LOREM IPSUM DOLOR

Telefon: +48 22 870 39 38 | Mail: hermes@hermes-travel.pl

WŁOCHY
WYCIECZKA NA POŁUDNIE WŁOCH

3020 zł 160 euro

Między a niebem ziemią

TRASA

Bari – Caserta – Neapol – Pompeje – Wezuwiusz – Sorrento – Capri – Matera – Alberobello – Bari

TERMIN I CENA

03 – 10.07.2018 | 3 020 zł + 160 Euro

PROGRAM WYCIECZKI

1 DZIEŃ: BARI – CASERTA

Zbiórka na Lotnisku im. F. Chopina w Warszawie, spotkanie z pilotem, odprawa bagażowa. Wylot do Bari godz. 06:20. Przylot godz. 08:30. Przejazd do CASERTY (ok.270 km), zwiedzanie La Reggia - imponującego przepychem pałacu królewskiego Karola III Burbona, który swoją wielkością i urodą dorównuje Wersalowi, spacer po ogrodach królewskich. Przejazd do hotelu w okolicach Neapolu, zakwaterowanie (5 noclegów), obiadokolacja, nocleg.

2 DZIEŃ: NEAPOL

Śniadanie. Przejazd do do NEAPOLU – nieoficjalnej stolicy całego włoskiego południa. Zwiedzanie: centrum monumentalne - Plac Plebiscytu, Galeria Umberta, Pałac Królewski, Teatr San Carlo, Baszta Andegaweńska (z zewnątrz), centrum historyczne, ulica Spaccanapoli, Capella Sansevero – kaplica grobowa rodziny Sangro, jeden z najbardziej niezwykłych zabytków miasta z niespotykaną dekoracją rzeźbiarską, katedra św. Januarego. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

3 DZIEŃ: POMPEJE - WEZUWIUSZ

Po śniadaniu wyjazd do POMPEI – antycznego miasta zasypanego przez pył podczas ogromnej erupcji wulkanu Wezuwiusz; dziś miejsce imponujących wykopalisk odsłaniających miasto Pompeje w niemal niezmienionym kształcie – zwiedzanie. Przejazd na WEZUWIUSZ, jedyny czynny wulkan Europy kontynentalnej, ok. 30-minutowy spacer do tarasu widokowego przy kraterze. Powrót do hotelu, obiadokolacja . Nocleg.

4 DZIEŃ: SORRENTO - CAPRI

Śniadanie, zwiedzanie SORRENTO.Tutejsze legendy mówią, że odbijający się od morskich fal przepiękny śpiew syren docierając do uszu żeglujących tutaj marynarzy, szykował im nieszczęśliwy koniec na dnie tutejszej zatoki. Spacer po Corso Italia – po drodze zobaczymy plac poświęcony poecie Tasso, XIV wieczną romańską katedrę, Marina Grande – najstarszą bramę miasta. Następnie udamy się promem na CAPRI – słynną Wyspę Miłości, indywidualny spacer po legendarnym miasteczku miliarderów oraz czas wolny. Powrót na obiadokolacje i nocleg do hotelu.

5 DZIEŃ: WYPOCZYNEK NAD MORZEM

Śniadanie. Czas wolny wypoczynek nad morzem. Obiadokolacja, nocleg w hotelu.

6 DZIEŃ: MATERA

Insert your content

7 DZIEŃ: ALBEROBELLO – BARI

Śniadanie. Wizyta w ALBEROBELLO, miejscowości słynącej z truli - unikatowych okrągłych, cylindrycznych domów ze stożkowatymi dachami z kamienia przypominające ule zw. „trulle” - zbudowane bez żadnej zaprawy. Przejazd do BARI, gdzie spoczęła królowa Bona. Spacer po starówce: romańska katedra San Sabino, bazylika San Nicola ( św. Mikołaja) z grobowcem Bony Sforzy i średniowieczny normański zamek księcia Fryderyka II. Czas wolny. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja, Nocleg.

8 DZIEŃ: WYJAZD

Śniadanie, transfer na lotnisko, 07:10 odprawa bagażowa, wylot do Warszawy godz. 09:05. Przylot do Warszawy godz. 11:15, zakończenie wycieczki.

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE

 • przelot samolotem rejsowym na trasie Warszawa – Bari – Warszawa,
 • na miejscu transport klimatyzowanym autokarem,
 • 7 noclegów w hotelach ***/**** – pokoje 2-os. z łazienkami,
 • wyżywienie – 7 śniadań (kontynentalnych wzmocnionych), 7 gorących obiadokolacji,
 • opieka wykwalifikowanego pilota,
 • kompleksowe ubezpieczenie – (NNW, KL, bagaż ),

OSOBA ODPOWIEDZIALNA ZA WYCIECZKĘ

Mariola Kęcka

DODATKOWE INFORMACJE

 • na wyjazd potrzebny jest dowód osobisty;
 • na realizację programu związaną z organizacja wycieczki na miejscu należy przeznaczyć około 160 EURO (wpłata u pilota w autokarze). Podana kwota za wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie i inne wydatki ujęte w programie, jest integralną częścią ceny imprezy. Kwota nie podlega rozliczeniu i zwrotowi
 • napoje do obiadokolacji (woda, soki, kawa, herbata, wino) są dodatkowo płatne;
 • limit bagażu: waga pojedynczej sztuki bagażu rejestrowanego nie może przekraczać 20 kg.; bagaż podręczny o wymiarach nieprzekraczających 55×40×23 CM – max 10 kg
 • zalecamy wyrobienie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. Kartę taką można otrzymać bezpłatnie w wyznaczonych punktach NFZ. Karta EKUZ jest dokumentem ubezpieczenia w Narodowym Funduszu Zdrowia i uprawnia do świadczeń zdrowotnych w państwach członkowskich Unii Europejskiej. Szczegóły dostępne są na stronie www.nfz.gov.pl/ekuz;
 • w przypadku braku w grupie osoby tej samej płci na dokwaterowanie do pokoju 2-osobowego należy dokonać dopłaty do pokoju 1-osobowego (koszt dopłaty do pokoju jednoosobowego wynosi 650,00 zł) lub wyrazić zgodę na zakwaterowanie w pokoju dwuosobowym z dostawką w cenie podstawowej;
 • istnieje możliwość doubezpieczenia się od chorób przewlekłych – ubezpieczenie można wystawić najpóźniej na tydzień przed wyjazdem; koszt około 100 zł/os. powyżej 65 roku życia, około 80 zł/os. w wieku 25-65, około 40 zł/os. poniżej 25 roku życia (cena uzależniona jest od dziennego kursu walut).

TERMINY PŁATNOŚCI

 • Zaliczka w wysokości 900,00 zł do dnia 30.11.2017
 • II transza w wysokości 1 100,00 zł do dnia  20.03.2018
 • Dopłata do całości w wysokości 1 020,00 zł lub 980 zł do dnia  04.06.2018

ZAPYTAJ NAS O TĘ WYCIECZKĘ