3 noce), gorąca obiadokolacja, nocleg. Miejsce Mszy św. – do ustalenia.

2 DZIEŃ 29.06.2014 (niedziela) WILNO

Po śniadaniu zwiedzanie WILNA – kaplica Ostrobramska z obrazem Matki Boskiej Ostrobramskiej Królowej Korony Polskiej, katedra z kaplicą św. Kazimierza i podziemiami, Góra Gedymina, kościół św. Jana, barokowy kościół św. Piotra i Pawła, Uniwersytet Wileński, wizyta w mieszkaniu Adama Mickiewicza w zaułku Bernardyńskim, zwiedzanie cerkwi Ducha Świętego. Wieczorem powrót do hotelu, gorąca obiadokolacja, nocleg. Miejsce odprawienia Mszy św. – do ustalenia.

3 DZIEŃ 30.06.2014 (poniedziałek) WILNO

Po śniadaniu dalsze zwiedzanie WILNA – Sanktuarium Bożego Miłosierdzia (obraz „Jezu Ufam Tobie”), cmentarz na Rossie – pochowanych jest tutaj wielu zasłużonych dla kultury i nauki osób: Polaków, Białorusinów. Leżą tu też żołnierze polegli w walkach o Wilno w latach 1919-20. Pośród grobów żołnierzy spoczywa Maria z Bilewiczów Piłsudska i serce Marszałka złożone w urnie u jej stóp 12 maja 1936 r. Wieczorem powrót do hotelu, gorąca obiadokolacja, nocleg. Miejsce odprawienia Mszy św. – do ustalenia.

4 DZIEŃ 01.07.2014 (wtorek) TROKI

Po śniadaniu wyjazd do TROK – miasteczka położonego na przesmyku między jeziorami z dominującym w krajobrazie imponującym gotyckim zamkiem z XV w. – niegdyś siedzibą księcia Witolda; zwiedzanie zamku. We wczesnych godzinach popołudniowych wyjazd do Polski. Wieczorem przyjazd do hotelu/ pensjonatu na Mazurach (w pobliżu jeziora), zakwaterowanie (2 noce), gorąca obiadokolacja, nocleg. Miejsce Mszy św. – do ustalenia.

5 DZIEŃ 02.07.2014 (środa) ŚWIĘTA LIPKA – STOCZEK KLASZTORNY

Po śniadaniu wizyta w Bazylice Mniejszej w ŚWIĘTEJ LIPCE. W drugiej części dnia zwiedzanie Sanktuarium w STOCZKU KLASZTORNYM – miejscu odosobnienia Prymasa Polski kardynała Stefana Wyszyńskiego. Wieczorem powrót do hotelu/ pensjonatu, gorąca obiadokolacja, nocleg. Miejsce odprawienia Mszy św. – do ustalenia.

6 DZIEŃ 03.07.2014 (czwartek) GIETRZWAŁD

Po śniadaniu czas wolny nad jeziorem. Około południa wizyta w Sanktuarium w GIETRZWAŁDZIE, gdzie miały miejsce objawienia Matki Boskiej w 1877 roku. Msza św. Powrót w godzinach nocnych, zakończenie pielgrzymki.

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE

 • transport autokarem (klimatyzacja, DVD),
 • 5 noclegów (w tym 3 w hotelu **/*** w Wilnie i 2 w hotelu/ pensjonacie **/*** na Mazurach) – pokoje 2-os. z łazienkami,
 • wyżywienie – 5 śniadań, 5 gorących obiadokolacji,
 • ubezpieczenie podróżne,
 • opieka pilota podróżującego z grupą na całej trasie,
 • usługi lokalnych przewodników (tam, gdzie jest to wymagane),
 • rezerwacja Mszy św. (tam, gdzie jest to możliwe).

DODATKOWE INFORMACJE

 • na bilety wstępu do obiektów i muzeów oraz zestaw słuchawkowy należy przeznaczyć równowartość około 120 PLN/os.,
 • napoje do obiadokolacji są dodatkowo płatne,
 • zarówno śniadania, jak i obiadokolacje są obfite i w zupełności wystarczające,
 • pilotom towarzyszącym grupie NIE WOLNO oprowadzać po muzeach i innych obiektach zamkniętych,
 • walutą na Litwie jest lit litewski (LTL); 1 LTL = około 1,30 PLN,
 • zalecamy wyrobienie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. Kartę taką można otrzymać bezpłatnie w wyznaczonych punktach NFZ. Karta EKUZ jest dokumentem ubezpieczenia w Narodowym Funduszu Zdrowia i uprawnia do świadczeń zdrowotnych w państwach członkowskich Unii Europejskiej. Szczegóły dostępne są na stronie www.nfz.gov.pl/ekuz,
 • w przypadku braku w grupie osoby tej samej płci na dokwaterowanie do pokoju 2- osobowego należy dokonać dopłaty do pokoju 1-osobowego (koszt dopłaty do pokoju jednoosobowego wynosi 300,00 zł) lub wyrazić zgodę na zakwaterowanie w pokoju dwuosobowym z dostawką w cenie podstawowej,
 • istnieje możliwość doubezpieczenia się od chorób przewlekłych w cenie około 50 zł/os. (cena uzależniona jest od dziennego kursu walut); ubezpieczenie można wystawić najpóźniej na tydzień przed wyjazdem,
 • istnieje możliwość doubezpieczenia się od kosztów rezygnacji z pielgrzymki – najpóźniej do 5 dni od daty zawarcia umowy; informacja o koszcie ubezpieczenia dostępna jest drogą telefoniczną w biurze.

TERMINY PŁATNOŚCI

 1. zaliczka w wysokości 300,00 zł w dniu zapisu (liczba miejsc ograniczona),
 2. dopłata do całości w wysokości 870,00 zł do dnia 25.05.2014.

ZBIÓRKA

ZAPYTAJ NAS O TĄ PIELGRZYMKĘ